URODA I ZDROWIE

Gry polecane na Dzień Dziecka i nie tylko od Wydawnictwa GRANNA

19 maja 2020, dodał: pinkmause

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Dla dzieci jest to radosny czas oczekiwania na wymarzone prezenty, dla rodziców – czas trudnego wyboru. W końcu wszyscy chcemy sprawić naszym dzieciom maksymalną dawkę radości. Dawką inspiracji będą na pewno gry edukacyjne i rodzinne z Wydawnictwa GRANNA. Poznaj propozycje kreatywnych pomysłów na prezent dla dziecka z kręgu niezwykłych gier planszowych.

Idealny podarunek powinien być przede wszystkim oryginalny i niepowtarzalny oraz spełniać oczekiwania dziecka. Dobrze by cechowała go przy tym użyteczność oraz aby przyczyniał się do społecznego, psychicznego oraz intelektualnego rozwoju dziecka. Nie bez znaczenia jest też jakość wykonania przedmiotu, która z jednej strony będzie wpływała na jego długowieczność, a z drugiej uchroni też dziecko przed rozczarowaniem. Gry planszowe z GRANNY spełniają wszystkie te funkcje.

 

Gry planszowe to kategoria zabawek, z naprawdę długą historią. Do dziś na rynku króluje wiele ich odmian i rodzajów. O ich niesłabnącej popularności świadczy fakt, że pomimo szerokiej gamy nowoczesnych gier multimedialnych i konsol, popularność gier planszowych nie maleje. Czołowi producenci gier planszowych, prześcigają się we wprowadzaniu na rynek nowości, które zadowalają gusta nawet najbardziej wybrednego gracza. Do tego cyklicznie odświeżane i modyfikowane są „klasyki” w tej dziedzinie, które są doskonałą rozrywką dla każdego kolejnego pokolenia.

Gry planszowe w ostatnich latach przechodzą swoisty renesans. Zagłębiając się w świecie planszówek można odkryć mnogość wspaniałych tytułów przygodowych, ekonomicznych czy logicznych. Doprawdy jest w czym wybierać i przy tym wyśmienicie się bawić.

Wielką zaletą gier planszowych jest nie tylko ich rozrywkowy charakter, ale też ich funkcja edukacyjna. Wykazano, że regularne granie to nie tylko rozrywka, dzięki której można oderwać się od codzienności, ale również swoista „siłownia” dla mózgu. Wspomagają one inteligencję, rozwój umysłowy i poznawczy. Wpływają na szybkość myślenia, zdolności taktyczne i kreatywność. W przypadku najmłodszych, gry planszowe to jeden ze sposób na wykorzystanie plastyczności mózgu, utworzenie nowych połączeń neuronalnych oraz ćwiczenie taktycznego myślenia i kreatywności. Wiele gier rozwija wyobraźnię, umiejętność twórczego myślenia, a także zdolność zapamiętywania i kojarzenia faktów. Odpowiedni dobór gier może także pozytywnie wpływać na charakter dziecka i jego postawę w prawdziwym świecie.

Warto podkreślić, że dzieci traktowane są jako równoprawni gracze, co znacząco wpływa na ich poczucie własnej wartości. W dłuższej perspektywie, gry planszowe uczą, jak zdrowo rywalizować z innymi, jak godnie znosić porażki i cieszyć się z wygranej, kontrolując swoje emocje. W zależności od rodzaju, gry uczą także współdziałania z innymi i lepszej komunikacji, a także przestrzegania ustalonych wcześniej reguł, które obowiązują wszystkich. Bardziej złożone gry uczą strategicznego myślenia, oceny ryzyka czy podejmowania racjonalnych decyzji. Gry planszowe potrafią uczyć dzieci spostrzegawczości, refleksu i logiki. Rozwijają wyobraźnię, zwiększają zasób słownictwa i pokazują, czym są konsekwencje własnych wyborów.

Gry planszowe pełnią niezastąpioną rolę w zacieśnianiu relacji społecznych i rodzinnych. Dzięki nim nie tylko dzieci doskonale spędzają wolny czas. Gry planszowe to rozwiązanie zarówno na długie, deszczowe popołudnia jak i urozmaicenie majowego pikniku na świeżym powietrzu. Są naturalną okazją do spędzania czasu wspólnie i umacniania rodzinnych więzi między rodzicami a dzieckiem, a także między rodzeństwem czy dalszą rodziną. Tworzą one przestrzeń do śmiechu, zacieśnienia więzi i ćwiczenia umiejętności komunikacji.

