1

Temat: Wakacje, a co z psem?

No właśnie, co robicie z waszym czworonogiem na czas urlopu, wakacji, wyjazdu na odpoczynek? Zabieracie go ze sobą, czy dajecie go komuś pod opiekę? Ja niestety, zazwyczaj swego piesa dawałam pod opiekę rodzinie. Bardzo źle to znosił, tęsknił za mną bardzo, ja za nim też choć wiedziałam że jest pod dobrą opieką. Nie można było go zabierać tam gdzie jeździłam. W tym roku zamierzam zabrać go ze sobą, już dosyć się nacierpiał. Poza tym jest już starym pieskiem i chcę spędzać z nim jak najwięcej czasu, by w ostatnich latach swego życia czuł się potrzebny i kochany. W planowaniu urlopu korzystam z fajnej wyszukiwarki noclegów z czworonogiem. Jest naprawdę wiele pięknych miejsc agroturystycznych, noclegowych gdzie nie robią problemów zamieszkiwania z psem.. Aż do niedawna nie zdawałam sobie z tego sprawy.. Sami zobaczcie... smile

2

Odp: Wakacje, a co z psem?

Bardzo dobrze, że planując wakacje bierzesz pod uwagę potrzeby swojego pieska. To też członek rodziny smile i duży plus dla Ciebie, że dbasz o niego w tym trudnym dla psa czasie.

Jak on się czuje i jak reaguje na nowe miejsca? Pytam, bo z moim pieskiem na starość był problem - wpadał w panikę, gdy nie rozpoznawał miejsca. Dopóki poruszał się po doskonale sobie znanych pomieszczeniach i trasach spacerowych, było wszystko w porządku. Próby zabrania go w miejsca, w których do tej pory rzadko przebywał, kończyły się jego pobudzeniem i dezorientacją. Pies przeżywał stres, więc konieczne było zaakceptowanie tych ograniczeń. Był już jednak w takim stanie, że długie podróże znosiłby z trudem. Dopóki jednak śmiało zwiedzał nowe miejsca, zawsze jeździł na wakacje z nami smile

Kiedy będziesz planować zabranie go na wycieczkę czy urlop, sprawdź najpierw jak reaguje na miejsca, których nie zna. Może nie każdy piesek tak ma i może dzieje się tak dopiero w podeszłym wieku, ale warto się upewnić, bo naprawdę serce się kraje, gdy widzi się ukochane zwierzę w takim strachu.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2016-03-11 23:49:47)

3

Odp: Wakacje, a co z psem?

Odkąd mam zwierzaki staram się planować wakacje pod ich kątem czyli by były razem z Nami w tych jakże szczególnych chwilach smile

4

Odp: Wakacje, a co z psem?

Najlepiej byłoby wziąć psa ze sobą, ale czasami jest to po prostu niemożliwe. Można zostawić go z kimś z rodziny, ale też bywa z tym problem. Pozostaje więc wybór dobrego hotelu dla psa, gdzie pupil w dobrych warunkach i spokoju oczekuje na powrót domowników. W okolicach Warszawy jest taki sympatyczny hotel - moi znajomi korzystali z jego usług już trzy razy i są bardzo zadowoleni. Ich piesek też zawsze wraca stamtąd wesoły i wybawiony z innymi psami.

5

Odp: Wakacje, a co z psem?

mój piesio zostaje zawsze z moją mamą jak wyjeżdżam, w te wakacje gdzie jedziecie? jeśli nie macie jeszcze planów to polecam skorzystać , opinie same pozytywne, sama korzystam z tej strony od dawna i jest godna polecenia. Wycieczki bardzo tanie, a atrakcyjne.

6

Odp: Wakacje, a co z psem?

Dobrze, że myślisz o swoim pupilu, nie wszyscy ludzie biorą go pod uwagę przy planowaniu i nie bez powodu tyle jest potem kampanii społecznych w związku z zostawieniem psa przywiązanego do jakiegoś drzewa.
Problemem jest, jak nie ma się na tyle bliskiej rodziny, by zostawić psa u nich, ja akurat mam takie udogodnienie, ale często się zastanawiam, co robią inni w takim przypadku.
Z tego, co się orientuję, dużo ośrodków zaczyna umożliwiać przetrzymywanie psa, oczywiście przy spełnieniu określonych warunków.

7

Odp: Wakacje, a co z psem?

Zwierzę to członek rodziny. W dodatku zależny od dorosłych, bo nawet jeśli dzieci potrafią się nim opiekować, to prawda jest taka, że tylko dorośli mogą w pełni zaspokoić jego potrzeby (weterynarz, jedzenie i inne zakupy).
Zostawić psa to jak zostawić dziecko - istotę żywą, zależną od nas, o którą trzeba dbać i za którą jest się odpowiedzialnym. Tak więc zostawiajmy zwierzaki w dobrych rękach i pamiętajmy, że przeżywają rozstanie z nami.

8

Odp: Wakacje, a co z psem?

Swojego psa jeszcze nie mam, ale jak mieszkałam z rodzicami to wyjeżdżając na wakacje to pies jechał do babci na wieś. Miał tam idealne warunki dla siebie, chociaż on i tak wolał być z nami w domu. Teraz pewnie jak rodzice będą gdzieś jechać to nam podrzucą czworonoga, z czego bardzo się cieszę big_smile   Bardzo dobrze, że powstała strona, gdzie są hotele i pensjonaty akceptujące zwierzęta. Moim zdaniem powinno być coraz więcej takich miejsc. Oczywiście z jakimś przestrzeganym regulaminem, żeby wszyscy goście mogli odpocząć i normalnie funkcjonować smile

9

Odp: Wakacje, a co z psem?

