1

Temat: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Czy korzystałyście może z dobrodziejstw lasera.Jesli tak to proszę  podzielcie się swoimi spostrzezeniami ,oraz opiszcie na czym polegał zabieg laserem .

2

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Ciekawa jestem czy takie zabiegi laserem są bolesne?

3

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

To zależy wiem ,że niekiedy porzed zabiegiem nakłada sie na twarz soecjalny żel przeciwbólowy .Wtedy zabieg przebiega bezbolesnie i komfortowo dla pacjentek

4

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Zastanawiam się jednak, czy taka dawka promieniowania nie odbije się w przyszłości na zdrowiu?

5

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Może, jak to będą zabiegi laserowe nie częste, to na pewno nie.

6

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

[quote=biedroneczka4]Ciekawa jestem czy takie zabiegi laserem są bolesne?[/quote]

Zabiegi laserowe są zdecydowanie bardziej bolesne, niż te z użyciem technologii Intensywnie Pulsującego Światła (IPL). Zanim jednak ktokolwiek zdecyduje się i zgłosi na zabieg powinien wiedzieć o kilku ważnych aspektach. Chciałbym wszystkim zainteresowanym przedstawić istotny wątek w całej sprawie IPL, skuteczności zabiegów i pożądanych efektach terapeutycznych.
    Jestem inżynierem mechatroniki od 2009 zajmuję się zaawansowanymi urządzeniami do kosmetologii i medycyny estetycznej  głównie wykorzystującymi technologię IPL. Dbam o stan techniczny i usuwam usterki w tych urządzeniach w Polsce i w Europie.
Działam całkowicie niezależnie od producentów, od dystrybutorów i sieci salonów. Dzięki temu mogę się wypowiadać w pełni obiektywnie. Dlaczego? ponieważ poziom niezadowolenia z zabiegów IPL robi się zatrważający i wynika tylko i wyłącznie z oszustw w gabinetach, których ofiarami stają się , słusznie niezadowoleni klienci. Tak więc zapraszam do dosyć długiej lektury, ale rzucającej światło na całą sprawę.
    Kluczowe podczas prawidłowo przeprowadzonego zabiegu są dwie rzeczy: stan techniczny urządzenia i kompetentny personel. Jeżeli te elementarne sprawy są na dobrym poziomie, to seria zabiegów przyniesie oczekiwane skutki. Bardzo proste i oczywiste , prawda?
- Odnośnie personelu. Nie chciałbym się wypowiadać szczegółowo, gdyż to nie moja specjalizacja. Mimo to, w zaawansowanych zabiegach kompetencje, wykształcenie i doświadczenie jest bardzo ważne, każdy sobie z tego zdaje sprawę.  Ciężko jest jednak znaleźć gabinet w którym pracują właśnie takie osoby. Ale może warto przed poddaniem się zabiegowi zapytać, kto będzie wykonywał nam ten zabieg? W końcu oddajemy własne ciało pod bardzo zaawansowany sprzęt w cudze ręce. Warto, aby to był przynajmniej licencjonowany kosmetolog, który poszerzył kwalifikacje profesjonalnymi kursami z obsługi urządzenia i posiada na to certyfikat.  Wszystko po to aby zabieg był bezpieczny i przy okazji skuteczny.

