1

Temat: Drugie małżeństwo - lepsze od pierwszego?

Spotkałam się z opinią, że w drugim małżeństwie ludzie już nie popełniają błędów, które doprowadziły do rozpadu pierwszego związku/,. Jakie macie obserwacje na ten temat?

2

Odp: Drugie małżeństwo - lepsze od pierwszego?

Nie ma recepty na udany 2. związek, może ludzie ostrożniej wchodzą w drugie małżeństwo i to jest cała tajemnica?

3

Odp: Drugie małżeństwo - lepsze od pierwszego?

Moi rodzice to przykład  takiego związku - oboje byli po rozwodach kiedy się poznali. Pierwsze małżeństwa nauczyły ich że o związek trzeba dbać i dlatego do dziś są razem smile

4

Odp: Drugie małżeństwo - lepsze od pierwszego?

Każdy kolejny związek chyba jest lepszy, bo nabieramy doświadczenia i wiedzy...

5

Odp: Drugie małżeństwo - lepsze od pierwszego?

Najlepiej byłoby od razu dobrze trafić i nie zepsuć związku:)

6

Odp: Drugie małżeństwo - lepsze od pierwszego?

Jeśli dałoby się uratować pierwsze małżeństwo to ja odradzam myślenie o drugim zamiast terapii itp...

7

Odp: Drugie małżeństwo - lepsze od pierwszego?

Wydaje mi się, tak samo jak Milky, że za drugim razem ludzie są już ostrożniejsi, choć bywają osoby, które popełniają ten sam błąd drugi i następny raz. Mam tu na myśli zwłaszcza te, które nie potrafią być same, boją się być same i pakują się nawet w złe związki, byle tylko uniknąć samotności.

No bo tak ogólnie, jeśli chodzi o rozwodników, to pierwsze nieudane małżeństwo często było zawarte zbyt pochopnie, za szybko, czasem pod naciskiem rodziny, czasem w uczuciowym zaślepieniu. Oczywiście i po latach bycia ze sobą można zawrzeć związek małżeński, który tak czy siak się rozpadnie, ale chyba im więcej czasu spędzą ze sobą dwie osoby przed ślubem, tym mniejsze ryzyko popełnienia błędu. Ludzie lepiej się poznają, mają czas na podjęcie decyzji, oswojenie z wadami drugiej osoby, zbudowanie zaufania, albo przekonanie się, że tego zaufania między nimi nie ma.

Znam parę, w której obie strony są po nieudanych związkach i mają po jednym dziecku z poprzedniego małżeństwa. Od kilku lat są ze sobą, w ubiegłym roku wzięli ślub, ich dzieci dogadują się jako przyszywane rodzeństwo. Wyglądają na świetnie dopasowanych i są ze sobą szczęśliwi. Z pewnością oboje wiele się nauczyli, ale myślę, jako osoba postronna i znajoma obojga, że ich wcześniejsze przeżycia nie miały znaczącego wpływu na obecne szczęście. Po prostu tym razem jedno i drugie trafiło na właściwą osobę. A w życiu nie zawsze dobrze trafiamy od razu.

8

Odp: Drugie małżeństwo - lepsze od pierwszego?

Drugi związek wśród moich znajomych to najczęściej tylko konkubinat, rzadko kto już bierze drugi ślub.