1

Temat: Dodatkowa praca dla studenta

Witam,
od X zaczynam studia dzienne i chętnie popracuję w wolnym czasie (głównie ptk-niedz.) Jaka praca będzie najlepsza? Mam tylko doświadczenie w sprzedaży w gastronomii.
Pozdrawiam

2

Odp: Dodatkowa praca dla studenta

Może w kawiarni czy pubie, barze? Można być kelnerem np.

3

Odp: Dodatkowa praca dla studenta

No tak myślę tylko czy akurat wynagrodzenie będzie tam ok?

4

Odp: Dodatkowa praca dla studenta

Podobno napiwki są spore, tak że nie można narzekać...

Ostatnio edytowany przez Pimehol (2018-02-07 22:43:47)

5

Odp: Dodatkowa praca dla studenta

Albo praca zdalna, tą można wykonywać w każdym wolnym czasie...

6

Odp: Dodatkowa praca dla studenta

Zależy co kto umie, praca zdalna najczęściej wymaga jakiejś wiedzy, a obsługa klienta w pubie to zajęcie dla każdego...

7

Odp: Dodatkowa praca dla studenta

Bary i restauracje to fajna praca dla kogoś, kto lubi ludzi, chce pracować głównie w święta i weekendy, nie ma jeszcze sprecyzowanej drogi albo studia dziennie uniemożliwiają mu podjęcie pracy w wybranym zawodzie. To fajne doświadczenie. Nie zawsze taka praca jest lekka, czy dobrze płatna, ale ma jeden wielki plus - nie zabiera się jej do domu, nie jest jakoś ponad miarę absorbująca. Bywa męcząca fizycznie, więc trzeba wziąć to pod uwagę, jeśli ktoś potrzebuje mieć siły na naukę i wtedy można pracować tylko w weekendy, a uczyć się w ciągu tygodnia, albo zatrudnić w miejscu, gdzie praca jest spokojniejsza.
Sama na studiach pracowałam w restauracji wieczorami i w weekendy i o ile ma się elastyczny grafik, to da się to połączyć. Koleżanka pracowała obsługując wesela. Zarabiała więcej, ale tu już weekendy nieprzespane i cała noc na nogach. W niektórych restauracjach, jak np. w McDonald's nie wolno przyjmować napiwków, a płaca jest niska i zapiernicz, ale poznaje się ogrom ludzi, co ma swoje plusy. W jakiejś klimatycznej kafejce chyba byłoby lepiej mimo wszystko.

8

Odp: Dodatkowa praca dla studenta

Fajną sprawą jest IT, warto zrobić jakiś kurs i pracować zdalnie w wolnej chwili.