- Druga sprawa: stan techniczny urządzenia. O i tu zaczynają się największe "kwiatki", leży w nich 80% problemów ze skutecznością tych zabiegów. Przybliżając państwu zasadę działania IPL. Intensywnie Pulsujące Światło (Light) emitowane jest z bardzo precyzyjnie wykonanej lampy ksenonowej, znajdującej się w głowicy zabiegowej, która przykładana jest do ciała w czasie zabiegu. To właśnie z takiej lampy pochodzi cała energia, która działa terapeutycznie, lub nie. Stan techniczny takiej lampy jest niebagatelny, gdyż posiadają one określoną, żywotność, po której się nie nadają do przeprowadzania skutecznych i bezpiecznych zabiegów.
Więc, w czym problem?
    Z punktu widzenia klienta i pacjenta, jest to sprawa jak najbardziej oczywista i prawidłowa. Gabinet wyposażony w urządzenie chcąc oferować  dobre skuteczne zabiegi powinien posiadać w 100% sprawny sprzęt. Nie ma cudów, jest to bardzo precyzyjne narzędzie do wykonywania zabiegów. Powinno być sterylnie czyste (z tym jest w gabinetach kosmetycznych dramat, wiem z doświadczenia) i w pełni sprawne. W przeciwnym razie nie ma szans na przeprowadzenie skutecznego zabiegu, a wtedy pieniądze wydane na zabieg są zmarnowane.
A teraz punkt widzenia właściciela gabinetu. Aby zapewnić swoim klientom skuteczne zabiegi, konieczne jest dbanie o sprzęt, czyli regenerowanie głowic zabiegowych, aby lampy były zawsze w 100% sprawne.  Jest to dosyć drogie przedsięwzięcie w związku z czym, tu pojawiają się oszczędności  kosztem sprawności sprzętu, kosztem skuteczności terapii i kosztem klientów, którzy przez to nie mają efektów. Po prostu właściciele najzwyczajniej w świecie tego nie robią i oszukują klientów.
Można się dopatrywać przyczyn i w dużej mierze są one oczywiste.  Nie chciałbym nikogo bronić, ale po prostu zrozumieć zjawisko. Jedna bardzo ważna kwestia, to portale zakupów grupowych, które wywindowały zniżki na tego typu zabiegi w dużych miastach. Ceny z punktu widzenia klienta są okazyjne -to świetnie. Z punktu widzenia właściciela gabinetu, są bardzo niskie - dramat. Nie stać go przez to na dbanie o urządzenia i oferowanie skutecznych zabiegów. Oczywiście to jest tylko jeden z punktów odniesienia w tym procederze i nie należy dyskredytować zakupów grupowych. Zdarzają się kompetentne salony oferujące okazyjne ceny na sprawnym sprzęcie, znam taki tylko jeden.
Niestety problem jest w tym, że klienci nie mają za bardzo możliwości się przed tym bronić, ani tego sprawdzić. Wykonywane są  niemające żadnego sensu błyski w czasie zabiegu, bo klient i tak nie posiada przy sobie sprzętu laboratoryjnego do zweryfikowania stanu lampy i parametrów zabiegowych. „Klient nie sprawdzi tego, nic nam nie udowodni, możemy mu wmówić wszystko, niech przychodzi, zostawia pieniądze za nieskuteczne zabiegi, eksploatacja sprzętu i tak nas nic nie kosztuje”– to jest punkt widzenia takiego właściciela.    
Tak więc, teraz małe statystyki. Bo przecież to nie jest zjawisko wyjątkowo rzadkie, jednak niestety globalne. Tak powszechne, że trudne do wyobrażenia. O skali  wielkości tej skali może da wyobrażenie przykład Warszawy. W naszej stolicy mamy około 200 gabinetów oferujących w swoich usługach zabiegi z wykorzystaniem IPL.  Ja jako serwis sporą większość z tych miejsc odwiedzam osobiście i naprawiam usterki. Dokładnie wiem, co gdzie jest w jakim stanie technicznym, a co za tym idzie, jakie są szanse na to, że klient, który trafi do tego gabinetu będzie miał przeprowadzony skuteczny zabieg. Z pełną szczerością i odpowiedzialnością, w Warszawie poleciłbym około 15 gabinetów, których usługami warto się zainteresować, ponieważ sprzęt jest w normie, a tylko 5 jako profesjonalne i  skuteczne, bo wiem również, że personel jest kompetentny. W skali kraju to zjawisko jest w bardzo zbliżonych proporcjach.
