1

Temat: psychodietetyk odchudza

Psychodietetyk, psycholog-diagnozuje przyczyny psychologiczne zachowań jedzeniowych,  planuje poszczególne kroki terapii dostosowane do zasobów psychicznych  osoby – sytuacji życiowej ( problemów i sposobów radzenia sobie z nimi), wspiera motywację do zmiany, przeprowadza przez nieuchronne kryzysy czy załamania motywacji.(źródło: [url=http://www.nowalekkosc.pl]www.nowalekkosc.pl[/url])

Jeśli interesuje was ten temat to polecam również blog: [url=http://www.jarzebowska.com]www.jarzebowska.com[/url]

2

Odp: psychodietetyk odchudza

Mi by się taki przydał: psychodietetyk i psychodermatolog. Ja to mam wszystko psycho...

3

Odp: psychodietetyk odchudza

Poznałam niedawno psychodietetyczkę, z którą utrzynmuję kontakt przez internet. Niektóre porady wydawały mi się dziwne, np. po co pisać co się czuło i jak się czułam, kiedy jadłam, a jednak jest w tym sens, bo diagnozuje się uczucia i emocje, które prowadzą do sięgania po jedzenie ze stresu. Do tej pory wydawało mi się, że wszystkie te emocje prowadzą mnie do jednego, a teraz okazuje się, że jedne bardziej, drugie mniej, a jeszcze inne wcale.

4

Odp: psychodietetyk odchudza

Nie wiedziałam o tym, że jest psycho dietetyk. Jest to nowy zawód ?

5

Odp: psychodietetyk odchudza

Ja starałam się odchudzić i też słyszałam o psychodietetyku, aczkolwiek takowego trudno jest gdziekolwiek znaleźć. Dietetycy moim zdaniem są daremni, więc trzeba było się zdecydować na coś znacznie innego. Oczywiście koniecznie będzie należało się również zastanowić, czy będzie się chciało odchudzać inaczej. Ja ostatecznie się odchudzam za pomocą ćwiczeń oraz tabletek weight-loss.pl, które zakupiłam tutaj. Jak na razie widać efekty, których z dietetykiem sie nie dało osiągnąć.

6

Odp: psychodietetyk odchudza

O psychoterapeutach słyszałam- [url]http://www.pracownia-psychoterapia.pl[/url] Nawet byłam na kilku takich spotkaniach. Jednak o psychodietetku jeszcze nigdy w życiu nie słyszałam...

7

Odp: psychodietetyk odchudza

Myślę, że każdy dietetyk musi być po części psychologiem, żeby mógł zmotywować nas do odchudzania i do przejścia na zdrowy tryb życia, bo nie o to chodzi żeby zrzucić zbędne kilogramy, ale żeby nauczyć się zdrowo odżywiać.

8

Odp: psychodietetyk odchudza

No trochę musi, do każdego musi mieć indywidualne podejście wink JA dostawałam stąd indywidualnie dobrane diety: [url]http://terapiasokami.pl/[/url] pogadali ze mną miło i konkretnie przez telefon, jak kupowałam wyciskarkę, powiedziałam, na czym mi zależy (oczyszczenie, trawienie, alergie) i potem dostawałam darmowe diety na maila wink Bardzo mi pomogło wink

9

Odp: psychodietetyk odchudza

W wirtualnym świecie możesz być kim chcesz i trochę udawać. Spróbuj pójść do dietetyka i mu opowiedzieć o tym co jesz i jaki masz styl życia. Moje pierwsze skojarzenie na pierwszej wizycie było, że wygląda to trochę jak wizyta u terapeuty. Bo dietetyk ma za zadanie nie odchudzić tylko sprawić, żebyś zaczął inaczej myśleć o jedzeniu.

10

Odp: psychodietetyk odchudza

Psychodietetyk? Nigdy o czymś takim nie słyszałam, to bardzo ciekawa sprawa. Może też po [url=http://www.akademiadietetyki.pl/kurs-dietetyki-podstawowy/]dietetyce AkademiaDietetyki.pl[/url], którą mam w planach, zostanę psychodietetykiem big_smile? Coś czuję, że odnalazłabym się w takim zawodzie.

