26

Odp: Do szkoły

To czysta głupota, nauczyciele nie będą w stanie zapanować nad nimi...

27

Odp: Do szkoły

To nie jest dobry pomysł, za małe dzieci, rząd chyba nie do końca przemyslał sprawę.

28

Odp: Do szkoły

Obowiązek pójścia do pierwszej klasy mają dzieci urodzone w 2008 roku. Jednak zależne to jest od tego czy dziecko urodziło się w pierwszej połowie czy w drugiej połowie roku. Wygląda to mniej więcej tak. Dzieci urodzone od stycznia do czerwca 2008 mają obowiązek szkolny a dzieci urodzone od lipca do grudnia nie majątaiego obowiązku. Jeśli nie chcesz aby dziecko chodziło w wieku 6 lat do szkoły musisz mieć zaświadczenie z poradni pedagogiczno psychologicznej iż dziecko nie nadaje się do szkoły. Ja na szczęście nie mam takiego problemu i mój synek nie pójdzie do szkoły jako 6-cio latek.

29

Odp: Do szkoły

To jest głupi pomysł, te dzieci nie usiedzą na lekcjach , będą chciały się bawić...

30

Odp: Do szkoły

W klasie 1-3 nie ma tak że tylko siedzą na lekcjach, to jest nauka i zabawa w jednym...

31

Odp: Do szkoły

Ja bym dziecka nie posłała wcześniej do szkoły, niech ma troche dzieciństwa...

32

Odp: Do szkoły

Ehhhhh....   Cała ta reforma gdzie dzieci coraz wcześniej idą do szkoły to nie jest dbanie o ich rozwój jak najwcześniej tylko chodzi o to żeby szybciej zaczęły pracę i utrzymywały armię emerytów bo społeczeństwo się starzeje,...

33

Odp: Do szkoły

Mój poszedł jako 6latek bo musiał niestety. NA szczescie dobrze sobie radzi ale jak widzę jak pędzą z programem to boję się co będzie z dziećmi które już w 1 klasie jadą na 2 czy 3 bo nie nadążaja a rodzice zamiast pomóc i przysiąść w domu to mają to gdzieś... ehh ciężko jest, nie powiem... namieszali strasznie dzieciom w głowach tą reformą. ^latki powinny mieć czas na zabawe a nie tylko nauka i nauka...

34

Odp: Do szkoły

Ja zdecydowalam się wysłać dziecko do szkoły od września.Córka jest bardzo bystra no i urodziła się w lutym tak więc ma praktycznie rok do przodu względem niektórych dzieci. Jestem pewna,że sobie poradzi. Gorzej jak jakieś dziecko urodziło się w grudniu. Wtedy naprawdę jest róznica. Dziecko również dobrze zna miejsce ponieważ chodziło tam do przedszkola i dzięki temu pójście do 1 klasy nie bedzie dla corki takie stresujące.

35

Odp: Do szkoły

Ja mam gorzej, bo swoje niespełna pięcioletnie (urodzone w listopadzie) dziecko muszę wysłać do przedszkola, które jest w szkole. To jedyna opcja gminy jeśli chodzi o pięciolatki. bardzo mi się ten pomysł nie podoba, ale nie mam wpływu na tę decyzję.

36

Odp: Do szkoły

Nie chcę wysłać, ale nie mam wyjścia. Gmina wszystkie pięciolatki skierowała do oddziałów przedszkolnych w szkole. Moje niespełna pięcioletnie dziecko na jednym korytarzy z wyższymi o metr gimnazjalistami. Zimno mi się robi na samą myśl o tym a wrzesień coraz bliżej.

37

Odp: Do szkoły

A może PIS zmieni przepisy ?Zobaczymy od września co oni wymyślą .

38

Odp: Do szkoły

Niektóre dzieci szybciej się rozwijają i nie zaszkodzi im wcześniejsze rozpoczęcie edukacji...

39

Odp: Do szkoły

Zwykle rodzice mają wygórowane zdanie o tym nadawaniu się dzieci do szkoły... A potem szkoła weryfikuje tych "geniuszy" smile

40

Odp: Do szkoły

Coraz mniej dzieci nadaje się do pójścia wcześniej do szkoły, to chyba kwestia wychowania bez obowiązków i stresu.