1

Temat: Drogi do osiągania celów w życiu

Jakie są Wasze sposoby, metody, pomysły na osiąganie wytyczonych celów? Mam tylko nadzieję, że nie po trupach big_smile

2

Odp: Drogi do osiągania celów w życiu

Systematyczność i nieodkładanie spraw na później - to są moje sposoby:)

3

Odp: Drogi do osiągania celów w życiu

Skupiając się na danym celu łatwiej go osiągniemy, bo wszystko podporządkujemy temu, by coś zrobić skutecznie.

4

Odp: Drogi do osiągania celów w życiu

Najważniejsze to spotkać właściwe osoby na swojej drodze. Bez nich będzie trudniej.

5

Odp: Drogi do osiągania celów w życiu

Fajnie by było, żeby było jakieś doradztwo zawodowe, bo nastolatkowie najczęściej w ciemno wybierają szkołę, potem studia, a ich plan na życie potem rozmija się z możliwościami.

6

Odp: Drogi do osiągania celów w życiu

To prawda. Bardzo wcześnie wybiera się kierunek, jak na dzisiejsze czasy i możliwości. Kiedyś może wcześniej ludzie zakładali rodziny, więc i wcześniej potrzebowali ustabilizować się zawodowo i ta droga, którą obierali, była bardziej na stałe, niż dzisiaj. Takie mam wrażenie, obserwując pokolenie rodziców.
To sprawiało, że oni jeszcze wcześniej musieli wiedzieć, czego chcą, ale teraz są trochę inne czasy, można więcej. Studia są dla każdego, pracować można w kraju i za granicą bez tak wielkich starań, jakie musieli podejmować nasi rodzice i dziadkowie, nie ma obowiązku meldunkowego, więc można łatwo zamieszkać w innym mieście. Ogrom możliwości sprawia, że można się pogubić. I niekoniecznie zawód przechodzi z ojca na syna.

Nastolatkowie co prawda mają jeszcze ten czas na popełnianie błędów i szukanie swojej drogi, czas na określenie siebie, ale z doświadczenia wiem, że jeśli nie zacznie się nad tym pracować szybko, to traci się zbyt wiele czasu, którego później nadrobić się nie da. Dlatego bardzo przydałaby się taka pomoc, o jakiej piszesz Geneviev.

7

Odp: Drogi do osiągania celów w życiu

Studia im łatwiejsze , tym mniej dają możliwości na dobrą pracę....