Moi znajomi zawsze szukają miejsc, gdzie mogą zabrać ze sobą psy. Tyle tylko, że nie każdy właściciel miejsca wypoczynkowego, będzie tolerował dwa dogi niemieckie. Ewentualnie jeśli jest za daleko na podróż z dziewczynami, ja przeprowadzam się do nich i opiekuję, a ostateczną opcją jest hotelik naszej znajomej.

10

Odp: Wakacje, a co z psem?

Nie rozumiem osób, które w wakacje porzucają zwierzęta. Jak widać w postach powyżej jest wiele możliwości. Można zorganizować psu opiekę dochodzącą, można psa zostawić komuś z rodziny, dobrym wyjściem są również hotele dla psów. Dobrze tylko od razu poinformować opiekuna tymczasowego czym karmić szczeniaka.

11

Odp: Wakacje, a co z psem?

Są różne hotele dla psów, a ja Wam powiem że zawsze zostawiam u rodziców wink

12

Odp: Wakacje, a co z psem?

Pies przecież może zostać w hotelu dla psów lub u kogoś z rodziny. Zwierzaki nie są problemem podczas urlopu.
A dokąd jedziecie? My chyba wybierzemy się do Sopotu. Znalazłam dzisiaj hotele w Sopocie i przeglądam oferty. Chciałabym wyjechać w poniedziałek.

13

Odp: Wakacje, a co z psem?

Warto dopytać czy można gdzieś zabrać psa. Ja teraz szukam różnych informacji nt. wynajmowania domków w górach i mam nadzieję, że będę mogła zabrać psa ze sobą.

14

Odp: Wakacje, a co z psem?

Ja mam to szczęście, że co roku, gdy wyjeżdżam na wakacje, mojego psiaka pilnuje mama smile

15

Odp: Wakacje, a co z psem?

Szkaj miejsc w których możesz przyjechać z psem lub załatw miejsce w hotelu dla psów. Myślę, że jest to najlepsza opcja.
A gdzie chcesz jechać na wakacje? Mnie się marzy wyjazd do Terma Bania bo to na prawdę świetne miejsce na wypoczynek:)

16

Odp: Wakacje, a co z psem?

Wg mnie dobrym pomysłem jest znalezienie kogoś do opieki na ten czas. Zawsze to lepiej dla psa, jak zostanie u siebie w mieszkaniu, w znajomych czterech kątach. Hotel to jednak obce miejsce, więc pewnie duży stres dla zwierzaka. Jakby ktoś szukał takiej osoby do opieki nad psem czy kotem, to widziałam, że tu się ogłaszają.

17

Odp: Wakacje, a co z psem?

W pensjonacie nie będziesz mieć problemu z psem, ponieważ za niską opłatą możesz go zabrać ze sobą. Akceptują zwierzęta tylko z wcześniejszymi ustaleniami. A wakacje w tym miejscu to sama przyjemność. Fajna miejscówka w super klimacie i w okolicy wiele atrakcji ciekawych, a ceny przystępne w sezonie i nie tylko.

18

Odp: Wakacje, a co z psem?

Można podrzucić rodzinie lub znajomym, którzy lubią i mają zwierzaki:)

19

Odp: Wakacje, a co z psem?

Moim zdaniem podczas kilkudniowych wyjazdów pozostawienie psa w hotelu dla psów jest rozsądnym rozwiązaniem.
Sama ostatnio potrzebowałam skorzystać z takiej usługi, ponieważ wyjeżdżałam w góry i zabieranie tam ze sobą psa byłoby dla niego bardzo męczące. Poszperałam trochę w internecie i postarałam się wybrać taki, który jednocześnie będzie zapewniał fachową opiekę, no i tez nie spowoduje mojego bankructwa smile Okazało się, że "U Zoopsychologa" był strzałem w dziesiątkę - ceny niewysokie, a opieka jak najbardziej ok - w końcu kto lepiej zajmie się pieskiem niż psi psycholog? smile

20

Odp: Wakacje, a co z psem?

Lepiej zostawić psa w znajomym dla niego środowisku. Psiaki mocno tęsknią i w znanym środowisko lepiej zniosą rozłonkę.

21

Odp: Wakacje, a co z psem?

tego, co czytałam na opsie.pl to coraz popularniejsze są hotele dla psów, weź może poszukaj czegoś takiego u siebie w mieście

22

Odp: Wakacje, a co z psem?

Ja zawsze zostawiam moje psiaki u babci, ona ma swojego psa i cieszy się , że będzie miał towarzystwo:)

23

Odp: Wakacje, a co z psem?

Ja zawsze zostawiam moje psiaki u babci, ona ma swojego psa i cieszy się , że będzie miał towarzystwo:)

24

Odp: Wakacje, a co z psem?

Super lokalizacja bliziutko do morza, komfortowo, pieski mile widziane. Dobry stosunek jakosci do ceny. Wczasy które zapamiętamy na długo.

25

Odp: Wakacje, a co z psem?

w Polsce zabieram go po prostu ze sobą, jak lecę za granicę, to zostaje z moimi rodzicami, którzy baaardzo go kochają wink