11

Odp: psychodietetyk odchudza

Będąc dietetykiem musisz słuchać swoich pacjentów i próbować ich wyleczyć ze słych zwyczajów bo jedzenie jest często tylko wynikiem innych problemów z jakimi musimy się zmierzyć. Wiele osób w czasie kłopotów albo zajada stres albo właśnie nie wkłada nic do ust wyniszczając organizm.

12

Odp: psychodietetyk odchudza

Witajcie smile Dołączam do forum dopiero teraz ale już jakiś czas czytam Wasze dyskusje.

Również jestem zdania, że jak odchudzanie na poważnie to tylko z dietetykiem. Kolejne próby z dietami z internetu albo z książek z empiku to porażki… Dietetyk powinien jeszcze mieć wgląd w najnowsze badania ogólne (krew, mocz) i umieć je zinterpretować. Są również poradnie i dietetycy, którzy rekomendują badanie DNA i dopiero na tej podstawie przygotowują rekomendacje dot. odżywiania i dietę. To już chyba najbardziej indywidualne podejście jakie można sobie wymyślić.

13

Odp: psychodietetyk odchudza

Psychodietetyka doskonale sprawdza się przy zaburzeniach odżywiania... podobno.
Mi kiedyś psychodietetyczka zaoferowała swoją pomoc, jako że miałam problem z zajadaniem emocji, ale nie spodobało mi się już pierwsze z zaleconych ćwiczeń - zapisywanie tego, co się zjadło. Niby w czymś tam pomaga, ale ja nie mogłam się przekonać do tego, by zacząć. Miałam zapisywać co jadłam, ile tego zjadłam, w jakich godzinach i jak się wtedy czułam.
Po pierwsze ma to uświadomić ilość, coś jak Gillian McKeith wykładająca na stół tygodniówkę osoby, której pomaga odchudzić się (program "Jesteś tym, co jesz"), po drugie uzmysłowić stany psychiczne, w jakich sięgamy po jedzenie. Cóż... uznałam, ze tego nie potrzebuję, ponieważ doskonale potrafię już odróżnić głód emocjonalny od fizycznego oraz wyłuszczyć wszelkie emocje sprowadzające na mnie zdradliwy apetyt i to bez zapisywania, sęk w tym, że w dalszym ciągu nie potrafiłam mieć nad nim kontroli. Im bardziej czuję się szczęśliwa tym rzadziej doświadczam emocjonalnego głodu, dla mnie to proste.

14

Odp: psychodietetyk odchudza

*niechcemisie u niektórych problem jest po prostu w złych nawykach żywieniowych. Jak już się zapędzisz w diety, suplementy i inne dziwne modne sposoby na odchudzanie to masz szanse jedynie na rozwalenie swojego metabolizmu do tego stopnia, że już żadna dieta nie pomoże. Wtedy nawet indywidualne podejście, dieta od dietetyka itp będą ciężkie a na efekty będzie się czekało o wiele dłużej.

Mówi się, że taka indywidualna dieta, przygotowana pod Ciebie, dopasowana do Twojego DNA daje Ci nawet 30% lepsze efekty niż taka uniwersalna dieta z internetu czy z książki z empiku. Metabolizm mamy jeden, zdrowie mamy jedno więc niech każdy sobie przekalkuluje czy warto eksperymentować?

15

Odp: psychodietetyk odchudza

Ktoś mi kiedyś powiedział, że te diety dr X zawsze są złe, bo nie jest możliwe, aby jeden człowiek opracował właściwy sposób odżywiania, że jest to zbyt trudne i powinien nad tym pracować szereg specjalistów. Nie byłam nigdy na żadnej diecie Iksa czy Igreka. Lubię mieć większą swobodę w odżywianiu, żadnych restrykcji.
I pewnie masz rację... zaszkodzić sobie można jedynie.

16

Odp: psychodietetyk odchudza

Fajnie jest jak chociaż ktoś próbuje dostosować te diety do swoich upodobań albo stylu życia ale zwykle wtedy plan jest już z góry skazany na niepowodzenia, bo mija się z założeniami diety… a odchudzanie się ściśle pod linijkę jakieś diety powoduje tylko zniechęcenie i złe skojarzenia z dietą jako męczarnią. A wcale tak nie musi być.

