1

Temat: Badania prenatalne

Cześć wam. Czy ktoś mógłby mi doradzić jakąś klinikę, gdzie dobrze wykonują takie badania i w ogóle to jakie konkretnie.

2

Odp: Badania prenatalne

To zależy skąd jesteś:) Bo chyba nie interesuje Cię jazda przez pół Polski do danej kliniki?

3

Odp: Badania prenatalne

Ah sorki, zapomniałam o tym wspomnieć. wink Mieszkam w Gliwicach, tak więc najlepiej jakąś klinikę ze śląska. Mam dużo wolnego czasu i jak coś to mogę dojechać. wink

4

Odp: Badania prenatalne

Każdemu na forum zdarza się zapomnieć, że nie każdy mieszka w tym samym miejscu co on. wink Co do tych badań, to są potrzebne, bo wykrywają wady płodu i można je leczyć przed urodzeniem.

5

Odp: Badania prenatalne

Standardowo wykonuje się badania USG i testy biochemiczne, np. test PAPP-A. Są też bardziej zaawansowane badania, tzw. nieinwazyjne genetyczne - są dużo dokładniejsze niż badania biochemiczne (ale niestety dużo droższe), a też wykonuje się je z krwi mamy. Ja wykonywałam właśnie takie badania, robią w punktach w całej PL.
Ostatnia grupa to badania inwazyjne, które wymagają pobrania materiału z bezpośredniego otoczenia płodu, więc wiążą się z ryzykiem powikłań - ale zwykle wykonuje się je tylko gdy badania nieinwazyjne wykażą jakieś nieprawidłowości.

6

Odp: Badania prenatalne

Badania prenatalne powinny być robione na żądanie, żeby wyłapać wady płodu jak najwcześniej...

7

Odp: Badania prenatalne

Ważne i potrzebne są takie badania, kobiety powinny korzystać i mieć świadomość wcześniej, jeśli dziecko ma jakieś wady.