1

Temat: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

Takie pytanie-moje sprawdzone przepisy na sałatki ?-zostało zaproponowane w nowym konkursie, więc zadaje i czekam na Wasze wpisy.
Proszę skorzystać z moich przepisów ze zdjęciami na różne proste sałatki, a a na pewno nie pożałujecie.
Są na moim profilu, w moich przepisach.
Proszę o Wasze zdania, czy się Wam udały i smakowały ?

2

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

[b]SAŁATKA Z PSZENICY[/b]
składniki na 3 osoby

150 g natki pietruszki
36 g popękanej pszenicy „burghul”
½ małej drobno posiekanej cebuli
3 łyżki oliwy
1 duży pomidor  (obrany i z usuniętymi nasionami)
Sól i pieprz
Sok z ½ cytryny
3-4 drobno posiekane pędy mięty
Liść sałaty lodowej (do podania)

Posiekaj liście pietruszki. Pszenicę zalej wrzątkiem i odstaw na 30 minut, potem odcedź. Do dużej miski wsyp posiekaną natkę, cebulę i miętę. Mieszając dodawaj pszenice. Dopraw solą, pieprzem i sokiem z cytryny. Posiekaj pomidory i wymieszaj delikatnie z resztą. Podaj na liściu sałaty.

3

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

Ale skąd wziąć taką pszenicę? Jest w sklepach ze zdrową żywnoscią?

4

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

oczywiście, ja kupiłam w sklepie z orientalną żywnością, ale widziałam także w niektórych marketach na półce ze "zdrową" żywnością

5

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

Fajny przepis na sałatkę z pszenicy, zapisałam ją sobie.

6

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

Teraz już po żniwach to na pewno pszenicę dostaniesz smile

7

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

U rodziny ją sobie wezmę za darmo.

8

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

ja bym zamieniła pszenicę nasionami konopi obłuszczonej, ostatnio oglądałam program o korzyściach konopi obłuszczonych. taka sałatka będzie lżejsza i zdrowsza, również ją wypróbuję smile dzięki za przepis!

9

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

mój sposób na sałatkę to..... mieszanie skłądników, które akurat mam w domu wink oczywiście trzeba uważać, żeby nie przesadzić, ale z reguły taki eksperyment świetnie się udaje! smile

10

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

Bayeczka - tak samo robię. Nawet jak kiedyś wrzuciłam rybę z puszki to się udało smile

11

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

seler
2 łyżeczki soku z cytryny
2 jabłka
1 łyżeczka majonezu
sól
Jabłka i seler zetrzeć na tarce, skropić sokiem z cytryny, odstawić na godzinę. Dodać pozostałe składniki, doprawić.

12

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

Ja bym do tego dodała jeszcze trochę pieprzu kolorowego, do aromatu

13

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

Dobry pomysł, następnym razem dodam smile

14

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

Ja lubię sałatki z kawałkami mięska, np. kurczaka - i koniecznie z kukurydzą...

15

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

Sałatka z kurczakiem

Składniki na wielką miskę:

    podwójny filet z kurczaka
    główka sałaty lodowej
    2 łyżki śmietany ukwaszonej 12%
    10 dag żółtego sera
    1 łyżeczka ziół do sałatek Kamis
    pół szklanki grzanek
    olej do smażenia
    sól, pieprz


Filet pokroić w kostkę, posolić i popieprzyć. Usmażyć na oleju. Odstawić do przestygnięcia. Sałatę oczyścić, porwać na drobne kawałki, dodać do mięsa. Ser zetrzeć na tarce o grubych oczkach, dodać do sałaty razem ze śmietaną i przyprawą do sałatek. Wymieszać, posypać grzankami, odstawić na godzin ę do lodówki.

16

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

"Sałatka słoneczna".

Składniki:
torebka ryżu jaśminowego
puszka ananasa
puszka kukurydzy
pół łyżeczki curry
1 łyżka majonezu
sól do smaku

Ryż ugotować i po przestudzeniu połączyć z odsączoną kukurydzą oraz ananasem pokrojonym w cząstki. Dodać majonez, curry i szczyptę soli. Wymieszać i zajadać smile

17

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

Gyros - sałatka

SKŁADNIKI:

    filet z piersi kurczaka
    puszka kukurydzy
    5 ogórków konserwowych
    3 jajka
    2 łyżki majonezu
    przyprawa do gyrosa
    malutka kapusta pekińska
    olej do smażenia

Filet z kurczaka ugotować, rozdrobnić. Obtoczyć w przyprawie do gyrosa, podsmażyć. Do mięsa dodać kapustę , kukurydze i pokrojone ogórki. Dosypać rozdrobnione jajka. Połączyć z majonezem.

18

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

Szybka sałatka makaronowa
Czasem, gdy zostanie z obiadu trochę makaronu, robię błyskawiczną sałatkę makaronową według mojego pomysłu.

Wykorzystuję:
2 szkl. ugotowanego makaronu o grubszej fakturze np. świderki, kolanka
2 duże i mięsiste pomidory
1 cebulę
1 łyżeczkę przyprawy do sałatek  Kamis
1 czubatą łyżkę ukwaszonej śmietany

Proste i pożywne danie na kolację lub śniadanie smile

19

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

Ostatnio jadłam pyszną sałatkę u koleżanki i gdy zapytałam o przepis stwierdziła, że po prostu wyjęła z lodówki to co miała... Widocznie takie improwizacje są  najlepsze w skutkach:)

20

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

[quote=Size_36]Ostatnio jadłam pyszną sałatkę u koleżanki i gdy zapytałam o przepis stwierdziła, że po prostu wyjęła z lodówki to co miała... Widocznie takie improwizacje są  najlepsze w skutkach:)[/quote]

Tez tak czasem robię, na kolację np. zaglądam i próbuje cos wyczarować z tego co mam w lodówce smile

21

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

ja mam swoje sprawdzone składniki, które muzą być w każdej sałatce, a inne dodaję zależnie od tego co akurat mi wpadnie w ręce;)

22

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

ja też najczęściej robię sałatki "na winie" - czyli co mi się nawinie to wrzucam do miski wink

a to mój ostatni HIT smile

składniki:
100 g kaszy gryczanej
60 g rukoli
10 suszonych pomidorów
łyżka oliwy lub oleju (może być olej z pomidorów)
1 ząbek czosnku

Kaszę ugotuj do miękkości w osolonej wodzie. Ostudź i wymieszaj z olejem, pomidory pokrój w paski i dodaj do kaszy. Rukolę pokrój niedbale na nieco mniejsze kawałki, czosnek posiekaj lub przepuść przez praskę. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i ciesz się smakiem smile

[img=PunBB bbcode test]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/537803_479926568732086_348487845_n.jpg[/img]

23

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

Od razu mi sie przypomina łąka latem na ten widok:)

24

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

A mnie kojarzy się z tym, co znaleźli w sałatce pewni Anglicy: a mianowicie larwy...

25

Odp: Moje sprawdzone przepisy na sałatki

No, widziałam ten link.