URODA I ZDROWIE

Gry dla całej rodziny na czas kwarantanny

15 kwietnia 2020, dodał: pinkmause

Jesteśmy zamknięci w domach, ale możemy znaleźć zajęcie dla całej rodziny. Wystarczy sięgnąć po gry, w które można grać całą rodziną. Gry planszowe i karciane oferują dobrą zabawę, familijny content, oraz nutkę rywalizacji. Tę rozrywkę uwielbiają maluchy, cenią dzieci, młodzież, nie mogą się jej oprzeć i dorośli.

 

Epidemia koronawirusa, która rozprzestrzenia się na kolejne miasta w naszym kraju, spowodowała użycie ekstraordynaryjnych środków, bo takimi zdecydowanie można nazwać przymusową kwarantannę. Podczas przesiadywania w domu niekoniecznie jednak musimy się nudzić. Czas kwarantanny nie musi nam upływać w czterech ścianach, możemy przenieść się do dowolnego świata, wystarczy zagłębić się w książkach, filmach lub grach planszowych. W związku z obecną sytuacją postanowiliśmy stworzyć spis wybranych gier, które idealnie sprawdzą się podczas kwarantanny lub izolacji. I chociaż epidemia to nie sytuacja, do której łatwo można się przyzwyczaić, to skoro musimy przebywać w domu z dziećmi, to jest to idealny moment, aby sięgnąć po gry, które do tej pory przegapiliśmy, albo przetestować najgorętsze premiery.

Pomieszanie zadań zawodowych i domowych skutkuje często chaosem nie tylko w rodzinie, ale także w głowie. Odpoczynek i rodzinny relaks z dziećmi także jest możliwy. Dobrze jest pamiętać także o tym, żeby nie organizować dziecku czasu co do minuty. Jeśli pozwolimy mu się czasem ponudzić, pobudzi swoją kreatywność i wymyśli sobie nowe zajęcia.

Pokonać nudę i wybierać gry bez konkretnych tytułów może być trudno. Przychodzimy zatem z pomocą i listą najlepszych naszym zdaniem gier planszowych dla dzieci oraz dla całej rodziny. Za Wydawnictwem Nasza Księgarnia przygotowaliśmy przegląd przykładowych gier planszowych, które umilą czas kwarantanny i dostarczą mnóstwo emocji. Wiele innych propozycji znajdziemy też na stronie Wydawnictwa, ale niezależnie od tego, jaki tytuł wybierzemy, na pewno będzie to wesoło i konstruktywnie spędzony czas.

 

 

GRY DLA DZIECI

Dziobaki

W grze występują 4 gatunki australijskich zwierząt: dziobaki, koale, kangury i lotopałanki. Gracze układają płytki na swoich planszach tworząc łąki przecięte wodą. Starają się stworzyć łąki z jak największą liczbą zwierząt danego gatunku.

Wiek: 5-105
Liczba graczy: 1-4

 

Potworne porządki

 

 

Czy twoje dziecko lubi sprzątać zabawki?

Podczas gry dzieci robią porządek w pokoju. Wyciągają z woreczka różne przedmioty i odstawiają na odpowiednie miejsca na swojej planszy. Zadanie utrudniać będą psotne stworki – mają kształty podobne do przedmiotów poszukiwanych przez graczy, łatwo więc się pomylić! Wygra gracz, który pierwszy zrobi porządek w swoim pokoju.

Zdobyta nagroda: NAGRODA RODZICÓW (USA 2018 r.)

Wiek: 3-103 lat
Liczba graczy: 2-4

 

Ślimaki to mięczaki

 

Najlepsza gra dziecięca 2019 roku!

W tym wyścigu wygra najwolniejszy ślimak! Podczas gry nie znasz kolorów ślimaków należących do rywali. Za pomocą kostek przemieszczasz nie tylko swojego, lecz także pozostałe ślimaki. Takiego wyścigu jeszcze nie było!
Rewelacyjna zabawa dla graczy w każdym wieku. Śpiesz się powoli!

Zdobyte nagrody: DZIECIĘCA GRA ROKU 2019 (Planszowa Gra Roku, laureat Polska 2019)
ZABAWKA ROKU (zabawkowicz.pl, wyróżnienie 2018)

Wiek: 5-105 lat
Liczba graczy: 2-6

 

Kociaki łobuziaki

 

Gra o kotach biegających za kłębkiem!

