1

Temat: Skład kosmetyków do twarzy

Jakie elementy składu kosmetyków mogą zatykać nasze pory? Czego unikać?Na tym niestety nie za dobrze się znam, więc liczę na pomoc smile

2

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Ja w sumie nie wiem, staram sie do twarzy kupować takie kremy , które sa właśnie do niej przeznaczone, i w przedziale cenowym nie najtańsze i nie mega drogie;)

3

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Ja przede wszystkim unikam parafiny i gliceryny bo strasznie mnie zapychają.
Kupuję kremy w aptece i zwracam uwagę żeby miały dopisek że nie są komedogenne.

4

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Dobrze, że nie mam takich problemów. Moja skóra większość toleruje, a najbardziej kremy nawilżające.

5

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Tu jest wszystko napisano odnośnie składu kosmetyków wink
Zapraszam wink

6

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Silikony sa dla mnie straszne, woski i parafina!!!

7

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Parafina i gliceryna mogą i często zapychają. Resztę składników trzeba poznać na własnej skórze. Jest wiele takich, które jeśli mamy problemy z trądzikiem czy zaskórnikami nas zapchają, a tych, którzy mają zdrową cerę nie.

8

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Dlatego kremów trzeba używać oszczędnie, żeby powietrze do skóry dochodziło:)

9

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Kosmetyki tylko naturalne, ale też sprawdzone. Niestety, ale przy wielu markach produkty, które niby miały być naturalne, wcale takimi nie są. Np. przy Hildegard Braukmann mam pewność co do składu, ale z drugiej strony przy wielu produktach wychodzą takie dziwy, że szok. Tak więc kosmetyki naturalne ok, ale tylko sprawdzone marki!

10

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Niby parafina (oleje mineiralne) ale to zależy od skóry. Parafina napewno nie zaszkodzi skórze suchej i wrażliwej, przy tłustej już radziałabym uważać. Po więcej RZEZTELNYCH informacji potwierdzonych literaturą (jestem chemiczką) naukową zaparaszam:

11

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Mi się wydaje, że na każdego działa coś innego. I różne składniki zatykają. Czasami jeden krem nas zatka, a u innych sprawdza się rewelacyjnie więc myślę, że nie ma co tutaj dywagować nad tym co zapycha bo każdego coś innego. Ja ostatnio coraz poważniej zastanawiam się nad tym żeby spróbować zabiegu venus freeze ] słyszałam dużo dobrego, a że wizyta u kosmetyczki jeszcze przede mną chyba sprawdzę jak się u mnie zachowa taki zabieg.

12

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Nie wiem... Każdy ma inną cerę więc każdy kosmetyk może działać inaczej. Najlepiej by było gdybyś wybierała tyko naturalne kosmetyki np. z  Z nimi nie powinnaś mieć problemów skórnych. Ja jakiś czas temu przerzuciłam się na kosmetyki rosyjskie i widzę znaczna poprawę w wygladzie skóry

13

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

a ja slyszałam że niektóre z tych kosmetyków sa właśnie świetne bo to są nutrikosmetyki smile tak samo jak i naturalne czy ekologiczne świetnie nawilżają i nie zawierają jakiś szkodliwych parabenów smile

14

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

W dobrym sklepie opisy produktów są bardzo szczegółowe

Ostatnio edytowany przez Terenia (2015-04-28 12:24:26)

15

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Ja jak kupowałam kosmetyki z to zawsze wszystko było opisane i wiedziałam co kupuję

16

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Z dobrych produktów to na pewno Hildegard Braukmann - w moim przypadku się świetnie sprawdził. Skład bardzo dobry, ogólnie kosmetyk dosyć tani, ale przede wszystkim daje efekty. Tzn. piszę o samej marce, bo konkretny kosmetyk to już bezpośrednio jest uzależniony od was samych.

17

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Proponuję niektórym więcej rozwagi. Czasami warto przemyśleć niektóre kwestie, zanim podejmie się odpowiednie działania.

18

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Postaw na dermokosmetyki, a będziesz mogła czuć się bezpiecznie. To prosty przykład  Tu jest artykuł o pielęgnacji cery i polecają Vichy - i na tę markę postaw.

19

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Zazwyczaj zapycha parafina smile Możesz sobie sprawdzać składniki danego kosmetyku na stronach typu Kosmopedia i tam jest zawsze informacja, że skladnik może być komedogenny (czyli zapychać pory)

20

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Dlatego ja wybieram naturalne kosmetyki, przynajmniej nie mają tych tanich składników...

21

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Jeśli chcecie dowiedzieć si e wcześniej czegoś o składach kosmetyków a nie chce wam się iść do sklepu i czytać to sprawdźcie sobie na tej stronie możecie zapoznać się też z opiniami innych , to wygodne rozwiązanie

22

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Kosmetyki powinny mieć jak najłagodniejszy skład, bez dodatku parabenów, substancji barwiących i zapachowych. Marka La Roche specjalizuje sie w tego typu wyrobach . Dlatego można je dostać tylko w aptece wink

23

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Dlatego kupuj kremy tylko znanych producentów, które są sprawdzone przez dużą liczbę osób. W innych przypadkach nie wiadomo na co trafimy.

24

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

Ja w ogóle nie używam kremów, gdzie jest więcej niż 3 składniki o chemicznie wyglądających nazwach...

25

Odp: Skład kosmetyków do twarzy

o ja nie wiem czy znani producenci sa tak wiarygodni w swoich składach, to że ktoś ma markę wyrobioną nie znaczy ze skład ma super może być wręcz przeciwnie