1

Temat: Dziecko moczy się w nocy

Czy to jest norma u 4-5 latka czy jednak warto się wybrać do lekarza? Jeśli tak to do jakiego lekarza? Gdzie szukać pomocy?

2

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Jeśli nie ma jakichś stresów to raczej nie powinno.. Ale do 6 lat to zrozumiałe, powinno z tego wyrosnąć jak pójdzie do szkoły...

3

Ja bym tego nie bagetelizowała jeśli wcześniej takie problemy nie wystąpiły, syn miał taki okres że się moczył, dużo mi pomogły informacje ze strony, okazało się ze u nas to była infekcja, brał leki i przeszło.

4

Tak na szybko zajrzałam na tę stronę, o której wspominasz, widzę, że mają tam aplikację do ściągnięcia. Jak ona działa? W czym może pomóc?

5

Dzięki za odpowiedzi. Zajrzałam na stronę i chyba dla pewności umówię się do pediatry i zobaczę co powie. Aplikacji jeszcze nie ściągałam, może w weekend się przeklikam.

6

Każde dziecko jest inne, ale właśnie dlatego rodzic jak czuje się zaniepokojony powinien od razu skonsultować swoje obawy z lekarzem. Moczenie nocne to jednak problem który może być wynikiem wielu chorób. Na tej stronie faktycznie jest wiele informacji i warto iść z dzieckiem na konsultację.

7

Dziewczyny, z ciekawości przejrzałam aplikację. Fajna, intuicyjna. Pomaga zapisywać jak często problem się pojawia, moim zdaniem warto, jeśli któraś z Was ma taki problem u dzieci.

8

No dobrze, ale jakie właściwie mogą być przyczyny moczenia? Poza stresem oczywiście, bo to wiem.

9

Potencjalne przyczyny mogą być przeróżne - od stresu, poprzez głębokie przeżywanie jakichś emocji, nawet tych pozytywnych, po przyczyny neurologiczne, nefrologiczne, czy inne zdrowotne. Najlepiej zrobić komplet badań i je wykluczyć.

10

A jakieś specjalne badania trzeba wykonać przed pierwszą wizytą czy lekarz już sam decyduje?

11

Jestem na bieżąco, więc tak... Do pediatry nie miałam nic, dopiero dostałam skierowanie na krew, mocz i pasożyty. Jak te nic nie wykazały to usg pęcherza i nefrolog. I do nefrologa musiałam mieć dzienniczek, więc aplikacja bardzo mi w tym pomogła, bo telefon miałam zawsze przy sobie, zeszyt już niekoniecznie wink Prowadziłam zarówno dziennik mikcji, jak i kalendarz moczenia nocnego.

12

Słuchaj, a próbowałaś stosować ten alarm wybudzeniowy o którym piszą na internecie? Kurcze, podobno jest to pomocne, ale z drugiej strony mam jednak obawy.

13

Ale czego się obawiasz? To nie boli, nie jest w żaden sposób nieprzyjemne, po prostu budzi dziecko w odpowiednim momencie. Jak masz jakies wątpliwości to najlepiej poczytać o tym.

14

Poza tym dziecko szybko się przyzwyczaja do alarmy i traktuje go jako coś normalnego.

15

Dziecko może moczyć się w nocy z różnych powodów, zwykle to jest stres, dziecko jest przebodźcowane. Spróbuj dać przed snem krople , które dziecko wyciszą i pozwolą spokojnie zasnąć.