26

Odp: Przebarwienia

[quote=Finao]ja słyszałam że to jest też genetyczne, jeśli mama czy babcia miały to jest większe prawdopodobieństwo[/quote]


Przebarwienia nie są genetyczne. Natomiast jeżeli dana osoba posiada taki sam rodzaj skóry jak jej mama czy babcia to rzeczywiście skłonność do tych przebarwień może być większa.

Generalnie przebarwienia mają zależność hormonalną oraz zależą również od stopnia wrażliwości na promienie słoneczne.

27

Odp: Przebarwienia

[quote=Marcy]Tak naprawdę laserowe zabiegi są skuteczne w walce w przebarwieniami. Są zabiegi Harmony XL które są połączeniem tradycyjnego lasera erbowego, silnie działającego na wodę zawartą w tkankach, z możliwością pracy z wykorzystaniem Pixela.

Systemem można realizować miejscowe procedury wykonywane laserem erbowym jak złuszczanie blizn oraz zabiegi dotyczące całej twarzy czy dekoltu z wykorzystaniem pixela.

Końcówka ta jest odpowiednikiem technologii Fraxel - gdzie jedna plamka lasera zostaje zastąpiona przez pole 81 lub 49 punktów, pomiędzy którymi pozostają zdrowe mostki powodujące szybszą rekonwalescencję. Działa tym samym łagodniej i bardziej jednolicie a jednocześnie mniej inwazyjnie na leczone obszary[/quote]

Podpisuję się pod ty i ja. Moja mama od lat zmagała się z przebarwieniami i w końcu zdecydowała się na zabieg Harmony XL. Po przebarwieniach ani śladu, musi jednak nadal bardzo dbać o cerę, bo po prostu ma skłonność do plam ;-)

28

Odp: Przebarwienia

Moja mama i babcia mają przebarwienia.Babcia jakiś czas temu postawiła na naturalną kurację sokiem z cytryny i ogórka i muszę wam powiedzieć że widać efekty.

29

Odp: Przebarwienia

Co polecacie na przebarwienia? Zabieg u kosmetyczki czy jakieś inne sposoby? Jaki filtr do twarzy żeby nie pojawiły się przebarwienia?

Na przebarwienia juz powstałe polecam balsam Solaris Dr Nona, a  w ramach profilaktyki Krem Solaris z witaminą A

30

Odp: Przebarwienia

a czy do przebarwień można zaliczyć też sińce pod oczami?

31

Odp: Przebarwienia

[quote=szaramysz]a czy do przebarwień można zaliczyć też sińce pod oczami?[/quote]

Nooo, sińce to raczej inny problem. Jesłi masz sińce pod oczami to może być problem z wątrobą lub nerkami

32

Odp: Przebarwienia

Albo alergia słoneczna np. po wzięciu leków przeciwbólowych

33

Odp: Przebarwienia

nie.. słońca od tego roku unikam.. taki juz mam wiek, że czas zadbać o skórę twarzy i zaczynam od filtrów na twarz.
ale to co pisze kosmetycznyblog to zastanawiające.. w sumie większość badań mam w porządku. czy jakoś mogę sprawdzić gdzie leży przyczyna?

34

Odp: Przebarwienia

Ale przecież promieniowanie UV jest nie do uniknięcia, nawet w pomieszczeniach jest, choć słabsze i to na nie, a nie konkretnie na słońce możesz być uczulona

35

Odp: Przebarwienia

nie myślę, że sińce są od promieniowania.. tylko to co pisze kosmetycznyblog mnie zastanowiło.. sprawa do sprawdzenia. kosmetycznyblog - skąd takie wnioski?

36

Odp: Przebarwienia

A może po prostu dziewczyna się nie wysypia i to cała tajemnica tych sińców big_smile

37

Odp: Przebarwienia

o, co to to na pewno! smile
ale nawet jeśli to są.. sad

38

Odp: Przebarwienia

taka już jej uroda, trudno to zmienić...

39

Odp: Przebarwienia

prawda, ale szukam sposobu bo lata lecą a to wygląda co raz słabiej. no nic.. szukam dalej...

40

Odp: Przebarwienia

Jak się nie da czegoś zmienić to może trzeba zaakceptować?...

41

Odp: Przebarwienia

no tak, tak już żyjemy ze sobą parę lat wink

42

Odp: Przebarwienia

przebarwienia czego? skóry, zębów?

43

Odp: Przebarwienia

Moja ciocia miała spore przebarwienia na twarzy i usunłę je sobie laserem .Przyznam że nie spodziewałam sie takiego efektu.Skóra pojaśniała wygląda świerzo i dużo młodziej bo te plamy bardzo postarzały.

44

Odp: Przebarwienia

Czasem to sprawa zaburzeń w działaniu wątroby, wyskakują wtedy takie żółte plamy na rękach. Najpierw trzeba się zbadać a nie od razu usuwać

45

Odp: Przebarwienia

ja używam serum na przebarwienia od tygodnia malutkie już zostały rozjaśnione smile

46

Odp: Przebarwienia

ja bym poszla w naturalne sposoby jak np cytryna smile

47

Odp: Przebarwienia

Sonia a co to za serum?
Wyczytałam w sintivie że jeśli chodzi przebarwienia skóry to powodem może być jej niedotlenieni i wtedy trzeba dobierać kosmetyki tak, żeby maksymalnie natleniały skórę. Takie działania mają np zawarte  różnych kremach ekstrakty z gronorostów (kilka przykładowych znalazłam na ale w sumie nie mam problemu akurat z przebarwieniami więc nie miałam okazji stosować).

48

Odp: Przebarwienia

[quote=moniaczka]ja bym poszla w naturalne sposoby jak np cytryna smile[/quote]
Kumpela cytryną próbowała zmyć piegi. Ja już dawno zrezygnowałam z walki z piegami i z przebarwieniami, zakrywam bazą cashmere 12 make-up i wygląda twarz pięknie, gorzej jak się zmyje tongue Może jak się jeszcze trochę zestarzeje to przestanę maskować nawet. Kiedyś bardzo rozpaczałam z tego powodu teraz jakbym się już przyzwyczaiła.

49

Odp: Przebarwienia

serum stosowane dwa razy na rok np. na przełomie zimy lub lata fajnie odświeża cerę i daje jej witalność. Piegi są wspaniałym atutem nie można ich przykrywać mocnym pudrem ponieważ wygląda to wtedy śmiesznie

50

Odp: Przebarwienia

Jeśli są delikatne to owszem ale znam dziewczynę co jest od nich czerwona na twarzy...