URODA I ZDROWIE

Habakuk&Kalokagathos: album już dostępny!

12 czerwca 2015, dodał: sylmos

Na półki sklepowe trafił już nowy album zespołu Habakuk. Płyta nosi tytuł „Regrowth” i została nagrana we współpracy z etno-folkową grupą Kalokagathos, składającą się ze śpiewających techniką białego głosu dziewczyn oraz akordeonisty i perkusjonisty.

Jest to ciekawe połączenie reggae wzbogaconego o etno, dub, rock i dubstep z tradycyjnymi pieśniami, śpiewanymi w językach takich, jak: macedoński, fiński, estoński, rosyjski, ukraiński, słowacki, serbski, sefardyjski, a także, oczywiście, po polsku.

image003

Oto co mówią sami muzycy na temat tej płyty: zderzenie „prawdy starowieku” i młodej „dzikiej” energii zaowocowało zupełnie nowym spojrzeniem na prastare motywy. Pieśni odczytano na nowo. Teksty krążące od wieków i przekazywane w tradycji ustnej, skomentowano i odniesiono do kondycji współczesnego człowieka. Spokój i dzikość. Ludowa mądrość i współczesna naiwność. Cisza i krzyk. Niby z głównego pnia, ale jakieś czasem inne, żyjące własnym życiem, zachwycone wolnością, a nie przejmujące się formą, jaką próbuje im nadać pień, na którym wyrosły… odrosty. Wzrastają zbuntowane lecz dojrzewają, by wydać owoce i kolejne ziarna Drzewa. Taka jest muzyka, która wypływa ze szczeliny powstałej w wyniku zderzenia dwóch zupełnie odmiennych planet – Habakuk i Kalokagathos.

Równolegle z premierą płyty został ogłoszony występ zespołu Habakuk & Kalokagathos na największym na świecie festiwalu reggae – Rototom Sunsplash w Hiszpanii. Wraz z Habakuk wystąpi też King Lover. Na scenach Festiwalu zaprezentuje się też polski zespół Naaman. Impreza odbywa się w dniach 15-22 sierpnia w położonej na południu Hiszpanii miejscowości Benicassim.

Z okazji obchodzonego w tym roku przez grupę Habakuk 25-lecia działalności, zespół przygotował kilka specjalnych – urodzinowych koncertów. Pierwszy z nich odbędzie się w ramach Reggae On Częstochowa 18.07. Wraz z zespołem świętować będą m.in. Renata Przemyk, Wojtek Mazolewski, Maciek Kurowicki, Anglicy Robbo Dread i Messenger Douglas oraz wielu znakomitych wykonawców. Oprócz częstochowskiej grupy zagra również Tabu oraz żywiołowa Antwerp Gypsiska Orkestra.

Album „Regrowth” promuje teledysk „Siadaj nie gadaj”

 

Album Habakuk & Kalokagathos „Regrowth” ukazał się dzięki firmie Mystic Production.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tesco - przeceny
Nawet w dostawie do domu są fajne oferty, ja ostatni o robiłam większe...
Sukcesja - Łódź
W Stokrotce są tańsze warzywa, ostatnio np. marchew po 1.70 za kg, to niespotykana...
Real
U mnie zwykle są na zapas, ale np. 2 chrzany kupione w promocji...
Wyprzedaż w Biedronce
Ostatnio taniej można kupić mrożonki, np. świetna zupa kalafiorowa po 2.79...