1

Temat: Budowa domu - katastrofa

Czy budowa wymarzonego domu może okazać się katastrofą? To przedsięwzięcie, mimo że najczęściej oddajemy je w ręce specjalistów, jedynie finansując i nadzorując, może okazać się pod wieloma względami problematyczne. Zamiast radości i satysfakcji może czekać nas gorzkie rozczarowanie.

Woda zbierająca się w piwnicy po opadach deszczu, szpary w parkiecie, źle wypoziomowane kondygnacje to poważne błędy, które ciężko wyeliminować już po wprowadzeniu się do budynku. Chyba jeszcze ciężej wyegzekwować od wykonawcy naprawę zarówno mniejszych usterek, jak i poważnych wad.

Jak do tego nie dopuścić? Jak rozwiązywać takie problemy?

2

Odp: Budowa domu - katastrofa

Bo trzeba trochę się na tym znać albo chcieć się dowiedzieć wielu szczegółów, żeby budowa domu przebiegała sprawnie...  A wiadomo, że nie każdy ma czas i umiejętności do tego... Kolega od 3 lat buduje dom i coraz mniej ma zapału, myśli o sprzedaży tego, co jest teraz, bo jest coraz bardziej zmęczony tą budową i widzi coraz więcej minusów przyszłej przeprowadzki z dużego miasta na  wieś...

3

Odp: Budowa domu - katastrofa

Najlepiej uczyć się na cudzych błędach, czytać opinie innych, którzy przeszli przez całą budowę i dzielą się doświadczeniem.

4

Odp: Budowa domu - katastrofa

No właśnie, jak budowlańcy wyczują, że ktoś kompletnie się nie zna, to mogą go naciągnąć na dużą kasę. sad
Żeby budować, trzeba mieć pojęcie. To nie jest niestety takie łatwe, że wynajmiemy wykonawcę, który się wszystkim zajmie, a my mu tylko zapłacimy. Trzeba wielu spraw dopilnować osobiście.

5

Odp: Budowa domu - katastrofa

Ja sama bym to ogarnęła, teraz jest tyle wiedzy w necie...