126

Odp: odchudzanie

wszystkie węglowodany są tak samo tuczące - niezależnie od tego czy pochodzą z mąki pszennej, razowej, warzyw czy batoników - 1 g węglowodanów, to zawsze 4 kcal smile

a budyń domowy jest zdecydowanie zdrowszy od tego kupnego "torebkowego" i raz na jakiś czas w ramach deseru z dodatkiem owoców z całą pewnością nie zaszkodzi! smile

127

Odp: odchudzanie

Ale z torebki jest szybciej i wygodniej...

128

Odp: odchudzanie

Ale nie ten smak smile Czasem do ciasta robiłam taki domowy i smakuje zupełnie inaczej niż "torebkowy" ale i tak przegrywa z moim lenistwem sad

129

Odp: odchudzanie

Moja babcia zawsze robiła taki domowy, pycha... A mnie zawsze za rzadki wychodzi.

130

Odp: odchudzanie

Moje odchudzanie kończy się zawsze w jeden sposób, wcinam jak oszalała, potem kupuję tabletki na odchudzanie i  chudnę i tak od nowa. Trochę już zaczynam na teki system narzekać, aczkolwiek zabiorę się za siebie i zacznę ćwiczyć wink

131

Odp: odchudzanie

Akurat przy nadciśnieniu powinniście się szczególnie kontrolować, dobry sprzęt . Jeśli zauważycie istotne zmiany w ciśnieniu, to radzę konsultację z lekarzem.

132

Odp: odchudzanie

Ja natomiast byłem ostatnio u dietetyka, ułożył mi dietę na odchudzanie do tego dołączył mi suplement diety  i zestaw ćwiczeń. Mam trenowac 3 razy w tygodniu po 2 h.

133

Odp: odchudzanie

Też się zastanawiam nad wizytą u dietetyka, który ustawi mi jakiś sensowny program żywieniowy, bo własnymi siłami jednak sobie nie poradzę. Próbuję od lat i ciągle dopada mnie efekt jo-jo...

134

Odp: odchudzanie

Ja chodze do bardzo dobrego dietetyka na wizyty, ale i tak bym jeszcze to odchudzanie czymś wspomogła - choc ogólnie mój dietetyk twierdzi, że przy zachowaniu wyznaczonej diety i ruchu, to powinnam spokojnie schudnąć tyle, ile mi potrzeba do wagi "prawie idealnej" ale nie przesadzonej.
No i liczę że efektów jojo nie będzie

135

Odp: odchudzanie

Ja wprawdzie stosuję z reguły inne rozwiązania, ale następnym razem na pewno wezmę pod uwagę kilka powyższych pomysłów.

136

Odp: odchudzanie

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony podejściem kilku osób. Doceniam pomysły, chyba pokuszę się nawet osobiście o realizację kilku z nich.

137

Odp: odchudzanie

Już nie pamiętam ,ile razy podejmowałam się odchudzać ,zawsze później jest efekt jojo .Nie umiem utrzymać moje łakomstwo w ryzach sad

138

Odp: odchudzanie

jak dla mnie najlepszą formą odchudzania jest jazda na rowerze. W tamtym sezonie udało mi się zgubić 5kg dojeżdżając do pracy:)

139

Odp: odchudzanie

Od 7 marca zaczynam rehabilitacje w Pabianicach i przymierzam się jeździć tam na rowerze ,ale nie wiem jak długo wytrzymam:(

140

Odp: odchudzanie

Podpisuję się pod wszystkim co powyżej obiema rękoma.

