1

Temat: Nie masz przyjaciół i jesteś rozmowna? Napisz -Na początek bez spotkań

Witajcie (Proszę o przeczytanie całego ogłoszenia, jeżeli macie ochotę do mnie napisać, by każdy wiedział jakiego rodzaju kontaktu szukam i sam mógł zdecydować, czy jest zainteresowany, czy też nie - email jest na samym dole) Od razu zaznaczam,że jeżeli ktoś ani nie ma czasu bądź ochoty na codzienne rozmowy,ani też - nie lubi długich wiadomości,niech nie czyta dalej.

Zanim zaczniecie czytać mój opis,chcę żebyście potraktowali wszystko o czym napisałam,poważnie i żeby pisały do mnie tylko i wyłącznie osoby które poszukują dokładnie tego samego co ja,ponieważ mają takie samo zdanie dotyczące relacji z innymi ludźmi,niż ktoś kto z góry wie,że ani nie lubi obszernych wiadomości,ani też nie ma czasu i nie odczuwa potrzeby,nawiązania trwałego kontaktu,opartego na codziennych rozmowach.Zależy mi również i na tym,żeby nikt nie pisał do mnie z nudów czy litości.Nie chciałabym doświadczyć tego,żeby ktoś z was zmuszał się do kontaktu ze mną,jeżeli sam nie odczuwa chęci napisania do mnie wiadomości po przeczytaniu tego wszystkiego,bądź jeżeli kompletnie nie zgadza się z treścią,mojego ogłoszenia.Uważam,że nie ma nic gorszego,niż zmuszanie się do relacji z jakimkolwiek człowiekiem.Sama też jestem osobą bardzo szczerą,która od razu woli „wyłożyć karty na stół” niż udawać kogoś kim nie jest,co wiele razy doprowadza do późniejszych nieporozumień.

Zacznę od tego, że swoje poszukiwania „bratniej duszy” zaczęłam już jakiś czas temu. Nigdy nie narzekałam na brak kontaktu z innymi ludźmi, ale od zawsze brakowało mi takiej „głębi” w rozmowach i osób, z którymi miałabym naprawdę dobry kontakt.Takich, z którymi mogłabym porozmawiać na dowolne tematy i to niekoniecznie tylko na takie, które mają za zadanie kogoś rozbawić. Poznać nowe osoby można dosłownie wszędzie, ale bardzo ciężko jest trafić na takie osoby, które potrafią okazać zaangażowanie daną relacją z innym człowiekiem. Nie mam takiej relacji i chciałabym to zmienić,chciałabym wreszcie zobaczyć czyjeś zaangażowanie i zbudować silną przyjaźń opartą na zrozumieniu, szacunku i organizowaniu czasu.

Czas jaki spędzamy z innymi osobami jest bardzo ważny w budowaniu relacji z innymi i o ile rozumiem,że każdy może mieć czasami bardziej zajęty dzień,tak nie zgadzam się z tym,że ktoś komu naprawdę zależy na przyjaźni i poznaniu kogoś nowego,zawsze stawia coś,lub kogos innego,przed nami.W życiu każdego z nas są rzeczy ważne i ważniejsze i czasami musimy postawić coś lub kogoś na pierwszym miejscu,ale każda osoba której zależy na trwałej relacji,zawsze znajdzie dla nas czas - chociażby te przysłowiowe 5 minut w ciągu dnia.


• Chciałabym znaleźć osoby zainteresowane codziennym kontaktem. Dlaczego chciałabym rozmawiać codziennie? Nie brakuje mi osób do pogaduszek od czasu do czasu na tematy błahe i gdybym szukała tego rodzaju relacji, mój post z pewnością nie byłby aż tak treściwy. Jak wspomniałam też powyżej bardzo łatwo znaleźć jest osoby, które odzywają się raz na miesiąc, tydzień, czy raz na kilka dni (dlatego też tym razem, szukam innej relacji) Wolałabym żeby pisały do mnie osoby które mają czas oraz ochotę (same z siebie, nie ze względu na mnie) na codzienny kontakt.

