Geria Medica – Przychodnia dla Seniora

18 marca 2019, dodał: Redakcja

O stwierdzeniu, że profilaktyka zawsze będzie tańsza od leczenia chorób rozwiniętych wiemy wszyscy, ale bywa i tak, że pacjent musi już leczyć choroby rozwinięte tylko jak to w Polsce wygląda? Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, jakie ścieżki pacjent musi obrać, aby się w ogóle zdiagnozować – najpierw wizyta u internisty, następnie skierowanie do specjalisty o które nierzadko pacjent musi się doprosić a następnie kilka miesięcy oczekiwania na wizytę u specjalisty czy choćby lat jak m.in. 5 letni okres oczekiwania na wizytę do endokrynologa we Wrocławiu. Po tym czasie pacjent dopiero ma możliwość spotkania się ze specjalistą, by ten mógł zacząć stawiać diagnozę, której znalezienie niekiedy wcale nie jest takie łatwe. Czas mija, a choroba nie czeka – stale się rozwija.

Polacy jako społeczeństwo są świadomi tego, że zdrowie to jedna z najcenniejszych wartości w życiu, dlatego wielu Polaków szuka rozwiązań, które pomogą zabezpieczyć się im na własną rękę.

Osoby pracujące bardzo często mają zapewnioną opiekę medyczną przez pracodawcę, ale co z grupą społeczną, która stanowi już blisko 23% społeczeństwa – mianowicie seniorami?

Kolejki i limity w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia dla seniorów są uciążliwe i nie rozwiązują problemów większości z nich, pojedyncze prywatne wizyty czy badania są zbyt drogie jak na emerytury Polskich seniorów więc jakie rozwiązania wybierają seniorzy?

Abonamenty Medyczne

Jednym z nielicznych centrów medycznych oferujących takie rozwiązania kierowanym ku seniorom jest Geria Medica. Jest pełnoprawnym podmiotem medycznym, ale prywatnym. Dysponująca infrastrukturą starannie dobranych i wyselekcjonowanych placówek na terenie całego kraju. W swej ofercie do dyspozycji pacjentów posiada blisko 1800 placówek, w których to pacjenci mają do dyspozycji większość lekarzy w jednym miejscu, dzięki czemu senior nie musi chodzić od placówki do placówki, a także najwyższej klasy sprzęt medyczny co pozwala pacjentowi uzyskać szybką jak i skuteczną diagnozę.

Geria Medica ukierunkowana jest na pacjenta po 40 roku życia, ale specjalizuje się w leczeniu osób w wieku geriatrycznym czyli pacjenta po 65 roku życia, oferując pacjentom dwa typy abonamentów „Complete Senior „ oraz „Prestige Senior

Tylko czym jest abonament?

Pacjent opłaca go sobie w formie wygodnej, jak rachunek za pralkę czy lodówkę – czyli co miesiąc i w ramach jednej miesięcznej stawki pacjent ma bezpłatny dostęp do całego wachlarza usług zdrowotnych. W zależności od abonamentu w ramach opieki abonamentowej Geria Medica oferuje pacjentowi dostęp od 28 do 30 lekarzy specjalistów na czele z lekarzem geriatrą. Średni czas oczekiwania pacjenta do specjalisty wynosi od 3 do 5 dni roboczych, a na takie wizyty pacjenci nie potrzebują skierowań. Warto również podkreślić, że placówki dla pacjentów są dobierane jak najbliżej miejsca zamieszkania co jest szczególnym ukłonem w stronę seniorów – często mających problem z poruszaniem się czy dotarciem na drugą stronę miasta.

Tylko co poza samymi wizytami?