Poniżej prezentujemy sprawdzone propozycje gier, które zostały doskonale ocenione przez dzieci i rodziców. Każda z tych propozycji będzie wspaniałym prezentem i zapewni wiele godzin niesamowitych wrażeń dla starszych i młodszych. Jeżeli szukacie gry, która będzie cieszyła nie tylko wasze dziecko przez długie lata, to każda z przedstawionych gier planszowych GRANNY będzie strzałem w dziesiątkę.

 

SUPERFARMER jubileuszowy

Jubileuszowe wydanie „Superfarmera”. Gra otrzymała nową oprawę graficzną z ilustracjami Piotra Sochy. Dodatkową atrakcją są plastikowe figurki psów i bardziej dynamiczna wersja gry. A wszystko w dużym kwadratowym pudełku!

Superfarmer to lekka gra rodzinna dla 2-4 osób, w której wcielamy się w rolę farmera. Będziemy hodować swoje zwierzęta, budować coraz większe stado, ale musimy też uważać, bo w okolicach grasuje zły wilk i lis. Te zwierzęta mogą sporo namieszać w naszej zagrodzie. Wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie po jednym zwierzęciu każdego gatunku.

Gra jest lekka, przyjemna, ciekawa, w dużej mierze losowa ale elementy taktyki też się przydadzą.

Wiek: 7-99 lat

Zawartość pudełka: 4 plansze, 2 dwunastościenne kostki, 120 żetonów z ilustracjami zwierząt (60 królików, 24 owce, 20 świń, 12 krów, 4 konie), 4 figurki małych psów, 2 figurki dużych psów, instrukcja

Cena: 79 zł

 

DROGI DO RZYMU

 

Szybka gra o prostych zasadach. Gracze wcielają się w najbogatsze rodziny starożytnego Rzymu, starając się zdobyć przychylność cesarza, tworząc sieć dróg łączących Wieczne Miasto z resztą świata!

W każdej turze gracze umieszczają odcinki dróg na mapie – zaczynając od Rzymu w kierunku innych miast imperium. Zdobywają punkty za każdym razem, gdy zbudują nową drogę – im dłuższy odcinek, tym więcej punktów otrzymają. Jeśli droga powrotna do Rzymu zawiera odcinek umieszczony przez innego gracza, on również otrzymuje punkty. Zmuszanie innych graczy do korzystania z własnych dróg jest jednym ze sposobów na wygraną, ale nie jedynym…

Wiek: 8-99 lat

Zawartość pudełka: dwustronna plansza ( dla 2-3 lub 4-5 graczy), 5 plansz graczy, 125 kafelków dróg, 5 żetonów punktacji, 40 żetonów miast, 40 żetonów zasobów, instrukcja

Cena: 109 zł

 

KOPCIUSZEK

 

Pomóżcie Kopciuszkowi wybrać się na wielki bal. Odszukajcie – w odpowiedniej kolejności- wszystko, co niezbędne, by mógł zadziałać czar.

– Kooperacyjna gra, która uczy dzieci zasad współpracy

– Memory w nowej, atrakcyjnej formie

– Bajecznie kolorowe ilustracje

– W pudełku zegar 3D

– Wiek: 4-99 lat

Zawartość pudełka: plansza z zegarem, 12 kafelków podstawowych (6 par: 2 myszki, 2 konie, 2 pantofelki, suknia i rękawiczki, szczur i woźnica, dynia i kareta), 12 kafelków specjalnych (po 3 – lusterka, kociołki, klepsydry, różdżki), magiczna drewniana kostka, tekturowa figurka Kopciuszka (żeton gracza aktywnego), instrukcja

Cena: 39,99 zł

 

POTWORY DO SZAFY

 

Kooperacyjna gra dla najmłodszych pogromców potworów

Wieczorem świat wygląda inaczej. Tajemnicze cienie pojawiają się na ścianach… Straszydła i stwory czają się pod łóżkiem…

Nie możesz zasnąć? Boisz się potworów!

Zagraj i przegoń je do szafy! Gra zalecana na dobranoc!

Zobaczcie, jaką macie znakomitą pamięć! Wybierzcie wariant gry. Lubicie współpracować czy rywalizować? Zaproście do zabawy wszystkich domowników!

