1

Temat: Poród w szpitalu prywatnym

Hej, zastanawiają mnie wasze opinie o porodzie w szpitalu prywatnym. Czy warto za niego płacić? Wiem, że szpitale państwowe mają gorsze warunki i dużo słyszy się o tych wszystkich sytuacjach których samemu nie chciałoby się przeżyć, no ale jednak jest taniej. Jak uważacie?

2

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Czasem to nawet trzeba, jeśli się słyszy o takich wypadkach jak ostatnio, że jest zagrożone życie dziecka...

3

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Tam owszem, zniwelują ból i o nic nie musisz prosić, ale przecież za nikogo nie urodzą...

4

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Myślę, że nie można jednoznacznie powiedzieć,
czy rodzenie w szpitalach prywatnych jest lepsze czy nie, bo to wiele zależy od konkretnych lekarzy i w ogole kadry medycznej. Warto sobie np sprawdzić czy w państwowym szpitalu nie pracuje któryś z wysoko cenionych ginekologów  bo może się okazać, że w prywatnym (płatnym) szpitalu kadra ginekologiczna jest gorsza niż w państwowym...

Trzeba czuwać:)

5

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Jakoś nie mam zaufania do tytułowanych lekarzy - każdy jest tylko człowiekiem i może się pomylić

6

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Profesorowie to traktują pacjenta per noga, byle szybciej zapłacił i wyszedł. Ci młodsi to przynajmniej się starają coś pomóc

7

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Moja kuzynka rodziła w prywatnej klinice i miała osobny pokój, pełną obsługę w każdej sprawie, znieczulenie bez błagania... Warto wydać więcej niż na zwyczajową kopertę w publicznym szpitalu i mieć taki komfort

8

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Fakt, a dodatkowo w publicznych jest większe ryzyko, że coś nieszczęśliwego się przytrafi...

9

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Tu nie ma reguły, jak jest poród z powikłaniami to nikt cudów nie zrobi

10

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

To wina mody... Kobiety chcą być coraz szczuplejsze, a potem jest problem urodzić 4-kg dziecko...

11

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

No tak, kobiety tysiąc lat temu były lepiej "rozbudowane", dziś musi być 90x60x90, a potem jest strach i błagania o cesarkę...

12

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

No cóż, z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że gdybym znów miała urodzić dziecko, to wyłącznie w takim miejscu, gdzie będę czuła się lepiej niż w szpitalnej sali.

13

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Ja chcę rodzić najlepiej w wannie z hydromasażem, tam się osobiście najlepiej czuję:)

14

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

I jak urodziłaś już ?

15

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Ja planuję zajść w ciąże dopiero za granicą;) Ale zobaczymy co czas pokaże- w każdym razie w polskich realiach zdecydowałabym się raczej rodzić prywatnie

16

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Masz rację. Za granicą jest lepszy socjal i warunki do chowania dzieci...

17

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

A kiedy wyjeżdżasz? Bo wiecznie mieć dzieci nie możesz...

18

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Moja koleżanka rodziła w Belgii, dzień po porodzie napisała mi smsa, że nie czuje się jak w szpitalu, tylko jak w hotelu, takie ma warunki i obsługę... Był to oczywiście szpital publiczny. No ale to nie to, co w naszym kraju wspaniałym tongue A powiedzcie mi, jakiego rzędu to jest wydatek, taki poród w prywatnej klinice?

19

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Wydaje mi się, że poród w szpitalu prywatnym przebiega w lepszych warunkach i w milszej atmosferze. Masz własny pokój, cisza, komfort itd. smile Siostra rodziła w szpitalu i byla bardzo zadowolona, bo miała własną położną, która dbała o nią i o maluszka.

20

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

ja też rodziłam w prywatnym szpitalu - tam miałam swój drugi poród. Pierwszy miałam w szpitalu państwowym. Jeśli chodzi o warunki oraz podejście do mnie, kobiety rodzącej to nawet nie ma o czym mówić. To jest po prostu przepaść. W szpitalu  to chuchają na ciebie, dmuchają, traktują Cię po prostu po królewsku już nie wspominając o tym, że warunki, sale i pokoje sa o wiele lepsze.

21

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Słyszałam bardzo dobre opinie o szpitalach prywatnych. Z pewnością opieka w nich jest dużo bardziej indywidualna. Osoby o specjalistycznej wiedzy zaopiekują się matką i dzieckiem. Myślę jednak, że najważniejsza jest opieka matki i dobrze byłoby się do niej przygotować. Na stronach takich jak ] są informacje o ciąży i porodzie. Wiedza o tym, co robić przy maluszku jest ważna i potrzebna.

Ostatnio edytowany przez gluckhaus (2017-10-04 14:44:18)

22

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Oczywiście, opieka jest świetna, a wysoki rachunek za poród ją uzasadnia:)

23

Odp: Poród w szpitalu prywatnym

Znam osoby, które na to stać a i tak idą do państwowego szpitala, najwyżej dadzą łapówkę za lepsze traktowanie