• Jeżeli komuś zależy na jak najszybszym spotkaniu, zamiast internetowych rozmów (co w zupełności rozumiem) odpadam. Nie mam nic przeciwko spotkaniom z nowo poznanymi osobami, ale zanim zdecydowałabym się na taki krok, wolałabym lepiej kogoś poznać (powymieniać się wiadomościami przez jakiś dłuższy okres czasu, żeby przekonać się, czy w ogóle dobrze się ze sobą, dogadujemy) dlatego też, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia gdzie mieszkacie.

• Nie odpisuję na żadne wiadomości, które zawierają w treści tylko jedno zdanie (oraz ogólnie mówiąc – na takie,które nie wzbudzają mojego zainteresowania.Nie mam zamiaru nikogo zwodzić,tym samym zmuszając się do czegoś) Mam też przesyt wiecznych pytań typu „Hej, co tam?” czy „Jak ci minął dzień?” oraz "Jakie masz plany na weekend?" Jeżeli widzę,że rozmowa zaczyna się od tego typu pytań albo,że nawet rozmowa na zupełnie inny temat,od razu idzie w tym kierunku,nie wzbudza to mojego zainteresowania..Dlatego,że gdybym chciała porozmawiać z kimś tylko i wyłącznie o tym,co robię w danym momencie,w ciągu dnia,czy w weekend,zamiast rozpisywania się tutaj,od razu napisałabym tylko "Chętnie poznam kogoś do rozmów" i podała jakieś namiary na konto na jakimś komumikatorze. Nie chcę żeby ktokolwiek zrozumiał mnie źle,w tego typu wiadomościach/pytaniach nie ma absolutnie nic złego, ale jednak wolę rozmowy z osobami, które potrafią okazać więcej zainteresowania rozmową (w szczególności na samym początku) Wolę dłuższe wiadomości. Uważam, że dzięki tego typu wiadomościom,lepiej jest odnieść się do czegoś w rozmowie i ją kontynuować. Pytania „Powiesz coś o sobie?” też nie są moimi ulubionymi. Jeśli masz jakieś pytanie, chcesz się czegoś dowiedzieć – spytaj. Sama siebie uważam za osobę otwartą i chętnie odpowiadam na pytania.Nie ma jakiegoś konkretnego tematu,na jaki chciałabym porozmawiać.Od tego jak potoczy się rozmowa,zależy już to,z kim & o czym,rozmawiam.Sama zadaję dużo pytań i staram się,żeby zamiast natłoku pytań i bardzo krótkich odpowiedzi - wyczerpać jakiś temat i potem? przejść do następnego.

Jeżeli o mnie chodzi,albo odpisuję od razu (po przeczytaniu wiadomości) albo też i wcale.Nie zwlekam z odpowiedzią na wiadomości którymi jestem zainteresowana,wmawiając ludziom że "jestem zajęta" gdyby tak było - nie byłoby mnie tu.Sama też nie mam pretensji do ludzi,którzy nie odpisują na moje wiadomości,jeżeli dotyczy to początku relacji I mojej pierwszej odpowiedzi,wysłanej do kogoś.Każdy ma w końcu prawo wyboru i nie każdy "jest dla każdego " Czasami ktoś robi na nas dobre wrażenie i od razu chcemy nawiązać z tą osobą relację z kolei są i takie sytuacje,że jest zupełnie odwrotnie i to jest całkowicie,normalne.Wolałabym jednak,żeby osoby które mają zamiar ze mną pogadać,odpisywały na moje wiadomości dość szybko - bym wiedziała na czym stoję & czy ktoś taki w ogóle chce zacząć,rozmowę.Jeżeli ktoś z was miałby zamiar odpisać na moją wiadomość,ale po kilku dniach od otrzymania jej,nie róbcie tego - w takich sytuacjach zazwyczaj nie odpisuję,ponieważ to co napisałam tutaj,nie jest tu - bez powodu.Dlatego też wielokrotnie w tym ogłoszeniu podkreśliłam to,żeby pisały tylko osoby,które same mają czas i ochotę,by korespondować często.

