1

Temat: Niepłodność u kobiet

Cześć, moja znajoma ma poważny problem związany z niepłodnością. Chodzi do kliniki, która bardzo dobrze się nią zajmuję. Ogólnie nie długo będzie miała zabieg, ale lekarze wciąż się zastanawiają jaką metodę wybrać.  Jeżeli któraś z was miała tego typu problemy, to możecie napisać, która metoda wam pomogła? Czy warto jest również odwiedzać psychologa? Nie wiem co mam doradzić mojej przyjaciółce. Ja chodzę regularnie do ginekologa i nie mam takich problemów, natomiast jej to się przytrafiło. Proszę o rzetelne opinię. Pozdrawiam.

2

Odp: Niepłodność u kobiet

Raczej niepłodność nie zależy od częstości wizyt u ginekologa, no chyba że to on ma być ojcem naszego dziecka smile

3

Odp: Niepłodność u kobiet

Przyczyn niepłodności może być bardzo wiele. Czasem nieodpowiednia dieta, zła suplementacja, niedobory pewnych składników odżywczych bardzo wpływają na zaburzenia płodności.
Słyszałam, że również kandydoza jest jednym z potencjalnych czynników pojawienia się niepłodności u kobiet.

4

Odp: Niepłodność u kobiet

Tak, kontrola stanu zdrowia w przypadku kobiet, które nie mogą zajść w ciąże to podstawa. Na początek trzeba zrobić podstawowe badania krwi i moczu, a później zgodnie z zaleceniami lekarze wykonać bardziej specjalistyczne badania. Jeżeli nic nie wykryją to może czas zbadać partnera...

5

Odp: Niepłodność u kobiet

Często jak kobieta nie może zajść w ciążę to wina tego może być po stronie drugiej połówki .

6

Odp: Niepłodność u kobiet

Czasem aborcje w młodym wieku też to uniemożliwiają...

7

Odp: Niepłodność u kobiet

A robiła badania na hormony, może trzeba tylko uzupełnić je i będzie dobrze?

8

Odp: Niepłodność u kobiet

Problemy z zajściem w ciąże miewają tez kobiety u których stwierdzono zespół policystycznych jajników, chociaż teraz suplementy też wspomagają leczenie i PCOS i wynikającej z niej niepłodności. PCOS ma wiele kobiet, niestety niewiele poddaje się leczeniu, zwłaszcza regulowaniu cyklu. Warto  poczytać o PCOS, diagnostyce, leczeniu, diecie -wszystko to ma znaczenie w powrocie do pełnej formy

9

Odp: Niepłodność u kobiet

Jest tyle przyczyn niepłodności u kobiet, że tylko i wyłącznie szereg badań pozwoli określić co powoduje problemy z zajściem w ciążę. Nie ma też co się zrażać za szybko, czasem nawet stres, albo to że za bardzo czegoś pragniemy może wpłynąć negatywnie na nasze starania o maleństwo.

10

Odp: Niepłodność u kobiet

Czasem zapomina się o facecie, on też może "zawodzić" i powinien się zbadać... Jakość nasienia u mężczyzn spada, więc czasem to oboje mają problem.

11

Odp: Niepłodność u kobiet

Co racja to racja,.. Słyszałam o ginekologu, który osobiście zapłodnił 50 pacjentek 'niepłodnych", a  więc to ich mężowie byli do niczego wink

12

Odp: Niepłodność u kobiet

Hej dziewczyny smile

Ostatnio edytowany przez olczak877 (2017-12-15 13:06:23)

13

Odp: Niepłodność u kobiet

Na niepłodność mogą pomóc wszelakie terapie farmakologiczne, ale no niestety nie u wszystkich.

14

Odp: Niepłodność u kobiet

A może warto ten temat zostawić specjalistom? Moim zdaniem jest to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie smile

15

Odp: Niepłodność u kobiet

Długotrwałe branie tabletek anty może powodować  takie problemy, tak że uważajcie z tym...

16

Odp: Niepłodność u kobiet

Stres też jest wrogiem zajścia w ciążę.

17

Odp: Niepłodność u kobiet

Najwięcej złego robi chemizacja zywnosci. Nawet w wodzie są hormony!