1

Temat: Stany lękowe

Coraz więcej osób odczuwa lęk myśląc o przyszłości w niepewnych czasach takich jak nasze. Cy spotkałyście się z tym problemem? Jak mu zaradzić bez wizyty u specjalisty?

2

Odp: Stany lękowe

Warto ustalić, co powoduje ten lęk i czy jest to uzasadniony strach. Jeśli ktoś boi się np. zachorowania to powinien raczej skupić się na zapobieganiu temu, bo samo banie się nic nie da... Racjonalne myślenie trzeba mu zaszczepić...

3

Odp: Stany lękowe

Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść z tym do lekarza...

4

Odp: Stany lękowe

Trzeba dużo pracy nad sobą i nad poprawą swojego bytu żeby wyzbyć się lęków... Wielu ludziom pieniądze dają poczucie bezpieczeństwa i uśmierzają  ich lęki..

5

Odp: Stany lękowe

Coś w tym jest. Pieniądze są środkiem do zaspokojenia tych potrzeb, które zapewniają nam przeżycie, więc nie tylko pewien ich zapas, ale też źródło przychodu są konieczne, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie na tym najbardziej podstawowym poziomie. Brak jednego albo drugiego niestety rodzi lęk i to uzasadniony. I ja wiem, że są ludzie, którzy twierdzą, że nie potrzebują pieniędzy, hodują sobie roślinki i mieszkają w drewnianej chatce, ale nawet oni korzystają z dóbr zdobytych za pieniądze. Jak nie swoje, to czyjeś.