576

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Przypomniałaś mi jak lubię zupę kalafiorową - no i muszę iść do sklepu przed obiadem smile

577

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

zupa z kalarepy

Składniki: ( na 4 porcje )

    2 litry wody
    2 średnie kalarepy
    4 dość duże młode ziemniaki
    1 marchewka
    kawałek pietruszki
    kawałek selera ( korzeń )
    1 - 2 łodygi z liśćmi selera korzeniowego
    kilka liści kapusty włoskiej
    2 łyżki siekanego koperku
    3 łyżki śmietany do zup
    sól
    pieprz

Sposób wykonania:

    Zagotować 2 litry wody i wrzucić do niej liście selera, kawałek korzenia pietruszki i selera ( w całości ) oraz marchewkę pociętą na krążki. Ugotować wywar ( ok 25 minut ). Na koniec wyłowić z niego seler, pietruszkę i liście selera. Gdyby część wody odparowało, uzupełnić
    Do wywaru z marchewką wrzucić obrane i pokrojone w słupki kalarepki, ziemniaki pokrojone w kosteczkę, a także dość drobno pokrojoną kapustę włoską. Doprawić solą. Gotować ok 15 minut ( do miękkości warzyw )
    Gdy warzywa są już miękkie zupę zabielić śmietaną ( śmietanę rozprowadzić dokładnie z niewielką ilością płynu z zupy, można ewentualnie dodać niecałą łyżeczkę mąki )
    Całość doprawić pieprzem, ewentualnie jeszcze solą i dodać drobno posiekany koperek
    Polecam tez przepis na zupę z kalarepy z piersią kurczaka

578

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Najadłam się bardzo pierogów z truskawkami:)

579

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

[quote=passiflore]Najadłam się bardzo pierogów z truskawkami:)[/quote]

Za mną ostatnio chodzą knedle z truskawkami... wink

Dzisiaj ugotowałam młode ziemniaki z koperkiem, schab i czerwoną kapustę smile

580

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie dziś zupa pieczarkowa, nietypowo bo  z grubym makaronem;)

581

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

makaron z pasta brokułowa


Potrzebne składniki:
Składniki:

    brokuł 1 szt.
    makaron 350 g
    śmietanka 2 łyżki
    natka pietruszki 1 pęczek
    koperek
    zioła prowansalskie do smaku
    sól, pieprz do smaku

Sposób przygotowania:
KROK 1:

Makaron ugotować w osolonej wodzie, odcedzić i pozostawić w cieple. Ugotować różyczki z brokuła (w osolonej wodzie). Brokuł musi być bardzo miękki.
KROK 2:

Brokuła wystudzić. Posiekać natkę i koperek. Wszystkie zielone składniki zmiksować na gładką masę (można je również bardzo drobno posiekać, a brokuła rozdrobnić widelcem). Dodać śmietankę  zioła i przyprawy.
KROK 3:

Zmieszać pastę z makaronem. Smakuje bardzo dobrze na ciepło i na zimno.

582

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja lubię brokuły i kalafior zasmażane, z jajkiem, przyprawami, drobno pokrojoną kiełbaską:)

583

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja mam ochotę na jakąś fajną zapiekankę smile. Macie jakieś sprawdzone przepisy?

584

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Polecam kotleciki z fasoli: [url]http://iwonka-bloguje.blogspot.com/2015/06/biae-w-zielonym-czyli-kotlety-z-fasoli.html[/url] smile

585

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

A ja nie mam pomysłu po pracy dzisiaj na obiad. Może mi ktoś poiweidzeć coś co to mam zrobić. Bo się tak zastanawiam pomiędzy makaronem z serem i się tak zastanawiam również pomiędzy spaghetti. Ktoś mi jest w stanie coś doradzi i coś na ten temat pordzić ?