Wiek: 4-8 lat

Zawartość pudełka: 21 kart potworów, 10 żetonów zabawek, 2 żetony Łowców Doskonałych, 3 części potwora Zębogona, szafa, instrukcja

Cena: 39,99 zł

 

CUD MIÓD

 

Słyszycie to przyjemne bzyczenie? To pracowite pszczoły rozpoczynają sezon zbiorów. W maju poszukują nektaru kwitnącego rzepaku. Pszczele zadania zmieniają się wraz z upływem letnich dni. U schyłku lata te barwne owady rozglądają się za pyłkami wrzosu, który kwitnie na przełomie sierpnia i września. Podczas zbierania pożytku (czyli roślin miododajnych będących źródłem nektaru) pszczoły zapylają rośliny, pełniąc tym samym niesamowicie ważną rolę w ekosystemie. Teraz i wy możecie poczuć się jak pracowite pszczoły!

W grze „CUD-MIÓD” gracze wcielają się w pszczoły zbierające nektar z kwitnących kwiatów. Uważnie obserwujcie odkrywane kafelki i starajcie się zapamiętać, gdzie znajdują się kwiatki, które niebawem zakwitną. Uważajcie na różne zagrożenia, które czyhają na pszczoły! Gra zawiera dwa warianty – rywalizacyjny oraz kooperacyjny.

Cud miód to kolejna gra, która nie zawiera plastikowych elementów potrzebnych do gry. Na pudełku znajdziemy logo informujące o tym.

Wiek: 6-99 lat

Zawartość pudełka: 42 kafelki kwiatów, 7 kafelków uli, 12 pionków pszczół, 4 żetony, plansza – Kalendarz Kwitnienia, pionek pszczelarza, pionek niedźwiedzia, plansza – Plaster miodu, instrukcja

Cena: 69,99 zł

 

Loch Ness

 

Pośród mrocznych szkockich wzgórz połyskują lodowate wody jeziora Loch Ness. W jego nieprzeniknionych odmętach żyje, wedle legendy, tajemniczy stwór – POTWÓR Z LOCH NESS, pieszczotliwie zwany Nessie. Bardzo trudno jest potwora zobaczyć, a jeszcze trudniej go sfotografować. Tłumy turystów, obieżyświatów, badaczy i fotografów zjeżdżają nad brzegi jeziora i każdy ma nadzieję, że to właśnie on zrobi najdoskonalsze zdjęcie Nessie. W tej grze każdy gracz zamienia się w fotografa, który czatuje na brzegu jeziora i próbuje zrobić zdjęcie. Trzeba śledzić lśnienie fal ponad grzbietem płynącego stwora, znaleźć najlepszą pozycję i… nacisnąć migawkę. Wśród niewyraźnych, poruszonych, prześwietlonych zdjęć znajdzie się czasem jakaś perełka – udane zdjęcie POTWORA Z LOCH NESS. Ten, kto zrobi najwięcej dobrych zdjęć – wygrywa!

Gra Loch Ness to wznowienie gry wydawanej przed laty przez Grannę. Znajdziemy dodatkowe reguły, które wprowadzą więcej zabawy do naszej rozgrywki.

Wiek: 4-99 lat

Zawartość pudełka: kostka, 5 plansz fotografów, 50 kafelków fotografii, plansza, 12 pionków z podstawkami, instrukcja

Cena: 74,99 zł

 

Gra w karty i z kartami to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Rodzajów gier karcianych jest tyle, że z pewnością każdy znajdzie swoją ulubioną rozgrywkę. Istnieje wiele różnych gier karcianych, w tym także takie, których zasady są na tyle proste, by zrozumiały je małe dzieci oraz takie, które dostarczą dużej dawki emocji u bardziej zaawansowanych graczy. Wszystko zależy od zasad gry i liczby potrzebnych kart. W nowatorskich grach często karty są jednym, najważniejszym, ale nie jedynym elementem gry. Oprócz nich mogą pojawić się plansze, pionki, żetony i inne elementy, jednak w każdym przypadku to właśnie karty grają główną rolę. Gry karciane GRANNY w każdej postaci to znakomity sposób na emocjonującą rozrywkę i naprawdę dobrą zabawę.

 

Dzień Bobry

 

Nadchodzi zima…a leśne zwierzęta gromadzą jedzenie na długie zimowe dni. Celem graczy jest jak najszybsze zdobycie pięciu przysmaków, tego samego rodzaju. Gra jest prosta i szybka, świetnie się sprawdzi na każdej imprezie. W każdej turze gracz wybiera dwie karty leśnych zwierzaków. Używa ich po kolei. Zwierzaki pozwalają zbierać jedzenie i podbierać je innym graczom. Oczywiście jest też element blefu. Pierwszy gracz, który zbierze pięć identycznych przysmaków, wygrywa.

