URODA I ZDROWIE

Grajmy z Babcią i Dziadkiem – gry planszowe Alexander

9 stycznia 2020, dodał: pinkmause

Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Są różne sposoby na obdarowanie seniorów, ale na pewno ucieszy ich coś co nie tylko będzie sprawiać im przyjemność ale też poprawi ich kondycję oraz pozwoli kreatywnie spędzać czas z wnukami. Gry planszowe Alexander są idealnym pomysłem na prezent.

 

Starsze osoby chcą być sprawne jak najdłużej, moda na sprawność ruchową w każdym wieku jest faktem i często niejeden 70-latek jest sprawniejszy od zapracowanego 40-latka. Oprócz sprawności fizycznej bardzo duże znaczenie w tym wieku ma sprawność umysłowa. Słabnąca pamięć i wstyd z tym związany jest często bardzo przykrym towarzyszem seniora. Możemy pomóc naszym Babciom i Dziadkom zachować jak najdłużej sprawność umysłową poprzez sukcesywne ćwiczenie pamięci i zajmowanie umysłu rozwiązywaniem zadań i zagadek.

Dzień Babci i Dziadka zmotywował nas do przyjrzenia się tematowi gier dla seniorów. Dlatego przygotowaliśmy propozycje gier polskiego producenta Alexander na prezenty dla naszych nieocenionych seniorów. Prezenty, które pozwolą im nie tylko jak najdłużej cieszyć się dobrą pamięcią ale i umilą wspólny czas z wnukami. Wybrane pozycje mają następujące cechy wspólne: nadają się do gry w parach oraz do gry z wnukami, są grami logicznymi, usprawniającymi procesy myślowe oraz grami wspomagającymi sprawność manualną, a także zostały elegancko wydane więc nadają się na prezent z klasą. Bez względu na wiek, zainteresowania czy nawet towarzystwo wśród gier planszowych Alexander można wybrać taką, która zapewni nie tylko zabawę i relaks, ale również mentalny trening. Granie już od najmłodszych lat pomaga zachować sprawny mózg do późnego wieku. Każda z prezentowanych gier jest inna, ale wszystkie spełniają istotny warunek – są świetnym ćwiczeniem dla szarych komórek, a gra sama w sobie jest wielką przyjemnością. Naukowcy zgodnie stoją na stanowisku, że aby do późnej starości cieszyć się dobrą pamięcią należy serwować swojemu umysłowi systematyczną gimnastykę umysłu, a prezentowane gry są tylko przykładem tego, jakie możliwości dają ogólnie dostępne gry planszowe.

Granie przynosi nie tylko radość i relaks, ale pomaga też utrzymać sprawność umysłową. Gry planszowe poprawiają funkcjonowanie mózgu i mogą spowalniać, a nawet redukować związaną z wiekiem utratę zdolności poznawczych, są też skuteczną bronią przeciwko zmianom neurodegeneracyjnym w mózgu, które prowadzą do rozwoju demencji. Dobrze jest postawić na tradycyjne planszówki, krzyżówki czy gry słowne – między innymi dlatego, że wśród osób starszych cieszą się one dużą popularnością. Gry planszowe sprzyjają lepszym procesom myślowym, ponieważ wymagają dużego zaangażowania – najczęściej również w stosunku do grupy osób, z którymi się je rozgrywa. Oprócz znanych klasyków, takich jak szachy, czy warcaby, bingo i chińczyk warto sięgać też po inne gry Alexander, których oferta jest obecnie bardzo szeroka – wiele z nich można rozgrywać międzypokoleniowo, razem z wnukami, czy nawet całą rodziną. Do mentalnej rozrywki warto zachęcać i seniorów i młodszych, bowiem planszówki łączą pokolenia. Dziś, w dobie komputerów, smartfonów, wszechobecnego internetu, bezpośredni kontakt miedzy dziadkami a młodzieżą zdaje się być narażony na spadek intensywności. Nie odradzając bynajmniej starszemu pokoleniu zakładania kont na Fb, proponujemy w tym miejscu rodzinom szukanie dobrych pretekstów do wspólnych spotkań i wspólnej rozrywki. Oto nasze propozycje dla rodzinnych spotkań.

