1

Temat: Ile zarabia sie w Szwecji

Witam. Mój mąż jest specjalistą od remontów. Zastnawia sie czy nie wybrać się do pracy do Szwecji . OBecnie  w Polsce nie zarabia dużo i jest nam trochę cięzko ;/ Czy w Szwecji dobrze się zarabia? Czy można coś odłożyć?

2

Odp: Ile zarabia sie w Szwecji

Skoro ludzie tam jadą i utrzymują z pensji całą rodzinę w Polsce to musi się opłacać, inaczej nie  chcieliby przeżywać rozłąki z rodziną...

3

Odp: Ile zarabia sie w Szwecji

Zalezy. Jeśli ktoś nie ma konkretnych umiejętności to w tym zawodzie nie zarobi dużo. Jeśli jednak ktoś zna sie na tym co robi to może zarobić dobre pieniądze. Koszta utrzymania są tam równiez bardzo wysokie. Jedne z najwyższych w Europie ( pewnie mąż będzie zabierał jedzenie ze sobą, wiele osób tak robi).
Zerknij sobie na tą stronę:
[url]http://www.postawnaswoim.pl/kariera/zarobki-w-szwecji/[/url]

Masz tutaj wpis na blogu o tym ile mniej więcej można zarobić w tym kraju. Średnia praca to ok 20 tys. koron szwedzkich. Czyli mniej więcej 10 tys. złotych.

4

Odp: Ile zarabia sie w Szwecji

A u nas średnia to 2 tys., masz więc porównanie... Nawet jeśli drożej jest tam się utrzymać, to przecież nikomu nie wyrośnie drugi żołądek wink

5

Odp: Ile zarabia sie w Szwecji

Koszty życia są faktycznie spore, 3-4 razy wyższe ceny niż u nas, ale tam jest rygorystycznie przestrzegane prawo pracy, nie ma mowy o nadgodzinach...

6

Odp: Ile zarabia sie w Szwecji

Jeśli moje sąsiadki... jedna, druga, trzecia i sąsiad wyjechali do Szwecji i osiedli tam na stałe, to chyba zarabia się dobrze smile Okej, są rodziną i sobie nawzajem pomogli za granicą, ale wiedzie im się wspaniale. Stać ich na wycieczki po świecie, ubrania świetnej jakości, a każe z nich ma mieszkanie. Nie pytałam o zarobki, ale to widać, że niczego im nie brakuje. Zapewniają też finansowe wsparcie rodzinie w Polsce.

7

Odp: Ile zarabia sie w Szwecji

Jak człowiek jest obrotny to poradzi sobie wszędzie. A jak nie chce mu się pracować, to i w Szwecji nie zarobi kokosów...

8

Odp: Ile zarabia sie w Szwecji

Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek emigracji zarobkowej...