1

Temat: Jaki utrwalacz do pazknoci ???

Hejka jaki utrwalacz do paznokci polecacie do zwykłego manicuru ??? Za często mi odpryskuje lakier i po paru dniach muszę na nowo malować pazy.

2

Odp: Jaki utrwalacz do pazknoci ???

Odradzam trzymanie lakieru na paznokciach przez kilka dni!
Przecież to jest chemiczna bomba, a już po kilku godz. od pomalowania paznokci zmienia się skład krwi, bo tyle substancji do niej przenika z lakieru!! Ja maluję paznokcie tylko na konkretną okazję i gdy tylko można, to zmywam lakier! Tak jest dużo zdrowiej i utrwalacz jest niepotrzebny....

3

Odp: Jaki utrwalacz do pazknoci ???

Chemia jest w większości kosmetyków. Jeśli miałybyśmy przestać sobie szkodzić, to oprócz lakierów, również z dezodorantów powinniśmy przestać korzystać, bo te również mają zły skład. Jego skład wdychamy rozpylając dezodorant na sobie, a później przenika przez skórę do organizmu. Masz rację jeśli chodzi o paznokcie. Warto im pozwolić "odpocząć" - przynajmniej co jakiś czas – od lakierów do paznokci i utwardzaczy. Jednak żeby uniknąć chemii z kosmetyków, musiałybyśmy przestać robić sobie makijaż, przestać pachnąć i przestać układać fryzury. Myślę, że warto zwracać uwagę na skład chemiczny kosmetyków, które używamy. Unikajmy tych lakierów do paznokci, które mają szczególnie groźne dodatki. Nawet odżywki do paznokci potrafią mieć bardzo zły skład. Jednym z takich szkodliwych składników w odżywkach do paznokci jest formaldehyd. Są kosmetyki, które nie mają tego szkodliwego dodatku. Ja korzystałam kiedyś z kuracji do paznokci 7w1. Najlepiej byłoby korzystać z kosmetyków naturalnych, jednak te na ogół są znacznie droższe, a efekty stosowania widać dopiero po jakimś czasie, a nie od razu.

Co do odpryskującego lakieru. Przetestuj inne lakiery. Może to kwestia lakieru do paznokci. Może warto zainwestować w lampę i robić sobie hybrydę w domu. Nie będzie, to tak profesjonalne jak w salonie, ale zawsze taniej i na miejscu.

4

Odp: Jaki utrwalacz do pazknoci ???

> carla5 napisał/a:

> Hejka jaki utrwalacz do paznokci polecacie do zwykłego manicuru ??? Za często mi odpryskuje lakier i po paru dniach muszę na nowo malować pazy.

Ja używam zamiast zwykłego utrwalacza tylko spray przyspieszający wysychanie lakieru do paznokci(może będzie to mniejsza ingerencja chemiczna) i muszę stwierdzić, że dobrze wysycha lakier po nim i dosyć szybko.

5

Odp: Jaki utrwalacz do pazknoci ???

Ja maluję po wyschnięciu paznokcie jeszcze bezbarwnym lakierem i to też utrwala lakier