586

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

[quote=KarolinaK]A ja nie mam pomysłu po pracy dzisiaj na obiad. Może mi ktoś poiweidzeć coś co to mam zrobić. Bo się tak zastanawiam pomiędzy makaronem z serem i się tak zastanawiam również pomiędzy spaghetti. Ktoś mi jest w stanie coś doradzi i coś na ten temat pordzić ?[/quote]

Spaghetti to też makaron wink Zależy z czym chcesz go zjeść. Sama wolałabym jakiś sos pomidorowy. Ciężko doradzić biorąc pod uwagę że nie wiadomo na co masz ochotę. Ty to będziesz jeść a nie my wink

587

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Spaghetti jest zawsze z sosem pomidorowym, można dodać też ser:) Tym się różni od zwykłego makaronu...

588

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Termin spaghetti funkcjonuje zarówno jako rodzaj makaronu jak i potrawy - Ty piszesz o potrawie.

589

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

spaghetti z pulpetami.

0.5 kg spaghetti
świeżo tarty parmezan
pulpety: 0.6 kg mielonej chudej wołowiny
3 łyżki posiekanej natki pietruszki
2 kromki bułki namoczonej w mleku
3/4 szklanki tartego parmezanu
2 jaja
sól
pieprz
oliwa do smażenia
sos: 3 szklanki posiekanych pomidorów bez skórki
1 cebula pokrojona w kostkę
2 posiekane łodygi selera
2 posiekane ząbki czosnku
1/2 szklanki czerwonego wina
4 łyżki oliwy
świeża bazylia
sól
cukier
pieprz

Odcisnąć bułkę z mleka i rozdrobnić, wymieszać dokładnie z pozostałymi składnikami, wyrobić spójną masę, doprawić. Formować kulki wielkości włoskich orzechów i smażyć na oliwie, odstawić. Na oliwie zeszklić cebulę, seler i czosnek. Wlać pomidory i wino, delikatnie doprawić, gotować powoli, aż sos odparuje. Dodać usmażone pulpety i dusić razem 5 minut. Dodać bazylię i dosmakować. Spaghetti ugotowane al dente polać sosem z pulpetami, obok podać parmezan.

590

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ryż brązowy, udko pieczone w piekarniku i surówki smile

591

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

znalazłam tu pare fajnych potraw jakie mogę ugotować jutro na obiad bo dzisiaj raczej zrobiłam spaghetii z sosem słodko kwaśnym nie wiem tak jakoś mnie napadło a jutro może zaszaleje i z ktoryś tych przepisów zrobie dobry obiad zobaczymy :)Bardzo pozytywny temat!

592

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja na razie nie gotuję. Kupuję to co potrzebne z dnia na dzień. Bo lodówka siadła. Dostanę wypłatę i od razu kupuję samsunga-- mam nadzieję że długo będzie mi służyć smile

593

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Oszczędne placuszki:
3 jajka
15 dag ulubionej wędliny
1/2 dużej cebuli
2 duże łyżki bułki tartej
olej do smażenia

Przygotowanie:
Wędlinę i cebulę drobno posiekać. Lekko podsmażyć na oleju. Odcedzić z tłuszczu. Wystudzić i dodać
do roztrzepanych jajek. Dodajemy bułkę tartą do uzyskania odpowiedniej gęstości. Smażymy na dobrze rozgrzanym oleju
po 2-3 min. z każdej strony. Wyłożyć na ręcznik papierowy by odsączyć nadmiar tłuszczu.
Można podać z sałatą ze śmietaną, lub ulubioną surówką.

594

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Kotlety z kaszy, warzyw i ciecierzycy smile

595

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Tyle spraw na sobotę...
A co na obiad? sad
Nie wiem jeszcze big_smile

596

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie młody szpinak, zasmażany z jajkiem i przyprawami - pychotka:)

597

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ziemniaki i schab podpieczone na grillu elektrycznym oraz zestaw surówek smile

598

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Mam ochotę na dużego schabowego w warzywach:)

599

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

[img]//www.obrazki.info/obrazy/2341501369z.jpg[/img]
Dziś dietka po niedzieli tongue

600

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dziś będą kotlety mielone, ziemniaki i surówka z marchewką, kapustą włoską i selerem w roli głównej:)