1

Temat: Ślub humanistyczny - nowy trend

Ślub humanistyczny coraz częściej jest praktykowany przez pary młode na całym świecie. Nie ma ograniczeń co do wierzeń przyszłych małżonków, a także pozwala na złożenie przysięgi ukochanej osobie, niezależnie od płci, czy miejsca ceremonii. Sednem całej ceremonii jest przysięga nie przed księdzem, czy urzędnikiem, a drugim człowiekiem. Co ciekawe, nie ma ona charakteru prawnego, w związku z czym oficjalnie nie jesteście małżeństwem. W związku z tym nie jest także uregulowany prawnie, w związku z czym tego typu ślub mogą wziąć nawet osoby tej samej płci. Co myślicie na temat takiego ślubu?

2

Odp: Ślub humanistyczny - nowy trend

Jeśli ktoś czuje potrzebę takiego ślubu to czemu nie;) Ale skoro nie ma on skutków prawnych to w zasadzie jest tylko pewnym rytuałem między parą, a skoro go wymyślono to pewnie są ludzie którzy takie wydarzenia lubią...

3

Odp: Ślub humanistyczny - nowy trend

To jest alternatywa dla formalnych ślubów. Ale z praktycznego punktu widzenia nie daje 'małżonkom' żadnych praw.Myślę że jak ateizacja społeczeństwa będzie postępować to takich ślubów będzie coraz więcej.

4

Odp: Ślub humanistyczny - nowy trend

Fajna sprawa, tak sobie przysięgać niezobowiązująco smile

5

Odp: Ślub humanistyczny - nowy trend

Tylko to jest trochę pusty gest, bez konsekwencji prawnych