Frezarka do pedicure i manicure – jaką wybrać?

1 grudnia 2020, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

 

 

Frezarka do paznokci to kompaktowe, wielofunkcyjne urządzenie, które przeznaczone jest do pielęgnacji paznokci u dłoni i stóp. Z jej pomocą szybko zdejmiemy stary manicure hybrydowy, usuniemy skórki i wymodelujemy kształt paznokcia. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów urządzeń, które pomogą Wam zadbać o swoje paznokcie. Jaka frezarka do pedicure i manicure będzie odpowiednia? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Przeczytajcie w naszym poradniku.

frezarka do manicure

Czym jest frezarka do paznokci?

Frezarka, często nazywana również szlifierką do paznokci, to urządzenie wielofunkcyjne, które dociera nawet do trudno dostępnych miejsc paznokcia. Każda frezarka dostępna jest w wiele frezów i nakładek, które pozwalają m.in.:

 • Skrócić paznokcie – nadaje się zarówno do paznokci naturalnych, jak i sztucznych.

 • Usunąć skórkę i odciski – do skórek świetnie sprawdzą się frezy w kształcie łezki. Natomiast frezy kulki można traktować jako zamiennik cążek.

 • Wygładzić wał okołopaznokciowy – do tego przeznaczone są zaokrąglone frezy stożkowe.

 • Wymodelować kształt paznokcia – frezerka z powodzeniem zastąpi zwykły pilniczek do paznokci.

 • Wypolerować płytkę paznokcia – do tego celu świetnie nadaje się frez filcowy, który pozwala uzyskać efekt szkła na płytce paznokcia.

 • Usunąć resztki manicure, np. żelu czy hybrydy – frez do ściągania hybrydy jest diamentowy i ma kształt walca.

 

Frezarka do pedicure i manicure – rodzaje

W sprzedaży znajdziemy dwa rodzaje frezarek do paznokci:

 • Frezarka profesjonalna – przeznaczona jest do użycia w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Tego typu frezerka powinna osiągać moc nie mniejszą niż 50 W i oferować kilka frezów o różnych ziarnistościach, które pozwolą na przeprowadzenie poszczególnych etapów zabiegu. Frezarka kosmetyczna wyposażona jest w pochłaniacz pyłu, co pozwala uniknąć wdychania opiłków żelu czy akrylu. Dodatkowo ma opcję chłodzenia, która chroni frezarkę przed przegrzewaniem się w czasie intensywnej pracy.

 • Frezarka do użytku w domu – cechuje się mniejszą mocą i niższymi obrotami niż frezarka profesjonalna. Poza tym oferuje mniejszą liczbę funkcji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby do domowego użytku wykorzystać frezarkę profesjonalną – z wbudowanym pochłaniaczem pyłów.

Frezarka do pedicure i manicure – czym się kierować przy zakupie?

Na rynku znajdziemy wiele modeli frezarek do paznokci. Jeśli chcemy wybrać dobrą frezarkę, która spełni nasze potrzeby, przed zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów:

 • Moc i ilość obrotów na minutę – im będą wyższe, tym szybciej będziemy mogli pracować. Frezarka do pedicure i manicure o zbyt małej mocy sprawi, że pielęgnacja paznokci stanie się naprawdę żmudnym zajęciem.

 • Kształt i waga – powinniśmy dopasować frezarkę do swoich potrzeb – jej głowica powinna idealnie przylegać do naszej dłoni. Warto również zwrócić uwagę na ciężar urządzenia – zbyt ciężka frezarka szybko zmęczy rękę, a jej użytkowanie będzie niekomfortowe.

 • Rodzaje frezów – standardowe frezarki oferują zazwyczaj trzy rodzaje frezów.

 • Pedał nożny – pozwala uruchomić frezarkę i regulować jej pracę za pomocą stopy, co znacznie ułatwia pielęgnację paznokci. Coraz więcej modeli wyposażanych jest właśnie w pedał nożny, jak choćby frezarka Sunone JSDA 35W.

 • Pochłaniacz pyłu – jeśli szukamy frezarki do zdejmowania hybryd, powinniśmy rozejrzeć się za modelem z pochłaniaczem pyłów, który szybko usunie szkodliwe substancje z powietrza.

frezarka

Jak używać frezarki do pedicure i manicure?

Frezarki są bardzo łatwe w obsłudze. Warto jednak zapoznać się z instrukcją obsługi swojego urządzenia, aby prawidłowo wykonywać wszystkie czynności, ponieważ użycie nieodpowiedniej końcówki może skutkować uszkodzeniem płytki paznokcia lub skaleczeniem. Poniżej znajdziecie nasze wskazówki, jak prawidłowo używać frezarki do pedicure i manicure.

 1. Pamiętajmy, że wszystkie zabiegi frezarką powinny być przeprowadzane na sucho.

 2. Podczas pracy z frezerką pilnujemy szybkości, ponieważ zbyt szybkie poruszanie się frezów może uszkodzić płytkę paznokcia.

 3. Nie powinniśmy dociskać frezu zbyt mocno ani trzymać w jednym miejscu zbyt długo, gdyż może uszkodzić dane miejsce paznokcia.

 4. Zawsze należy dobierać właściwą gradację (ziarnistość) frezów do czynności, które chcemy wykonać.

 5. Należy pamiętać, że usuwanie hybrydy frezarką nie wymaga użycia acetonu, a usuwanie skórek żadnych preparatów zmiękczających.

 6. Po każdym użyciu należy zdezynfekować frezy, nawet jeśli korzysta z nich tylko jedna osoba.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...
zabawa - pomagamy spełnić pragnieni…
Pomyśl, jaką nagrodę sobie dasz, jak to zrobisz... Chciałabym mieć dłuższe włosy...
Firmowa impreza
Wg mnie też najlepsza jest grypa żołądkowa, można jej dostać w ostatniej chwili...
Manicure polimerowy
Ciekawa opcja, muszę wypróbować bo niedługo idę na wesele.