Wiek: 8-99 lat

Zawartość pudełka: 55 kart zapasów (po 11 z każdego rodzaju – orzechy włoskie, orzechy laskowe, pestki słonecznika, żołędzie, orzeszki ziemne), 30 kart akcji ze zwierzętami (chomik, świstak, bóbr, szop pracz, wiewiórka – z rewersami w sześciu różnych kolorach), drewniany znacznik pierwszego gracza, instrukcja

Cena: 39,99 zł

 

MONSTER BAR

 

Za górami, za lasami Potworny Szef Kuchni prowadzi bar, w którym zatrudnia same straszydła. Poznajcie Mistrza Deserów, Mistrza Pizzy i Mistrza Sałatek. którego z nich musisz zatrudnić, aby wygrać grę?

Jak grać?

1. Odkryj kartę potwora

2. Wybierz u kogo będzie pracował

3. Zdobywaj punkty za zestawy pracowników

Zawartość pudełka: 6 plansz, 98 kart potworów, instrukcja

Cena: 59,99 zł

 

Gry edukacyjne to sposób na połączenie nauki z przyjemnością. Gry edukacyjne GRANNY sprawiają, że nauka staje się dla dzieci przyjemnością, dzięki czemu dzieci mogą łatwiej przyswajać materiał edukacyjny z różnych dziedzin. Dzieci podczas gry, oprócz tego, że świetnie się bawią, dodatkowo nabywają nowych umiejętności. Trenują liczenie, logiczne myślenie czy samodzielne rozwiązywanie problemów. Gry edukacyjne można pokazać już przedszkolakom, bowiem dzieci, które nie umieją jeszcze pisać i czytać mogą się w ten sposób uczyć nowych słów, poznawać kolory, nazwy zwierząt czy pory roku. Oferta gier edukacyjnych GRANNY dla młodszych dzieci, podobnie jak dla uczniów jest bardzo ciekawa i rozbudowana.

 

KOT W WORKU – GRAJ ZE SMOKIEM OBIBOKIEM

 

Lepiej sprawdzić, co jest w worku

tak przysłowie stare uczy;

warto wiedzieć: kot czy nie kot

na dnie worka mruczy.

By ktoś cię nie wywiódł w pole

potrenować nie zawadzi.

Zagraj z Granną w Kota w worku

Smok Obibok radzi.

Przygotowałem dla Ciebie kilka zabaw. Mam nadzieję, że Ci się spodobają. Do zabawy zaproś koniecznie kolegów i koleżanki albo najbliższych.

Smok Obibok

Wiek: 3-8 lat

Zawartość pudełka: 9 dwustronnych plansz, 27 obrazków, 30 pionków (po 5 w 6 kolorach), worek, instrukcja

Cena: 39,99 zł

 

ZAGADKI SMOKA OBIBOKA NIEBIESKIE – GRAJ ZE SMOKIEM OBIBOKIEM

 

Zwą mnie Obibok i jestem smokiem,

lecz nie zabijam nikogo wzrokiem,

nie zieję ogniem i nie przerażam,

jak to się innym smokom przydarza.

Nikt patrząc na mnie, nie krzyczy: „rety!”,

bo we mnie drzemie dusza poety,

bo ze mnie smoka przypadek rzadki,

co wierszowane pisze zagadki.

Do zabawy zaproś koniecznie kolegów i koleżanki albo najbliższych.

Smok Obibok

Wiek: 4-7 lat

Zawartość pudełka: 117 kart z zagadkami, 4 plansze do zaznaczania poprawnych odpowiedzi, 24 kolorowe żetony, instrukcja

Cena: 39,99 zł

 

ZAGADKI SMOKA OBIBOKA ZIELONE – GRAJ ZE SMOKIEM OBIBOKIEM

 

Halo, halo! To znów ja!

Kto gry lubi, ten mnie zna,

a kto zna mnie – dobrze wie,

co znajduje się w tej grze.

To są zagadki – dla was zagadki,

pisane wierszem zgrabnym i gładkim,

ilustrowane pięknie pytania.

Zapraszam wszystkich do zgadywania!

Do zabawy zaproś koniecznie kolegów i koleżanki albo najbliższych.

