Gry i zestawy kreatywne Alexander – wymarzone prezenty na Gwiazdkę!

9 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Do świąt pozostało już niewiele czasu, więc szukanie upominków dla najmłodszych trwa w najlepsze. Dzieci z niecierpliwością wyglądają Mikołaja, który jak co roku będzie chciał zobaczyć ich radość na widok prezentów… Warto jednak zadbać, by dziecięce zabawki nie tylko cieszyły, ale też uczyły i rozwijały wyobraźnię oraz twórcze myślenie. Aby ułatwić Wam trudny przedświąteczny wybór, prezentujemy kilkanaście propozycji, które na pewno sprawdzą się w tej roli. Gry i kreatywne zabawki marki Aleksander od lat goszczą w dziecięcych pokojach, zapewniając wiele radości i mądrą rozrywkę dzieciom oraz wolny czas ich opiekunom. Na uwagę zasługuje pomysłowość, wysoka jakość wykonania oraz szeroki zakres wieku dzieci, dla których są przeznaczone – wszystkie te cechy sprawiają, że są to idealne prezenty dla Waszych dzieci. Wystarczy wybrać tematykę odpowiednią dla Waszej pociechy oraz dostosowany do jej etapu rozwoju poziom trudności:

Kwaki Rozrabiaki – dla ciekawych świata maluchów w wieku 4+

Kwaki Rozrabiaki gra

Przystępna, a jednocześnie niebanalna gra nie tylko dla najmłodszych. Ruchy na planszy wykonywane są w oparciu o kolory i kształty wyrzucone przez kostki. Gracze sami decydują o wyborze drogi, oceniając która opcja jest dla nich bardziej opłacalna. Każda rozgrywka może odbywać się przy zupełnie innej konfiguracji planszy, o której ułożeniu decydują gracze. W zabawie wcielają się w kaczuszki, które próbują odnaleźć drogę do mamy. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do celu.

Domki do malowania – idealne dla dzieci w wieku 5+

Remiza Strażacka

Domek do malowania Remiza Strażacka

Wspaniała zabawka dla wszystkich kreatywnych dzieci. W zestawie znajduje się kartonowy budynek remizy strażackiej, wraz z postaciami strażaków i samochodem. Całość składa się w łatwy sposób, bez użycia kleju. Wszystkie elementy można pomalować, według własnej fantazji oraz ozdobić dodatkowo 48 naklejkami, znajdującymi się w zestawie. Zabawka dzięki solidnemu wykonaniu z grubej tektury, nadaje się do dłuższej zabawy. Scenografia wokół domku jest łatwa do aranżacji, dzięki załączonym plastikowym podstawkom.

Zawartość opakowania:
Elementy z tektury 13 elementów, plastikowe podstawki 6 szt, naklejki 14 szt, Instrukcja 1 szt

Komisariat Policji

domek do malowania Komisariat Policji

Wspaniała zabawka dla wszystkich kreatywnych dzieci. W zestawie znajduje się kartonowy budynek komisariatu policji wraz z postaciami policjantów i samochodem. Całość składa się w łatwy sposób, bez użycia kleju. Wszystkie elementy można pomalować, według własnej fantazji oraz ozdobić dodatkowo 48 naklejkami, znajdującymi się w zestawie. Zabawka dzięki solidnemu wykonaniu z grubej tektury, nadaje się do dłuższej zabawy. Scenografia wokół domku jest łatwa do aranżacji, dzięki załączonym plastikowym podstawkom.

Zawartość opakowania:
Tekturowe elementy – 43 szt. Plastikowe podstawki – 34 szt. Naklejki – 17 szt. Instrukcja

 

Domek do malowania z kotkiem

Domek do malowania z kotkiem

Wspaniała zabawka dla wszystkich kreatywnych dzieci. W zestawie znajduje się kartonowy budynek, wraz z postaciami i elementami przyrody. Całość składa się w łatwy sposób, bez użycia kleju. Wszystkie elementy można pomalować, według własnej fantazji oraz ozdobić dodatkowo 48 naklejkami, znajdującymi się w zestawie. Zabawka dzięki solidnemu wykonaniu z grubej tektury, nadaje się do dłuższej zabawy. Scenografia wokół domku jest łatwa do aranżacji, dzięki załączonym plastikowym podstawkom.

Zawartość opakowania:
Elementy z tektury 38 elementów, plastikowe podstawki 35 szt, naklejki 42 szt, Instrukcja 1 szt

 

Domek do malowania z pieskiem

Domek do malowania z pieskiem

Wspaniała zabawka dla wszystkich kreatywnych dzieci. W zestawie znajduje się kartonowy budynek, wraz z postaciami i elementami przyrody. Całość składa się w łatwy sposób, bez użycia kleju. Wszystkie elementy można pomalować, według własnej fantazji oraz ozdobić dodatkowo 48 naklejkami, znajdującymi się w zestawie. Zabawka dzięki solidnemu wykonaniu z grubej tektury, nadaje się do dłuższej zabawy. Scenografia wokół domku jest łatwa do aranżacji, dzięki załączonym plastikowym podstawkom.

Zawartość opakowania:
Elementy z tektury – 36 szt., Plastikowe podstawki – 30 szt., Naklejki – 48 szt, Instrukcja

 

Origami 3D – dla małych artystów w wieku 7-8+

Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste! Origami 3D to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła.

Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę. W zestawie znajdziecie bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia. Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii San San Oo prezentuje poszczególne etapy składania modelu.
• Bez kleju!
• Bez wycinania!
• Instrukcja wideo! Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami.
Zwierzęta, ptaki, owady i kwiaty w formie Origami 3D to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania.

