1

Temat: pcos

Hej jest ktoś z podobnym problemem? Jakie leki bierzecie ja od kilku miesięcy jestem na metforminie też tak źle się po niej czujecie? Mnie strasznie wzdyma:/ mimo to okres mam co jakieś 3 miesiące hmm Słyszałam o Clo że dziewczyny z pcos często je przyjmują ale pani doktor mnie nastraszyła ze przy nich mogą mi na raz pęknąć wszystkie torbiele a nawet jajnik... A jak jest u Was??

2

Odp: pcos

Ja też to mam, ale nie biorę nic, naprawdę musiałyby mieć poi kilka cm żeby pękły.. A w którym dniu cyklu robiłaś USG? Bo zwykle rosną do połowy cyklu, a później już nie, tzn. w sytuacji kiedy znikają. Najlepiej zrobić usg zaraz po miesiączce, jeśli wtedy nic nie będzie to znaczy że one znikają i co miesiąc od nowa rosną. U mnie tak jest, oczywiście okazało się to dopiero po 2 pobytach w szpitalu kiedy wyniki od lekarza okazały się nic niewarte, bo mi nie powiedział, kiedy zrobić USG i robiłam je za późno więc zdążyły urosnąć, po czym znikały na koniec cyklu żeby odrosnąć w kolejnym. W szpitalu przed operacją na początku cyklu na USG nic nie wyszło i wypisywali mnie bez zabiegu:) Śmiech na sali z tymi lekarzami...

3

Odp: pcos

O kurcze nawet nie wiedziałam że to operacyjnie też się usuwa. Ja w różnych momentach miałam USG no i u mnie raczej nie znikają tylko przekształcają się w torbiele hmm jestem już tym zmęczona bo poprzedni cykl trwał ponad 90 dni a teraz też już ponad 60 mam... mimo brania tabletek... jestem ciekawa jak przebieg choroby wygląda u innych i czy ktoś miał podobnie jak ja bo często ta choroba przybiera różne formy hmm

4

Odp: pcos

Może trzeba pomyśleć o usunięciu torbieli... Albo spróbować naturalnych metod leczenia.

5

Odp: pcos

Usunięte potrafią odrastać. Lepiej ich się pozbyć farmakologicznie.