Gdyby ktoś pisząc ze mną, nie czuł się dobrze można mi od razu o tym powiedzieć i zakończyć kontakt w normalny sposób, bez „znikania” ani obwiniania się za to, że coś nie wyszło. Często w swoim życiu spotykam się z tym, że mimo iż czyjeś oczekiwania względem przyjaźni są podobne, brakuje tej chemii w rozmowach w wyniku czego, ludzie zrywają kontakt i to nawet i wtedy,kiedy wydaje się,że wszystko jest „OK” Wiem też, że nie każdy dobrze radzi sobie z „odrzuceniem” ale nie należę do takich osób.Zerwanie kontaktu po kilku wiadomościach, bądź nawet kilku dniach rozmowy, nie jest czymś, co w jakikolwiek sposób doprowadziłoby mnie, do rozczarowania z prostego powodu – to zbyt krótki okres czasu, żeby się do kogoś przyzwyczaić czy polubić.Jeżeli ktoś ma udawać kogoś kim nie jest i rozmawiać z kimś tylko i wyłącznie z nudów albo łaski, lepiej jest się rozstać.Wolę jeżeli takie sytuacje mają miejsce na początku,niż wtedy,kiedy zdążę się już zaangażować.Chcę jednakże zaznaczyć,że NIGDY nie zignorowałabym osoby,z którą bardzo dobrze by mi się rozmawiało bądź z taką,z którą złapałabym już bliższy kontakt.Mając na myśli to,że nie odpowiadam na wiadomości,którymi nie jestem zainteresowana,sugeruję jedynie to,że pierwsze 3 wiadomości są decydujące.Nigdy nie popierałam zmuszania się do czegokolwiek,czego nie mieliśmy ochoty zrobić & kontakt zbudowany na dyskomforcie - nigdy nie będzie udany.


• Nie wykluczam przeniesienia się na jakiś komunikator, ale dopiero wtedy, kiedy okazałoby się, że dobrze się z kimś dogaduję. Najpierw wolałabym rozmowy przez e-mail.

Dlaczego nie wypisałam swoich zainteresowań? Nie widzicie tutaj listy moich zainteresowań, ponieważ dla mnie o wiele bardziej niż to, co lubicie –liczy się wasza osobowość! W relacjach międzyludzkich największą uwagę przywiązuję do cech osobowości. Zdecydowanie bardziej liczy się dla mnie to, czy ktoś jest szczery, rozmowny, wyrozumiały i miły – niż to, jakiego rodzaju ktoś lubi filmy bądź muzykę.(Dla mnie rozmowy o filmach czy muzyce i szybkie pytania,to tylko dodatek do rozmowy o czymś innym) Wiem,że to dość nietypowe,ale o wiele bardziej wolę wiadomości,w których ktoś pisze mi o tym,dlaczego do mnie napisał i jakiego rodzaju przyjaźni szuka,niż ktoś kto zaczyna wiadomość wypisując mi tylko swoje zainteresowania.Żadna z moich bliższych znajomości nie była zbudowana tylko dzięki podobnym zainteresowaniom,ale w dużej mierze,dzięki podobnym poglądom na wiele spraw - w tym,przyjaźń.Zdaję sobie sprawę z tego,że będzie mi ciężko znaleźć taką osobę,ale dodając to ogłoszenie,nic na tym nie tracę + najważniejsze jest to,żebyśmy mi sami,byli zadowoleni z decyzji,jakie podejmujemy w życiu.