 

Szachy

Od setek lat najlepsza wśród gier planszowych. Wymaga od graczy maksymalnej koncentracji. Zmusza do intensywnego myślenia i przewidywania kolejnych posunięć. Gra w szachy to najlepszy trening dla umysłu nie tylko dorosłych.

Zawartość opakowania: plansza, 32 figury, instrukcja

Lombard. Życie pod zastaw

Lombard. Życie pod zastaw” to hitowy serial Telewizji Puls.
Dzięki grze planszowej będziesz mógł przenieść się w świat serialu i wcielić w jednego z bohaterów (Andżelikę, Benię, Mariusza, Maćka, Lolka lub Adka) i sprawdzić, czy masz w sobie żyłkę przedsiębiorczości, a przy okazji doskonale się bawić w gronie znajomych i rodziny!

Celem gry jest zarobić jak najwięcej pieniędzy a przy tym zdobyć uznanie szefa – pana Kazimierza. Sprzedajemy i kupujemy zastawiane produkty tak, by zarobić jak najwięcej. Trzeba podejmować dobre decyzje, gdyż niektóre z przedmiotów mają ukryte wady lub zalety, które odpowiednio obniżają lub podwyższają ich wartość. Naszymi przeciwnikami w grze są pozostali pracownicy, którym także zależy na uznaniu szefa. Wygrywa ten, kto okaże się najlepszym strategiem i sprzedawcą roku!

Gra dostarcza mnóstwo rozrywki, dzięki niebanalnym zwrotom akcji, przezabawnym kartom licytowanych przedmiotów, sporej dawce humoru sytuacyjnego wprowadzanego przez karty klienta. Rozgrywka zmusza do interakcji pomiędzy graczami, dzięki czemu jest emocjonująca i porwie do zabawy każdego. Gra planszowa „Lombard. Życie pod zastaw” uczy podejmowania ryzyka inwestycyjnego i sprytu w codziennych decyzjach zakupowych. W przeciwieństwie do innych gier finansowych, gracze sami w łatwy sposób sterują długością rozgrywki, dlatego zabawa nigdy się nie nudzi.

Zawartość opakowania: tekturowe pionki z postaciami (6 szt.), podstawki pod pionki (6 szt.), plastikowy pionek (1 szt.), plansza (1 szt.), karty (165 szt.), Czerwona kostka Sprzedaży (1 szt.), Zielona Kostka Kupna (1 szt.), Biała Kostka Ruchu (1 szt.), banknoty (250 szt. – po 50 szt. każdego rodzaju), czeki (63 szt.), notes (1 szt.), instrukcja.

Cztery do wygranej

Cztery do wygranej” to oparta na prostych zasadach gra, która dostarczy satysfakcji każdemu. Do dyspozycji mamy 25 kości w pięciu kolorach. Zabawa polega na losowym bądź wskazanym w instrukcji ułożeniu ich na matrycy. Następnie każdy z graczy wybiera kolor swoich kości. Od tego momentu musimy ułożyć cztery kości w swoim kolorze w linii prostej, wzdłuż, w poprzek lub po przekątnej. Liczy się także ułożenie kości w kwadracie obok siebie. Ruchy wykonujemy zamieniając miejscami swoje kości z kośćmi w innym kolorze. Trudności całej operacji dodaje fakt, że nie wolno przestawiać nam kości przeciwnika. 3 warianty gry sprawią, że nigdy się nie znudzisz.
Gra duże wrażenia zrobiła na uczestnikach wydarzenia Palnszówki na PGE Narodowym oraz Targów Gra i Zabawa w Gdańsku, gdzie otrzymała wyróżnienie w kategorii Dziecięca Gra Roku.