Osoby korzystające z usług Geria Medici rozpoczynają leczenie od wykonania pełnego panelu badań 27 frakcji rekomendowanego przez Polski Związek Gerontologiczny. Z takiego panelu pacjent jest w stanie wykryć blisko 90% schorzeń. W jego skład wchodzi m. in. panel kardiologiczny, nerkowy, wątrobowy, reumatyczny, witaminy B12, D3 czy choćby markery nowotworowe. Z tak zestawionym pełnym panelem badań pacjent trafia do geriatry jako lekarza koordynatora, który zajmuje się podopiecznym w sposób holistyczny. Co to oznacza? Geriatra sprawdzi całą historię chorobową, aktualne wyniki wszystkich badań, leki które pacjent bierze – jest to jedyny lekarz zajmujący się polipragmazjami, czyli wzajemnym oddziaływaniem substancji czynnych z leków, a następnie podpowie do jakiego specjalisty pacjent powinien się udać. Wskaże, ponieważ w Geria Medice skierowania do specjalistów są niepotrzebne. W razie dalszej diagnozy u specjalistów pacjent w abonamencie ma bezpłatny dostęp do pełnej diagnostyki obrazowej jak m. in.

 • EKG w tym: Holter, Doppler, próby spoczynkowe, wysiłkowe,

 • USG wszystkich części ciała

 • Rezonans magnetyczny

 • Tomograf komputerowy

 • Badań endoskopowych

oraz w celu dalszego doprecyzowania różnego rodzaju schorzenia. Pacjent ma również do dyspozycji ponad 100 badań z krwi i moczu, a chcąc potwierdzić diagnozę u lekarza z większym doświadczeniem pacjent ma również dostęp do konsultacji profesorskich.

Aby osoba starsza czuła się niezależna potrzebna jest szybka i skuteczna rehabilitacja, dlatego abonamenty Geria Medici posiadają również rehabilitację – zarówno kinezyterapię czyli leczenie ruchem (ćwiczenia na wyciągach czy masaże manualne) oraz fizykoterapię (m. in. prądy, ultradźwięki, jonoforezy, krioterapie). Na rehabilitacje pacjent czeka podobnie jak na wizytę u specjalisty – średnio 5 dni roboczych.

Pacjenci korzystający z abonamentów Geria Medici wspierają się różnego rodzaju poradniami, jak choćby poradni fizjoterapeutycznej gdzie specjalista pokaże jak ćwiczyć w warunkach domowych, aby wspomóc rehabilitację, poradni dietetycznej gdyż nie ma mowy o skutecznym leczenie bez dobrze dobranej diety czy choćby poradni logopedycznej czy psychologicznej.

Poza bardzo szerokim zakresem abonamentu Geria Medica wprowadziła na rynek zupełną nowość, wypożyczalnie sprzętu do zabiegów rehabilitacyjnych w domu.

Nowość pozwalająca jeszcze bardziej i jeszcze mocniej dbać o pacjenta, o komfort jego życia i leczenia, dzięki prostemu, ale jakże funkcjonalnemu rozwiązaniu osoba zmagająca się z zaburzeniami funkcji ruchowych może leczyć się, podnosić komfort i jakość swojego życia oraz zdrowia nie wychodząc z domu.

Tak dobrze i skonstruowane rozwiązanie pomogło już wielu osobom, wielu może jeszcze pomóc więc warto zatroszczyć się o bliskich i zabezpieczyć w sposób realny, to co uważamy za najważniejsze– własne zdrowie.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://geriamedica.pl/

 

 

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Geria Medica – Przychodnia dla Seniora

 1. avatar Geria Medica pisze:

  Zapraszam również na naszą stronę http://www.geriamedica.pl oraz nasze portale społecznościowe
  https://www.facebook.com/Geria-Medica-1222368301248861/
  https://twitter.com/GeriaMedica
  https://www.linkedin.com/company/14007496/
  Znajdziecie tam wiele cennych informacji

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Pełen wdzięku komplet wykonany ze zmysłowego, szyfonowego materiału
Cena:
96 zł
Oryginalna forma i intrygujący efekt świetlny - teraz w promocyjnej cenie!
Cena:
699 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jak sobie radzicie z trądzikiem?
Mi przy trądziku bardzo pomogły domowe maseczki z cynamonu. Z resztą jak ktoś...
Nauka jazdy na rolkach
Ochraniacze i jakieś zaciszne miejsce najlepiej z gładką powierzchnią - ja tak się uczyłam...
Przesądy o pogodzie
Może nie przesądy, ale strasznie podoba mi się, jak niektóre rośliny potrafią pokazywać zbliżającą...
Gdzie wyobrażacie sobie idealne zar…
Podczas jakiegoś wyjazdu może... Na pewno nie w miejscu publicznym :) Fajnie, gdyby...