Mam na myśli jedynie to, że zdecydowanie bardziej dogaduję się z osobami z którymi łączy mnie podobne podejście do życia, takie samo bądź bardzo podobne zdanie na wiele tematów, niż wspólne bądź odmienne,zainteresowania. Przyjaźniłam się z wieloma osobami o zupełnie innych zainteresowaniach niż moje co absolutnie nie wpływało na jakość naszych rozmów, czego nie mogę powiedzieć o osobach, z zupełnie innymi poglądami dotyczącymi wielu tematów, bądź oczekiwaniami względem przyjaźni. Zdaję sobie sprawę z tego, że po przeczytaniu jednego ogłoszenia nie można stwierdzić czy udałoby nam się „znaleźć wspólny język”
Chodzi mi o to, że ludzie czytając to ogłoszenie, sami wiedzą najlepiej czy szukają tego co ja, czy czegoś zupełnie innego. Każdy w końcu ma swoją własną definicję przyjaźni. Jeżeli chodzi o podobne podejście do życia, czy zachowania – mogę dla przykładu napisać tutaj, że strasznie nie lubię chamstwa oraz osób które są bardzo sarkastyczne i wiem, że z takimi osobami raczej bym się nie dogadała. Strasznie nie podoba mi się wieczne używanie wulgaryzmów w rozmowie,oraz wiecznie używany sarkazm i obracanie dosłownie wszystkiego w żart. Liczę się z uczuciami innych ludzi i wiem, że czasami coś takiego zamiast kogoś rozbawić, może urazić.

Zanim ktoś zacznie mnie oceniać czytając to,co napisałam powyżej,chcę zaznaczyć, że doskonale ROZUMIEM to, że nie każdy ma czas na codzienne rozmowy oraz i to, że nie każdy ma taką potrzebę.Zrozumiałe jest również i to,że niektórzy ludzie (nawet ci którym bardzo zależy na przyjaźni ) mają inne potrzeby i szanuję to.Nie chcę jednak nikogo oszukiwać lub dawać ludziom złudnych nadzieji,wiedząc czego sama oczekuję.Dlatego też Jeżeli wiecie, że nie tego szukacie – po prostu do mnie nie piszcie.Nie piszę tego wcale z żadnej złośliwości tylko po to, żeby nikt z nas nie czuł się źle. Zawsze stawiam na komfort.Tak samo jak ktoś może nie chcieć rozmawiać codziennie, ja nie chcę rozmawiać z kimś sporadycznie.Zawsze staram się unikać konfliktów oraz innych nieprzyjemnych sytuacji. Nie chciałabym nikogo ignorować, stąd też wszystko jest szczegółowo opisane.

Jestem osobą niesamowicie rozmowną i potrafię rozwinąć dowolny temat oraz bardzo zaangażować się w daną relację,ale nie ukrywam tego, że jeżeli nie widzę żadnego zaintresowania rozmową „po drugiej stronie” albo jeżeli jest ono,o wiele mniejsze od mojego, sama też niczego na nikim nie wymuszam i zazwyczaj w takich sytuacjach, kontakt się urywa. Mam tu na myśli sytuaje,w których ktoś,nie zadaje mi żadnych pytań,pisze wiadomości o wiele krótsze od moich,bądź kompletnie ignoruje treść napisanej przeze mnie wiadomości,i pisze o czymś zupełnie innym.. Mimo, że zależy mi na tym żeby się z kimś zaprzyjaźnić, nie jestem nachalna i mam szacunek do siebie. Nie mam zamiaru ciągnąć nikogo za język.Staram się dawać innym,tyle samo zaangażowania,ile dostaję od nich - Jednakże zaangażowanie powinno być widoczne z obu stron.Przyznam się szczerze że osobiście wolałabym porozmawiać z osobami które też przeszły coś w życiu i chciałyby czasem podyskutować o swoich problemach niż z osobami które unikają „negatywnych tematów” bo wolą rozmawiać o czymś wesołym. Oczywiście, zawsze dobrze jest się pośmiać i oderwać od smutnej rzeczywistości ale jednak uważam,że takich osób jest bardzo dużo. Natomiast osób które zamiast zmieniać niewygodny temat i mówić innym „Przestań narzekać”? Sądzę,że niezbyt wiele.Nie przeszkadza mi słuchanie o czyichś problemach dlatego,że sama przeszłam w życiu to i owo i uważam że jeżeli pomiędzy dwiema osobami jest jakiś wspólny mianownik – zawsze łatwiej jest się zaprzyjaźnić i czuć komfortowo z osobą z którą się rozmawia.
Nikt nie powinien być pozostawiony sam sobie i walczyć ze swoimi trudnościami sam. Czasami najzwyklejsza rozmowa, wygadanie się, narzekanie, w towarzystwie kogoś kto to rozumie i zamiast wiecznego wysyłania na terapię (nie mam nic przeciwko terapiom) wesprze taką osobę, jest bardzo pomocne. Ludzie często uciekają od rozmów o problemach, nie zdając sobie nawet sprawy, że najzwyklejsza rozmowa potrafi przynieść ukojenie. Czasami jedyne czego chcemy, to wsparcie bez żadnego oceniania nas czy tylko pustych słów typu „wszystko będzie super”. Wiele osób zamiast tego woli usłyszeć „w razie czego zawsze możesz na mnie liczyć” i wiedzieć, że w razie potrzeby ktoś zawsze ich wysłucha.

