1

Temat: Wegański detoks

Dieta wege to coś więcej niż moda, to sposób życia w zgodzie z naturą, choć jest ona przyczyną wielu kontrowersji. Ostatnio coraz więcej mówi się o płynnym detoksie wegańskim. Czy ma ktoś własne doświadczenia z tego typu dietą? Warto stosować? Czy jest skuteczna?

2

Odp: Wegański detoks

Dla mnie rezygnacja z mięsa to też sprawa etyki, oczywiście trzeba przy weganizmie pamiętać o uzupełnianiu niedoborów różnych składników, ale jak najbardziej polecam taki styl życia bo jest po prostu zdrowszy dla nas i środowiska.

3

Odp: Wegański detoks

Detoks polegający na spożywaniu płynów roślinnych jest trochę ryzykowny -  mojego doświadczenia można go stosować maks. 1 dzień, bo później płyny ustrojowe ulegają rozrzedzeniu, człowiek czuje się zwyczajnie slaby i tylko marzy żeby zjeść coś treściwego...

4

Odp: Wegański detoks

Najlepiej włączyć sobie koktajle roślinne do codziennego menu:) Np. śniadanie lub kolacja właśnie w tej formie.

5

Odp: Wegański detoks

Raz na miesiąc robię sobie taki detox ale raczej całe warzywa i owoce jem wtedy przez cały dzień, bho nie lubię tej papki zmiksowanej.

6

Odp: Wegański detoks

Moim zdaniem takie zrezygnowanie z mięsa to jest dobre na tydzień - dwa, żeby nie nabawić się niedoborów żelaza i wapnia....