Smok Obibok

Wiek: 4-7 lat

Zawartość pudełka: 117 kart z zagadkami, 4 puzzle do zaznaczania poprawnych odpowiedzi, instrukcja

Cena: 39,99 zł

 

Dzieci uwielbiają przygody i tajemnice. Któż z nas nie bawił się w podróżników, odkrywców czy wreszcie poszukiwaczy skarbów… Przygodowe gry planszowe są doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, to idealna alternatywa dla telewizji czy komputera. Planszówki przygodowe doskonale pomagają integrować się w grupie, uczą zasad uczciwości i fair play, niekiedy mają nawet działanie terapeutyczne, pomagając dzieciom i dorosłym wyzbyć się stresu i wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia za nie odpowiedzialności. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne. Przygodowe gry dla dzieci, pełne bajkowych, kolorowych postaci potrafią ożywić dziecięcą wyobraźnię, rozwijają samodzielność podczas podejmowania decyzji i działania w pojedynkę. Istotne jest także, że przygoda czeka nie tylko na dzieci, ale na wszystkich, którzy są spragnieni emocji i niezapomnianych wrażeń.

Macie chęć wcielić się nad planszą w bohaterów przeżywających niebezpieczne przygody? Chcecie zwyciężać smoki i demony, zdobywać skarby i sławę, ratować świat? Sięgnijcie zatem po przygodowe planszówki z oferty gier GRANNY. Z uwagi na przeważnie wymaganą większą liczbę graczy, zakup gier przygodowych jest idealnym rozwiązaniem na spędzenie czasu w gronie rodziny.

 

SMOK WAWELSKI

 

Smok Wawelski prześladuje gród króla Kraka. Wielu dzielnych mężów oraz bohaterskich rycerzy stara się przegnać siejącą postrach bestię. Na takiego potwora potrzebny jest sprytny plan. Szewczyk Skub właśnie na taki wpadł. Pomóżcie pomysłowemu rzemieślnikowi w realizacji jego planu.

Wiek: 4-99 lat

Zawartość pudełka: 6 figurek rycerzy, 6 figurek zwierząt, kostka z kolorami

Cena: 39,99 zł

 

KRÓL POPIEL

 

Przebrała się miarka! Czas ukarać króla Popiela za jego potworne czyny! Przewodzicie stadu wygłodniałych myszy, które niespodziewanie wynurzają się z jeziora Gopła i nadciągają do wieży w Kruszwicy, by dopaść podłego władcę. Komu z was przypadnie sława bohatera, który w końcu uwolni gnębiony lud spod jarzma okrutnego Popiela? Ruszajcie do walki!

Wiek: 6-99 lat

Zawartość pudełka: dwustronna plansza, 36 kafli z myszami, 5 pionków myszy, pionek króla Popiela, 8 żetonów nagród, 5 dwustronnych znaczników, 6 podstawek, instrukcja

Cena: 39,99 zł

 

PAN TWARDOWSKI

 

W karczmie Rzym pojawił się właśnie Pan Twardowski.

Jaką postać tym razem przybrał znany czarodziej: szlachcica z bujną brodą czy może dumnego pana z fajką? Spróbujcie złapać Twardowskiego, ale uważajcie: najsłynniejszy mag będzie próbował wywieść Was w pole!

Pan Twardowski to gra dedukcyjna, w której musicie przyjrzeć się obrazkowi karczmy i wskazać, który element uległ zmianie. Jeśli Wam się uda, dowiecie się więcej o wyglądzie czarodzieja.

Wiek: 6-99 lat

Zawartość pudełka: 16 dwustronnych kafelków karczmy, 6 kart portretów, 6 kart wskazówek, 4 piekielne maski, klepsydra, instrukcja

Cena: 39,99 zł

 

BAZYLISZEK

 

W piwnicach jednej z warszawskich kamienic mieszka bazyliszek – stwór, który jednym spojrzeniem potrafi zamienić człowieka w kamień. Wyruszacie do podziemi, by stawić czoło strasznemu potworowi. Podczas poszukiwań odwiedźcie jak najwięcej komnat. Pamiętajcie jednak, by zabrać ze sobą lustro – może uda Wam się upolować bazyliszka!

Bazyliszek to szybka gra na spostrzegawczość i pamięć, w której dzieci muszą zapamiętać wygląd komnat i znaleźć ich lustrzane odbicie.

Wiek: 6-99 lat

Zawartość pudełka: plansza z żetonami punktów, 5 żetonów o wartości 40 punktów, 90 kart komnat, 5 pionków postaci, 10 żetonów kart, instrukcja

Cena: 39,99 zł

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Okna z drewna
Odpowiednio zabezpieczone posłużą przez lata, a przynajmniej nie wydzielają szkodliwych substancji...
Nie lubiane prace domowe
Nawet nie wiedziałabym jak się za to zabrać... Nie ma to jak wyprana świeża...
Czy olejowanie włosów jest skuteczn…
Poza tym do przetłuszczających się włosów takie zabiegi nie są polecane...
Znacie coś na zaczerwienienia?
Fajne są kosmetyki Dermedic dla skory naczynkowej.