Polecam poczytać o zupełnie nowym podejściu do dietetyki i odchudzania -> [url]http://www.genosfera.pl/dieta-dna.html[/url] nie zachęcam bardziej polecam spojrzeć na to z innej perspektywy.

17

Odp: psychodietetyk odchudza

Ja jednak postawiłabym na standardowego dietetyka. Nie sądzę, by przez psychikę można było przytyć lub schudnąć. Na odchudzanie najlepsza jest zdrowa dieta, odpowiednio zbilansowana i dobrana do osoby. Także ze swojej strony zdecydowałabym się na profesjonalną kurację np. w Natur House [url]http://www.naturhouse-polska.pl/[/url] , a nie na jakieś niezbyt pewne metody.

18

Odp: psychodietetyk odchudza

Diety restrykcyjne lub źle dobrane mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Osobiście uważam, że warto postawić raczej na ruch i odpowiednią suplementację środkami, takimi jak np. XShape [url]http://suplemencik.pl/xshape-kolejny-produkt-na-odchudzanie-od-calivita/[/url] . Suplement ten pomaga redukować masę ciała poprzez przyspieszenie metabolizmy, węglowodanów, tłuszczu i białek, a także zapobiega wahaniom poziomu cukru we krwi. Nie ma napadów głodu itp.

19

Odp: psychodietetyk odchudza

Lecząc kompleksy można doprowadzić do wzrostu motywacji do odchudzania... Ważne, żeby poczuć się lepiej ze sobą, a wtedy i dieta będzie łatwiejsza.

20

Odp: psychodietetyk odchudza

Oj chciałabym tak... nawet wczoraj słuchałam wywodów psychologa na yt i kolejny raz usłyszałam o tym, że jeśli zmieniamy stosunek do siebie, leczymy się z kompleksów i niskiej samooceny, to wtedy zaczynamy bardziej dbać o siebie i dopiero wtedy mamy prawdziwą, zdrową, trwałą motywację.

21

Odp: psychodietetyk odchudza

No super, tylko jak samemu leczyć się z kompleksów zanim zabierzemy się za siebie...? Myślałam że kolejność jest odwrotna smile

22

Odp: psychodietetyk odchudza

Podobno to jest właśnie pułapka. Wygląda na to, że mamy do czynienia z błędnym kołem. Kompleksy nie pozwalają nam troszczyć się o siebie prawidłowo, a jeśli nie dbamy o siebie to wyglądamy tak, że mamy jeszcze większe kompleksy. Przykład ludzi otyłych, którzy mają poczucie, że nie są warci tego, żeby wyglądać lepiej, nie podejmują działań, kompleksy zmuszają ich do olewania sytuacji, do tego, żeby siedzieć i się użalać nad sobą i dalej jeść, jeść, jeść...

Same kompleksy pojawiają się nawet wtedy, kiedy ktoś wygląda świetnie, a czuje się brzydko. I próbuje to zmienić "dbając" o siebie przez odchudzanie z koci na ości, kolejne zabiegi oszpecające (pompowane usta itd.).

Tylko w takim razie jak to błędne koło przerwać? Psychologowie mówią: pokochać siebie. Pacjenci myślą: wszystko się zmieni, jak zmieni się wygląd. Psychologowie: nie zmieni się wygląd, jak nie zmieni się nastawienie. Ale jak zmienić nastawienie, jeśli ktoś nie lubi siebie, bo nie pozwalają mu na to kompleksy?

23

Odp: psychodietetyk odchudza

ja korzystalam z porad  dietetyka, jest bardzo skuteczna, potrafi swietnie dopasowac diete, pracuje tez z osobami ktore maja zaburzenia odzywiania itp, jest naprawde obeznana w temacie i ma ogromna wiedze

24

Odp: psychodietetyk odchudza

Każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie. Oczywiście różnego rodzaju problemy natury psychicznej mogą przeszkadzać w odchudzaniu więc takie połączenie dietetyka i psychologa wydaje się bardzo dobrym pomysłem.

25

Odp: psychodietetyk odchudza

Często podjadanie ma podłoże psychiczne,np. zapewnia złudne poczucie bezpieczeństwa, pozwala odreagować. Wtedy psychodietetyk na pewno jest pomocny...