1

Temat: Zespół stresu popandemicznego

Jak uważacie, jaki wpływ miała na naszą psychikę cała ta koszmarna pandemia. Jaki pozostawiła w nas ślad? Czy mamy zespół stresu popandemicznego?

2

Odp: Zespół stresu popandemicznego

Ja mam raczej lęk, ze znów będzie jakaś pandemia...

3

Odp: Zespół stresu popandemicznego

U mnie jest tetaz takie przekonanie,  ze trzeba kupować coś na zapas... Przed pandemia tak nie miałam. ..

4

Odp: Zespół stresu popandemicznego

Ja miałam nawyk robienia zapasów już wcześniej. Przyzwyczajenie przydawało się w okresach, gdy nie miałam czasu na częste i małe zakupy, więc zmuszona byłam kupować z góry nawet na dwa tygodnie. Gdy przyszła pandemia byłam gotowa na całkowity lockdown.

Pamiętam jak ogłosili ten pierwszy. Byłam w pracy i dwie przerażone klientki namawiały mnie, żeby rzucić wszystko i lecieć do sklepu, bo wszystko znika i niczego nie będzie.

5

Odp: Zespół stresu popandemicznego

Fakt, stres pandemiczny byl silniejszy. Teraz  to głównie panikarze się stresuja..

Ostatnio edytowany przez filomena (2022-12-07 21:07:08)

6

Odp: Zespół stresu popandemicznego

Na początku pandemii chyba najbardziej stresujące było dla ludzi to, że było tyle niewiadomych, bo później już się oswoiliśmy z pandemią, kiedy okazało się, że niczego nie zabraknie, stworzono szczepionki, poluzowano obostrzenia. Od początku były chyba zbyt radykalne, ale to dlatego, że nikt nie wiedział co się będzie działo. Zawsze łatwiej i spokojniej jest, kiedy jest plan, kiedy wiadomo co się dzieje i jak z tym walczyć, a dopóki nie wiadomo, lepiej być za bardzo ostrożnym niż za mało ostrożnym.

7

Odp: Zespół stresu popandemicznego

Ludzie szybciej przyzwyczajaja się do dobrego niż do złego....