Każdy gracz ma planszę przedstawiającą pokój pełen zabawek. Po pokojach biegają koty. Im więcej zabawek zainteresuje kota, tym więcej punktów gracz zdobędzie. Pięknie zilustrowana gra z wyjątkowymi elementami: sznurkami i specjalnymi planszami. Doskonała zabawa nie tylko dla dzieci.

Wiek: 5-105
Liczba graczy: 2-4

 

Lisek urwisek

 

Gra detektywistyczna, w której dzieci nie rywalizują ze sobą. Zbierają wskazówki pozwalające rozwiązać zagadkę. Wśród lisów ukrył się lisek urwisek – gracze muszą współpracować, aby go odnaleźć.

Gra posiada wyjątkowe elementy gry: specjalne kostki ze śladami lisa, pionki detektywów oraz detektor – specjalny sprzęt detektywa pozwalający zidentyfikować poszukiwanego lisa!

Wiek: 5-105
Liczba graczy: 2-4

 

Mrówki

 

Szukamy małych mrówek w wielkim mrowisku! Zadanie nie będzie takie łatwe, ponieważ mrówki są w różnych kolorach i mają różne numery – będziesz musiał odnaleźć tę jedną, właściwą! Ciągle zmieniająca się sytuacja na stole gwarantuje wielkie emocje i doskonałą zabawę!

Aby zdobyć mrówki, należy wykonywać w pamięci proste dodawanie, np. 17+4. Gra rozwija umiejętność szybkiego dodawania oraz spostrzegawczość. Wygra gracz, który odnajdzie najwięcej mrówek.

Wiek: 7-107 lat
Liczba graczy: 2-6 osób

 

Myszki w ogrodzie

 

Gracze pomagają myszkom zdobyć przysmaki. Wygra gracz, który zgromadzi najwięcej przysmaków. Gra posiada wyjątkowe elementy: planszę przedstawiającą ogród z kryjówkami myszek oraz 7 dużych drewnianych pionków myszek!

Wiek: 4+
Liczba graczy: 2-6

 

UFO

 

Weź udział w zabawnej inwazji ufoludków na Ziemię! Za pomocą latających spodków porywaj rolników i zwierzęta hodowlane. Uważaj jednak na inne małe zielone stworki – lubią przejmować zdobyte przez ciebie łupy!

Wiek: 6-106
Liczba graczy: 2-6

 

GRY DLA CAŁEJ RODZINY

Gra słów

Podczas rozgrywki nie rywalizujecie ze sobą! Wspólnie staracie się osiągnąć jak najlepszy wynik. Gra podzielona jest na 3 części, podczas których wykorzystuje się umiejętność opowiadania, kojarzenia oraz dobrą pamięć.

Wiek: 6-106
Liczba graczy: 3-10

 

Kolory magii

 

Odwiedzaj wieże i gromadź dostępne tam magiczne składniki. Wykorzystuj je do rzucania zaklęć. Im więcej zgromadzisz składników, tym więcej punktów zdobędziesz.

Wiek: 10-110
Liczba graczy: 2

 

Gejsze

 

Minimum zasad, maksimum strategii!

Ta gra cię zaskoczy! Masz do wykonania tylko 4 działania. Od kolejności, w jakiej je wykonasz, zależy twój sukces! Celem gry jest zdobycie przychylności gejsz. Każda gejsza oczekuje innego podarunku. Jedna pasjonuje się muzyką, inna zbiera wachlarze, a kolejna zgłębia mądre księgi. Przychylność gejszy zdobędzie ten gracz, który podaruje jej właściwe prezenty.

Wiek: 10-110 lat
Liczba graczy: 2

Gra na emocjach

 

Gra na emocjach jeszcze nigdy nie była tak zabawna!

Zadajesz pytanie zaczynające się od JAK SIĘ CZUJĘ, GDY…, a pozostali gracze wykładają po jednej karcie – takiej, która według nich najlepiej pasuje do odpowiedzi na twoje pytanie. Wybierasz tę, którą uważasz za najlepiej oddającą twoje emocje. Gracz, który ją wyłożył, zdobywa punkt! Zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie 3 punkty.

Wiek: 10-110 lat
Liczba graczy: 3-10

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz