1

Temat: Prezent dla dziadków

Mam w święta podwójną okazję, żeby dać prezent dziadkom. Po pierwsze – no to wiadomo pod choinkę, a po drugie, w drugi dzień świąt mają okrągłą rocznicę ślubu. Problem jest taki, że nie wiem co im dać sad Wszystkie pomysły typu weekend w Zakopcu czy inne takie odpadają, bo oni z powodu sędziwego wieku niechętnie ruszają się poza dom. Ma ktoś jakiś pomysł?

2

Odp: Prezent dla dziadków

może coś co im ułatwi życie? Jakiś sprzęt domowy?

3

Odp: Prezent dla dziadków

Fajnym dodatkiem możne być kalendarz z rodzinnymi zdjęciami, zwłaszcza jeśli masz jakieś takie starsze, ale to raczej "dorzucić do czegoś", bo na taką okazję pewnie warto kupić im coś bardziej przydatnego. Sprzęt AGD może być fajnym rozwiązaniem. Zależy też co lubią dziadkowie. Tak naprawdę najważniejszy jest gest i pamięć.

Ostatnio edytowany przez jenniferPL (2017-12-07 11:48:04)

4

Odp: Prezent dla dziadków

Oooo, pomysł Jennifer z tym kalendarzem jest ok, ja bym nawet coś w tym stylu zrobiła głównym prezentem, a nie dodatkiem, bo chyba wszystkie babcie świata lubią oglądać zdjęcia. Masz dostęp do jakichś zdjęć z ich młodości, ślubu? Teraz można tak odrestaurować stare fotografie, że nawet takie sprzed 40 lat wyglądają ok. Zrób im taki przekrój, pozbieraj najlepsze zdjęcia od ich ślubu aż do teraz, ich, dzieci, Was wnuków i skleć fotoksiążkę. Ja kiedyś drukowałam w Kserkopie i wyszła fajnie.
Co do sprzętu AGD, czy ja wiem... według mnie prezent ma sprawiać przyjemność, a nie zaganiać do prac domowych. Babcia dostanie patelnie i poczuje się, że ma tylko stać przy garach i smażyć dziadkowi schabowe...

5

Odp: Prezent dla dziadków

Może dobre zegarki np. Albert Riele, Aztorin.

6

Odp: Prezent dla dziadków

Coś dla domatorów. Ciepłe szlafroki albo nowe, wygodne fotele smile

7

Odp: Prezent dla dziadków

Myślę, że dziadkowie są zawsze trochę "problemowi" jeśli chodzi o prezenty tongue Tzn. ja zawsze mam problem z wyborem prezentu dla nich, cieżko mi wybrać co mogłoby im się spodobać lub przydać, poza jakimiś strasznie oklepanymi pomysłami. Dlatego w tym ropku zaczęłam szukać już długo przed świętami, żeby nie zostać z niczym. Jedną z rzeczy, nad którymi się zastanawiam są takie książki-albumy, które znalazłam w internecie. To się nazywa, "Opowiedz mi Babciu" i "Opowiedz mi dziadku". Można tam zapisywać wspomnienia dziadków z ich przeszłości, opisy różnych doświadczeń, wklejać zdjęcia i jest to fajna motywacja, aby po prostu siąść z dziadkami i trochę porozmawiać, blizej ich poznać, bo ja np. jak znalazłam info o tych ksiażkach, to zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę mało wiem, o tym jacy byli za młodu itp. Wieć jest to niby prezent dla dziadków, ale czuję, ze byłaby to i dla mnie świetna pamiatka. Naprawdę, mocno się nad tymi książkami zastanawiam. Może ktoś z Was już je widział na żywo? Na internecie prezentują sie bardzo elegancko i mają dobre opinie.

8

Odp: Prezent dla dziadków

Strasznie są drogie te książki - 50-60 zł za jedną... To już lepiej kupić piękny album ze zdjęciami np. Wilna, Krakowa czy innego pięknego miasta, są już w cenach od 20 zł

9

Odp: Prezent dla dziadków

> joann.f napisał/a:

> Strasznie są drogie te książki - 50-60 zł za jedną... To już lepiej kupić piękny album ze zdjęciami np. Wilna, Krakowa czy innego pięknego miasta, są już w cenach od 20 zł

Nie zgadzam się - to nie są zwykłe książki, czy albumy. Tutaj chodzi o intereakcję i poznanie drugiego człowieka, wspólne spędzenie czasu... A nie o to by dać byle co i pójść w swoją stronę. Niestety moim Dziadkom album Wilna itp. się nie przyda bo ze względów zdrowotnych nie mogą juz podróżować, a tylko żeby popatrzeć to troche bez sensu, byłoby im przykro, ze nie mogą tego zobaczyć na własne oczy... (choć nie mówię, że w innej sytuacji to byłby zły pomysł). W każdym razie, tak jak napisałam, te książki służą wspólnemu spędzeniu czasu - a to Dziadkom chyba zawsze sprawia najwieksza radość.

10

Odp: Prezent dla dziadków

Starsi ludzie na ogół mają dużo książek jeśli je lubią. Ja bym dała coś, z czego skorzystają np. dla swojego zdrowia:)

11

Odp: Prezent dla dziadków

Tak, najlepiej jakieś produkty wzmacniające zdrowie