201

Odp: Co byś teraz zjadła?

Znalazłam taką starą książkę kucharską, z której tata kiedyś widziałam, że korzystał:

Zupa koperkowa
Składniki:
-1,5 litra wywaru z kości
- pęczek koperku (u mnie zawsze dosyć duży)
- szklanka mleka
- 10 dag śmietany
- 6 dag masła
- 3 dag mąki
- 2 żółtka
- sól

Wykonanie:
Koperek umyć, otrząsnąć z wody i drobno posiekać. Masło stopić. Na połowie masła przesmażyć lekko połowę usiekanego koperku, do reszty masła dodać mąkę, lekko zasmażyć i rozprowadzić mlekiem. Przesmażony koperek i zasmażkę dodać do wywaru, zupę zagotować, podprawić śmietaną i żółtkami, rozmieszać. Dodać sól i pozostały świeży koperek. Podawać z ryżem już grzankami.

202

Odp: Co byś teraz zjadła?

Brzmi smakowicie, jutro ugotuję smile Dzięki!

203

Odp: Co byś teraz zjadła?

Nie ma za co smile Smacznego życzę smile

204

Odp: Co byś teraz zjadła?

Spróbuję z ziemniakami , co Ty na to? smile

205

Odp: Co byś teraz zjadła?

ja koperkową tylko z ziemniakami jem big_smile

206

Odp: Co byś teraz zjadła?

Też tak sobie pomyślałam, bo jakoś mi ryż nie pasuje smile

207

Odp: Co byś teraz zjadła?

No jak kto woli, ja najbardziej lubię z grzankami smile tylko trzeba szybko jeść, zanim grzanki namokną zupą... heh

208

Odp: Co byś teraz zjadła?

no tak to jest z grzankami - ja grzanki lubię do zupy krem z cebuli mniam

209

Odp: Co byś teraz zjadła?

O tak, do cebulowej albo do kremu z groszku zieloneo, pycha. Ewentualnie w gorącym kubku, ale to takie grzanki-nie grzanki jak dla mnie.

210

Odp: Co byś teraz zjadła?

Koperkowa mniaaam! Wiecie co fajnie też można zrobić? Makaron ugotować, jogurt podgrzać w garnuszku z serem pleśniowym, do tego garść koperku, wlać do makaronu - to jest Pycha!!!

211

Odp: Co byś teraz zjadła?

Wszystko tak, poza serem pleśniowym - nie wezmę tego świństwa do ust!

212

Odp: Co byś teraz zjadła?

ja wcinam pomidorową z makaronem - męczący dzień za mną, a jeszcze kilka spraw do załatwienia dziś! ...

213

Odp: Co byś teraz zjadła?

Ja bym nic nie zjadła. Wczoraj zaczęło mnie brać jakieś choróbsko i dzisiaj ledwie ślinę przełykam i bolą mnie oskrzela, nie mówiąc o głowie sad sad sad

214

Odp: Co byś teraz zjadła?

uuu, nie daj się! czosnek, miód i mleko!!

215

Odp: Co byś teraz zjadła?

Walczę! smile Tyle że bez antybiotyków się nie obeszło sad((

216

Odp: Co byś teraz zjadła?

Justynka, uwielbiam pomidorową z makaronem! Ja teraz zjadłabym zupę grzybową i naleśniki z bananem i czekoladą

217

Odp: Co byś teraz zjadła?

Ha ha, jadłam ostatnio i jedno i drugie, tyle że nie tego samego dnia big_smile big_smile big_smile

218

Odp: Co byś teraz zjadła?

Dziewczyny co mozna ugotować, nie wiem może usmażyć itp z takich składników: mam piersi z kurczaka, szpinak, marchewkę, ziemniaki, ryż, pomidory suszone, sałatę lodową, natkę pietruszki

219

Odp: Co byś teraz zjadła?

Ja bym odrzuciła sałatę i zrobiła zapiekankę z reszty składników, taką w gęsiarce, mniam mniam.

220

Odp: Co byś teraz zjadła?

albo ryż z sosem - piersi, szpinak, pomidory suszone - a sałatę z koperkiem oddzielnie jako surówka :-)

221

Odp: Co byś teraz zjadła?

ja proponuję ryż z marchewką po ormiańsku (smażony na oleju lub maśle i podlewany wodą), do tego zawijaski z piersi ze szpinakiem na ostro i pomidorkiem suszonym, sałata lodowa w sosie jogurtowo-czosnkowym z natką

222

Odp: Co byś teraz zjadła?

po tych pysznych propozycjach, dostałam ogromnego apetytu, ale o tej porze to mi to na pewno na dobre nie wyjdzie

223

Odp: Co byś teraz zjadła?

A ja mam zachcianki i musiałam sobie zrobić galaretkę agrestową big_smile

224

Odp: Co byś teraz zjadła?

mam ochotę na rosół z makaronem i na deser ciasto z rabarbarem big_smile
czyli na coś co właśnie szykuję na obiad wink

225

Odp: Co byś teraz zjadła?

A mnie od wczoraj coś boli żołądek.... ale ciasto z rabarbarem bym sobie zjadła...