Do wyboru jest aż 15 zestawów – znajdźcie swój ulubiony wzór!

KRABY

origami 3D kraby

MOTYL

Origami 3D motyl

PAJĄK

Origami 3D pająk

ŻÓŁWIE

Origami 3D żółwie

PAW

Origami 3D paw

TUKAN

Origami 3D tukan

KRÓLIK

Origami 3D królik

PSZCZOŁA

Origami 3D pszczoła

SKORPION

Origami 3D skorpion

KWIATY

origami 3D kwiaty

WAŻKI

Origami 3D ważki

ORZEŁ

Origami 3D orzeł

DELFIN

Origami 3D delfin

JEDNOROŻEC

Origami 3D jednorożec

NIETOPERZ

Origami 3D nietoperz

Drewniaki Składaki – dla zapalonych budowniczych w wieku 7+

https://www.sklep.alexander.com.pl/pol_m_Zabawki-Konstrukcyjne_Skladaki-Drewniaki-230.html

Wspaniała, drewniana zabawka konstrukcyjna. Wycięte z drewna elementy pozwalają na zbudowanie trwałego pojazdu bez użycia kleju. W zestawie znajdziemy także komplet plastikowych kół wraz z osiami. Dzięki temu model po złożeniu jest mobilny i może służyć do zabawy. Komplet wyposażony został w zestaw kredek oraz naklejek, które pozwalają malcowi na samodzielne przyozdobienie pojazdu wedle własnej fantazji.

Rider Cabrio

Składaki Drewniaki Rider Cabrio

Rider

Składaki Drewniaki Rider

Straż Pożarna

Składaki Drewniaki Straż Pożarna

Jak Kura Pazurem – dla dzieci lubiących wyzwania w wieku 7+

Jak Kura Pazurem gra
„Jak Kura Pazurem” to gra dla osób, które cenią sobie świetną zabawę, a ich wyobraźnia nie zna granic. Gracze staną przed wyzwaniem zilustrowania haseł w taki sposób, aby odgadli je rywale. Ale muszą to zrobić słabszą ręką, a po wylosowaniu karty specjalnej nawet trzymając mazak stopą lub w ustach! Czyste szaleństwo podkręcają zwariowane hasła, takie jak Laponia, Piraci z Karaibów, czy maszynka do golenia. Dodatkowym atutem jest możliwość dodania własnych pomysłów! To świetna zabawa dla każdego, niezależnie od wieku.

Kalambury na odwrót – dla wszystkich w wieku od 7+ do 107+:)

Kalambury Na Odwrót gra

Ta gra niejednokrotnie zmusi cię, żebyś stanął na głowie niczym bohaterowie z okładki. Na szczęście nie będziecie musieli wykazać się niezwykłą sprawnością fizyczną. Jednak to nie oznacza, że będzie łatwo! Gracze w „Kalamburach na odwrót” staną przed nie lada wyzwaniem odgadnięcia właściwego hasła przedstawianego za pomocą słów, a nie jak dotąd – gestykulacji i mimiki. Aby zdobyć jak najwięcej punktów uczestnicy muszą rozszyfrować zagadkę i stworzyć pytanie, w którym zawarte będzie właściwe hasło. Urozmaiceniem zabawy są 2 rodzaje kart. Dzięki nim gracze mogą łatwo zaimplementować do zabawy własne propozycje kalambur.

Ucieczka z Lochu – dla wojowników w wieku 8+ i ich rodziców

Ucieczka z Lochu gra

Przyjemna gra dla całej rodziny, w której wcielacie się w rolę rycerza i ścigacie się z przeciwnikami przez labirynt drzwi, gdzie za każdym rogiem czeka niespodzianka. Otwieraj i zamykaj przejścia, tak by jako pierwszy wydostać się z Lochu zostawiając w tyle przeciwników. Sprytna strategia i właściwe karty pozwolą spowolnić przeciwników i wykorzystać przewagę.

Zawartość opakowania:
pionki rycerzy – 6 szt., podstawki – 6 szt., kartoniki z drzwiami – 40 szt., karty „Kluczy „- 28 szt., karty „Kościo-kluczy” – 10 szt., karty „Kłódek” – 6 szt., karty „Tajnych Przejść” – 5 szt., karty „Piły” – 3 szt., karty „Siatki” – 2 szt., zasady gry – 1 szt., instrukcja.

***

Zabawki i gry Alexander uczą poznawać świat, rozwijają dzieci pod względem intelektualnym, emocjonalnym i społecznym. Wspólna zabawa, rywalizacja i praca zespołowa to ważne umiejętności, które przydadzą się także w dalszym życiu Waszych pociech.

Zapraszamy do świata wspaniałej, kreatywnej rozrywki – warto wraz z dzieckiem przenieść się choć na chwilę w czasy własnego dzieciństwa i poczuć się jak dziecko w krainie wiecznej zabawy!

Marka Alexander proponuje duży wybór ciekawych gier konstrukcyjnych, logicznych, strategicznych, rodzinnych, przygodowych i ekonomicznych, a także zestawy eko.

Całą gamę wyjątkowych pomysłów na prezenty znajdziecie na stronie www.sklep.alexander.com.pl

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaki pies dla rodziny z małymi dzie…
Również mam yorka i jest bardzo łagodny i lubi dzieci. Moim zdaniem wszystko...
Auto na minuty
Miałam okazję kilka razy skorzystać z takiego wynajmu na minuty i wcale to...
astma u dzieci
Przy astmie nebulizator w domu to podstawa, bo nierzadko podaje się sterydy...
Jak przygotować piersi do karmienia…
Nie ma na to recepty i moim zdaniem nie można się do tego przygotować,...