1

Temat: Niedługo święta

Niedługo wigilia i święta Bożego Narodzenia. Jakie potrawy goszczą na waszym stole w wigilię i w Boże Narodzenie.
Podzielcie się własnymi pomysłami i przepisami.

2

Odp: Niedługo święta

Oj ja sie boje nawet mysleć bo mam dietę i jak znam życie znowu przytyję ze dwa kilo!

3

Odp: Niedługo święta

U mnie królują ryby w kilku postaciach i jest tradycyjnie, tzn. rybki w kilku postaciach, barszczyk z uszkami itd. - oczywiście wszystko postne, bo jakoś tak głupio już w Wigilię opychać się mięsem i to na kolację

4

Odp: Niedługo święta

U nas też wszystko postne: ryby, tutaj barszcz z uszkami a w rodzinnej miejscowości grzybowa, kapusta z grochem, pierogi...

5

Odp: Niedługo święta

Dziwne by było dla mnie znaleźć się na wigilii z wędliną i mięsem czy alkoholem. Nawet ciast nie jem

6

Odp: Niedługo święta

[quote=Ksymena]Dziwne by było dla mnie znaleźć się na wigilii z wędliną i mięsem czy alkoholem. Nawet ciast nie jem[/quote]
u mnie na wigilii jest tyle potraw, że na pewno każdy się naje i bez mięsa czy ciasta

7

Odp: Niedługo święta

u mnie też bardzo tradycyjnie łącznie z siankiem pod obrusem, 12 potrawami i kolędami, choć u męża w rodzinnym domu troszkę mniej tradycyjnie co zawsze mnie razi sad

8

Odp: Niedługo święta

[quote=eva45][quote=Ksymena]Dziwne by było dla mnie znaleźć się na wigilii z wędliną i mięsem czy alkoholem. Nawet ciast nie jem[/quote]
u mnie na wigilii jest tyle potraw, że na pewno każdy się naje i bez mięsa czy ciasta[/quote]
U nas ciasto się je po kolacji, do kawki...

9

Odp: Niedługo święta

u nas kawy i ciasta na wigilii nie ma
jest na pierwszy rzut barszczyk z uszkami, następnie kapusta z grzybami, ziemniaki, karp smażony, krokiety z grzybami, ryba po grecku, pierogi z kapustą i grzybami i różne rodzaje śledzi no i do popicia kompot z suszonych owoców

10

Odp: Niedługo święta

my mamy i grzybową i czerwony barszcz z fasolką - bo część osób lubi to a część tamto wink

11

Odp: Niedługo święta

mój przepis na barszcz z uszkami
[url]http://urodaizdrowie.pl/barszcz-wigilijny-z-uszkami[/url]

12

Odp: Niedługo święta

Ciekawa propozycja, muszę spróbować go tak przyrządzić w tym roku...

Ostatnio edytowany przez Ksymena (2010-11-23 15:22:44)

13

Odp: Niedługo święta

A na Boże Narodzenie polecam schab z suszonymi pomidorami, smaczne i nisko kaloryczne
[url]http://urodaizdrowie.pl/schab-z-suszonymi-pomidorami[/url]

14

Odp: Niedługo święta

No właśnie, święta mi się kojarzą chyba najbardziej z kaloriami wink

15

Odp: Niedługo święta

Dla mnie to bez sensu, ale inaczej się niestety nie da - biorę mikroporcje wszystkiego co na stole i prawie normalne porcje tego co najbardziej kocham - groch z kapustą i barszcz czerwony z uszkami.

16

Odp: Niedługo święta

Raz w roku to i księdzu wolno zgrzeszyć obżarstwem wink

17

Odp: Niedługo święta

wigilia jet raz w roku, ja zawsze czekam na te potrawy z niecierpliwością...

18

Odp: Niedługo święta

To chyba nie znacie bólu żołądka po przejedzeniu. Napchanego do tego stopnia brzucha, że pojawia się lęk przed rozstępami. Ja nie chcę tego więcej przeżywać. Wolę spokojnie podziubać minikąski.

19

Odp: Niedługo święta

Aż tak się nigdy nie objadłam - może dlatego, że jem, żeby żyć, a nie: żyję żeby jeść smile

20

Odp: Niedługo święta

Ja też jeszcze nie poznałam tego uczucia i mam nadzieję że nie poznam smile

21

Odp: Niedługo święta

a ja Wam powiem że od stołu wigilijnego zawsze odchodzę nieco głodna big_smile
może dlatego że boję sie przejeść uważam i jem tylko po trochu wszystkiego wink

22

Odp: Niedługo święta

I to jest najlepsze podejście - popieram!

23

Odp: Niedługo święta

Po prostu podczas wigilii na stole jest tyle wszystkiego, poza tym wszystko pyszne i chce się wszystkiego chociaż spróbować. A że tyle tego jest kończy się na próbowaniu, bo gdybym ze wszystkiego chciała nałożyć sobie normalne porcje, jak to robiłam mając naście lat, to potem dosłownie nie mogłabym się ruszyć jak wtedy. To doświadczenie sprawiło, że teraz konsumuję mikroporcje, o których pisałam i normalne porcyjki tych dwóch przysmaków - barszczu i grochu z kapustą.

24

Odp: Niedługo święta

a ja wszystkiego po trochu, a najbardziej lubię smażonego karpia

25

Odp: Niedługo święta

Oooooj, tego staram się unikać. Pyszny jest, owszem, ale nie radzę sobie kompletnie z ośćmi. Kiedyś chłopak powybierał je z ryby, którą potem zmielił w maszynce i taką zjadłam. Pod inną postacią nie chciałam tknąć.