Na sam koniec dodam jeszcze jedno.

Strasznie nie podoba mi się dawanie komuś rad, nie będąc o nie pytanym oraz krytykowanie kogoś za to, że ktoś się z kimś nie zgadza. Każdy człowiek ma prawo żyć tak jak chce, o ile nie krzywdzi nikogo innego. Sama też nie znalazłam się tutaj po to, by ktoś mnie pouczał (więc proszę,jeżeli nie chcecie do mnie napisać i nie zgadzacie się z moim ogłoszeniem - zignorujcie je) Na świecie jest już i tak wystarczająco nieprzyjemnych sytuacji.
Ludzie nie powinni być krytykowani tylko i wyłącznie za to, że nie są tacy, jak inni od nich oczekują.Niech każdy znajdzie własne szczęście
Nic nikomu nie narzucam,szukam jedynie osób które same z siebie poszukują tego typu relacji.Mogłabym dodać tutaj kolejne krótkie ogłoszenie,tak jak robi większość osób,i z pewnością znalazłaby więcej zainteresowanych - ale nie zależy mi już na poznaniu kolejnych osób,z którymi kontaktowałabym się,sporadycznie czy takich,które szukają tylko tymczasowego kontaktu.Tego typu osobami otaczałam się od zawsze i więcej tego typu kontaktu,już nie potrzebuję smile

PROSZĘ BY PISAŁY OSOBY OD 18 - 35 lat - sama mam 26
Nie czuję się komfortowo pisząc z osobami które nie mają ukończonych 18 lat ani też z kimś,kto mógłby być moim rodzicem.

[email protected]

Proszę o kontakt jedynie przez e-mail Nie w komentarzach

Ostatnio edytowany przez 10August1995 (2022-06-22 09:36:39)

2

Odp: Nie masz przyjaciół i jesteś rozmowna? Napisz -Na początek bez spotkań

Ja bym jednak wolała od razu się spotkać, skoro miałaby to być taka bliska znajomość... I to nie jest krytyka, tylko po prostu moje zdanie:)

3

Odp: Nie masz przyjaciół i jesteś rozmowna? Napisz -Na początek bez spotkań

Też szukałam tak kiedyś koleżanki do rozmów online... A znalazłam kolegę:) Odpisał na mój anons, nawet okazało się, że mamy wiele wspólnych tematów...  I tak już piszemy do siebie 3 lata, jak dotąd nie widzieliśmy się na żywo i żadne z nas do tego nie dąży, mieszkamy ok. 300 km od siebie, ale kiedyś napomknął, że jakby się wybierał do mojego miasta to da znać:) Tak że i dla Ciebie myślę, że odpowiednia osoba się znajdzie:)

4

Odp: Nie masz przyjaciół i jesteś rozmowna? Napisz -Na początek bez spotkań

Ok, ciekawa propozycja -  tylko sprawdzę w grafiku czy dam radę codziennie...