Zawartość opakowania: klocki do gry – 25 szt., (w tym: 5 żółtych, 5 czerwonych, 5 niebieskich, 5 zielonych, 5 czarnych); tabliczki do losowania – 25 szt. (w tym: 5 żółtych, 5 czerwonych, 5 niebieskich, 5 zielonych, 5 czarnych); żetony wyboru koloru gracza – 5 szt. (żółty, czerwony, niebieski, zielony, czarny); plansza do gry – 1 szt.; instrukcja

Słowo Daję – Wersja Familijna

Czy jesteście gotowi na ekscytującą grę słów? Sprawdźcie czy myślicie podobnie i czy wasza wyobraźnia powędruje w tym samym kierunku. Używając tylko jednego wyrazu musicie naprowadzić swoją drużynę na słowo klucz. Myślcie szybko i błyskotliwie. Pamiętajcie, że to co wypowiadacie może zostać wykorzystane przez waszych przeciwników! Oni również próbują odgadnąć dokładnie to samo hasło. Uważajcie zatem. By przez przypadek nie podsunąć im wygranej na tacy.

Zawartość opakowania: kolorowa kostka, 165 kart, notes, 100 żetonów, klepsydra, pionek, podstawka do pionka, plansza, instrukcja

Opowieści Dziwnej Treści

Wyjątkowa gra wyobraźni, pozwalająca na snucie najbardziej fantazyjnych opowieści. W zestawie znajdziemy 9 dużych kości z pitogramami.
Każdy z graczy będzie musiał wpleść w swoją opowieść wyrzucone przez siebie obrazki. Nie muszą mieć one dosłownego znaczenia, możemy wykorzystać ich symboliczne konotacje lub wywołane nimi skojarzenia. Dodatkowym uatrakcyjnieniem są 24 karty z 144 tytułami filmów i książek, o których będzie można opowiedzieć wplatając w opowieść symbole wyrzucone na kościach.

Zawartość opakowania: dwustronne karty (24 szt.), plansza (1 szt.), duże kości (9 szt.), instrukcja

 

Mój Pierwszy Teleturniej – Wersja Familijna

Poczuj dreszczyk emocji związany z rozrywką teleturnieju! Zmierz się w grze dla małych i dużych i udowodnij, że Twój zespół potrafi najlepiej odpowiadać na zadane pytania! Wykaż się dzwonkowym refleksem, działaj zespołowo, odpowiadaj prawidłowo i baw się jak najlepiej!

Zawartość opakowania: 110 dwustronnych kart teleturnieju, 2 stojące tabliczki, suchościeralna tablica wyników, mazak, dzwonek, instrukcja

 

Łubudu Family

ŁUBUDU to gra zręcznościowa w 3 wariantach. Zadaniem jej uczestników jest zbudowanie wieży z plastikowych elementów o różnym kształcie i wielkości. W zależności od wariantu gry wygra ten, kto najszybciej ułoży określony wzór wieży lub kto zbuduje najwyższą wieżę. Gra jest niezwykle emocjonująca, uczy cierpliwości, precyzji, zręczności i opanowania.

Zawartość opakowania: Kulki małe (8 szt.), Kulki średnie (8 szt.), Kulki duże (8 szt.), Kostki (8 szt.), Żetony kółka (4 szt.), Żetony kwadraty (4 szt.), Żetony trójkąty (4 szt.), Karty wzorów (16 szt.), Klepsydra, Instrukcja

 

Sowa Mądra Głowa – Licz Na Siebie

Wspaniały sposób doskonalenia zdolności matematycznych. W rozgrywce kluczową rolę , oprócz umiejętności, odgrywa też refleks, opanowanie i umiejętność skupienia się pod presją czasu. Gra posiada trzy warianty zróżnicowane pod względem trudności wykonywanych działań. W zależności od wariantu należy jak najszybciej obliczyć wynik z działania powstałego z wylosowanych liczb lub utworzyć działanie pasujące do wylosowanego wyniku.