141

Odp: odchudzanie

Ciekawe te samodzielne sporządzenie kisielu i budyniu. Nigdy bym na to nie wpadła. Poza tym jaka oszczędność smile
A co sądzicie o oczyszczaniu organizmu podczas odchudzania? Słyszałam, że to nieodłączny element. Koleżanka, która odchudza się od jakiegoś czasu stosuje  proszek zasadowy, który raz dziennie wypija mieszając go z sokiem. Z tego co tam wyczytałam to poprawia on równowagę kwasowo-zasadową, perystaltykę jelit i posiada witaminę C i E. Ciągle namawia mnie na siłownię  i poleca mi ten produkt tak na dobry początek. Szczerze mówiąc wcale nie chce mi się odchudzać big_smile Ale czy rzeczywiście te odkwaszanie jest takie potrzebne, czy to nie jest wymysł firm farmaceutycznych?

142

Odp: odchudzanie

Polecam ograniczenie cukrów podczas diety, bo to one odpowiadają za przyrost masy ciała, a w połączeniu z białkiem i tłuszczami dzieje się to jeszcze szybciej...

143

Odp: odchudzanie

ograniczenie cukrów jest kluczową decyzją bez której nie wiem czy w ogóle jest możliwa utrata wagi : ) do tego dieta odpowiednio dopasowana do potrzeb, trening 3 razy w tyg i białko-myślę że zastąpienie tkanką mięsniową zbudowaną przez białko tkanki tłuszczowej jest najlepszą decyzją jaką można podjąć w procesie odchudzania, oczywiście na to sposobów jest całe mnóśtwo no ale tak uważam że to właśnie taka opcja jest optymalna!

144

Odp: odchudzanie

> a.filipowska napisał/a:

> A ja mogę potwierdzić, że picie wody w ilościach masakralnych, tzn. min. 2 litry dziennie  rzeczywiście działa. Moja waga w pewnym momencie zaczęła iść w górę i nie pomagały ćwiczenia ani odmawianie sobie pieczywa czy słodyczy. I koleżanka przekonała mnie wtedy, że może to być problem z gromadzeniem się wody w organizmie. Jakoś nigdy nie chciało mi się wierzyć, że takie picie wody może pomóc,a potwierdzam - działa. Pierwsze trzy dni były straszne, bo chodziłam co chwila do ubikacji i czułam się aż napuchnięta z wielkim brzuchem. Ale po 2 tygodniach zeszło mi prawie 3 kilo i już nie wróciło, a ja poczułam się sama ze sobą po prostu lepiej smile Polecam.

Czytałam, że podobno do wody dobrze jest dodać cytrynę bo oczyszcza organizm z toksyn.
Ja miałam problem z wypiciem tych dwóch litrów, przez to mój organizm był nieodpowiednio nawodniony...no ale teraz staram się jednak pilnować, no i dodaję cytrynę do wody:) Chyba faktycznie daje to lepsze efekty bo czuję się o wiele lepiej, no i nie jest mi tak mdło jak piję samą:D

Ostatnio edytowany przez jenniferPL (2017-11-17 17:38:06)

145

Odp: odchudzanie

Niestety, ale zbyt dużo wody robi zamieszanie w przewodzie pokarmowym, rozcieńcza soki żołądkowe i trawienie siada.../

146

Odp: odchudzanie

Odchudzanie to ciężka sprawa. Wszystkie o tym wiemy. Osobiście próbowałam wszystkiego...ćwiczeń, diet, suplementów i po tym wszystkim wiem, że wytrwałość to klucz do sukcesu. Trzeba się zawziąśc i trzymac diety, żeby schudnąć.  Stwierdzilam, że skoro wydałam juz pieniądze, to muszę sie trzymac i nie podjadac, bo to będzie bez sensu, dodatkowo zaczelam sie więcej roszać, spacery z psem, rower, basen. W połowie kuracji nie musze podjadać bo nie czuje poczucia głodu, wydaje mi się, ze mam więcej siły i energii do codziennego funkcjonowania a kilogramy lecą w doł.

147

Odp: odchudzanie

Trzeba być konsekwentnym, a nie 2 dni ćwiczeń i 3 dni przerwy z chipsami:) Kto sumiennie ćwiczy ten schudnie i bez supli.

148

Odp: odchudzanie

Wystarczy odstawić pieczywo i ziemniaki