Zawartość opakowania: Kostki z liczbami 1÷6 (8 szt.), Kostki z liczbami 7÷12 (4 szt.), Żółta kostka działań ( +.–,• ) – 4 szt., Zielona kostka działań ( +.–,• ) 4 szt., Plansza, Pionki (5 szt.), Kostka do gry (z oczkami), Żetony (40 szt.), Instrukcja

 

Chińczyk – Warcaby Maxi

Dwie bardzo popularne gry od których wielu najmłodszych zaczyna swoja przygodę z planszówkami. Warcaby to kwintesencja klasyki, która zawsze jest wspaniałą rozrywką intelektualną. W zestawie do Warcabów proponujemy aż 13 odmian tej wspaniałej gry. Dzięki temu nawet wielbiciele i mistrzowie gry mają możliwość urozmaicenia rozgrywek. Chińczyk to znana wszystkim prosta gra w której naszym zadaniem jest jak najszybsze dotarcie wszystkimi czterema pionkami do bazy. My proponujemy ją aż w 3 różnych wariantach. Gra rozgrywa się na wyjątkowej dużej planszy o rozmiarach 67 x 47 cm. Plansza występuje w postaci puzzli i przed rozgrywką należy złożyć ją w całość.

Zawartość opakowania: plansza dwustronna, 12 puzzli, 4 pionki do chińczyka, 20 pionków do Warcab, kostka, instrukcja

 

Mistrz Słowa

Pasjonująca gra słowna dla 2-10 graczy. W trakcie swojej kolejki każdy z graczy stara się jak najszybciej ułożyć słowo z liter znajdujących się na wyrzuconych z kubka kostkach. Czas na to przeznaczony odmierzany jest przez klepsydrę. Po ułożeniu słowa obliczana jest jego wartość punktowa, zgodnie z załączoną w instrukcji skalą Zwycięzcą zostanie ten, kto najszybciej zdobędzie ustaloną wcześniej liczbę punktów.
Pasjonująca rozrywka dla miłośników gier słownych.

Zawartość opakowania: 10 kostek, klepsydra, notes, długopis, kubek, worek, instrukcja

 

Gry planszowe mają wiele zalet, w tym takich, które odpowiadają na potrzeby osób starszych. Przede wszystkim zmuszają one do myślenia, a seniorzy powinni ćwiczyć ciało oraz umysł. Zachowanie sprawności intelektualnej w zaawansowanym wieku jest bardzo ważne. Gry planszowe są dobrym środkiem do osiągnięcia tego celu. Ponadto zapewniają one seniorom rozrywkę, której potrzebuje osoba w każdym wieku. Jest to przy tym rozrywka posiadający ważny aspekt społeczny – po prostu w gry planszowe nie można grać samemu, potrzebna jest do tego co najmniej jedna dodatkowa osoba. Rozgrywka może być doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz zbudowanie pozytywnej więzi pomiędzy dziadkami i wnukami. Warto poznać ofertę gier Alexander.

Na koniec … życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta ale i na co dzień dużo zdrowia i radości z chwil spędzonych w rodzinnym gronie. A nam życzę abyśmy zawsze doceniali to, co otrzymaliśmy i otrzymują nasze dzieci od naszych seniorów.

Polecamy: www.alexander.com.pl


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Magnesy na lodówkę
Ja mam kilka przywiezionych z wycieczek, z motywami z danych miejsc.
On pije. Czy taki związek ma sens?
Sens ma tylko terapia albo odejście... Niestety ale na nałóg nie ma innych sposobów...
Fajne sklepy na zakupy prezentów
Dla każdego coś na prezent znajdziesz tutaj :D https://www.manoki.pl/
Krem ,czy baza?
Wszystko zależy od składy podkładu jaki nakładamy na krem lub bazę