To wszystko sprawia, że w szukaniu gabinetów oferujących skuteczne zabiegi  trzeba mieć  po prostu szczęście lub wykazać się sporą dociekliwością, aby nie zostać oszukanym.  Zachęcam do pytania obsługi w gabinetach o sprawy z założenia oczywiste, o kompetencje personelu i potwierdzenie stanu technicznego urządzenia.
Z uwagi na to, że cały proceder jest również frustrujący dla mnie jako serwisu, gdyż gabinety wielokrotnie bez pojęcia doprowadzają urządzenia do tragicznego stanu. Kilkukrotnie kwalifikowało się to najzwyczajniej w świecie na bezmyślne narażenie klientów na utratę zdrowia, lub jeszcze gorsze w skutkach konsekwencje. Tłumaczenie takim właścicielom gabinetów nie przynosi często najmniejszych rezultatów.  Stanowisko serwisu jest po stronie uczciwych i rzetelnych gabinetów jak i klientów. W związku z tym staram się dotrzeć do Państwa, jako potencjalnych klientów, którzy mają wybór i prawo korzystać tylko ze sprawdzonych, bezpiecznych i skutecznych urządzeń.  Chciałbym również zwrócić Państwa uwagę na to, że Polskie Centrum Serwisowe IPL nie siedzi z założonymi rękoma.
Od dwóch lat prowadzone jest w serwisie certyfikowanie regeneracji głowic zabiegowych.  Po przeprowadzonym serwisie dołączany jest certyfikat z unikalnym numerem, który w gabinecie może być  eksponowany, a klient może w łatwy sposób zweryfikować jego autentyczność.  Jednakże autorytet Polskiego Centrum Serwisowego IPL jest nie do końca uczciwie wykorzystywany. Jednorazowy certyfikat jest przedstawiany jako gwarancja jakości na wiele urządzeń nie objętych serwisem i dodatkowo przez wiele miesięcy tracąc ważność.  Wniosek jest taki , że klient ponownie jest oszukiwany. Warto swoje wątpliwości weryfikować  bezpośrednio kontaktując się z serwisem, jeśli istnieje taka potrzeba.
Od lutego uruchomiona jest odświeżona wersja strony internetowej, gdzie znajduje się zakładka referencje (http://www.gancservice.pl/referencje.html ) Wymienione są  tu na  krótkiej  liście kompetentne  salony  kosmetyczne, pod którymi Polskie Centrum Serwisowe IPL  podpisuje się z pełną odpowiedzialnością. Lista będzie powoli (z uwagi, że dobrych salonów jest niewiele) rozbudowywana i uzupełniana o uczciwe gabinety , w których zaawansowane urządzenia są pod stałą kontrolą.  Nie jest to dożywotnia lista, pozycja gabinetu w każdej chwili może być usunięta w przypadku stwierdzenia naruszenia standardów i  rygorystycznych norm. Stan techniczny urządzeń w tych gabinetach jest stale monitorowany.
Zachęcam do sprawdzania, czy Państwa gabinet widnieje na tej liście.
Całość  oczywiście nie skreśla jakiejś małej części gabinetów kosmetycznych, które mogą oferować  skuteczne zabiegi na dobrych niezawodnych urządzeniach, ale są to na pewno pojedyncze przypadki. Zachęcam szczerze do zadawania pytań w gabinecie,  w którym mamy zamiar wykonać zabiegi.
Proszę być ŚWIADOMYM KLIENTEM, na pewno przyniesie to Państwu duże korzyści.

7

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Jakoś w tej naszej dziwnej rzeczywistości nie wierzę żadnym certyfikatom, bo mam wrażenie, że ciągle wszystko jest "załatwiane"... Dlatego raczej słucham opinii innych klientów niż patrzę na odznaczenia...

8

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

ja szukam opinii w internecie, jeśli firma jest popularna to są wpisy na jej temat

9

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Witam serdecznie.
Kierowanie się pozytywnymi opiniami klientów w internecie nie jest dobrym rozwiązaniem. Spójrzmy na ilość pozytywnych komentarzy, a negatywnych. Tych zachwalających gabinet jest znikoma ilość. Najczęściej prawdziwy pacjent/klient wylewa swoje żale na forach internetowych odnośnie niezadowolenia z wykonanych usług.
Użytkowniczka milagro napisała o "załatwianiu" w kontekście posiadania przez gabinet certyfikatu, ALE dotyczy ono tzw. Marketingu Szeptanego- czyli dany salon, bądź sieć salonów, zatrudnia firmę, która profesjonalnie zajmuje się zachwalaniem firmy na wszelakich forach, podpisując się jako zmyślony, zadowolony klient.
Nadal radzę osobiście dowiadywać się od personelu firmy, czy posiadają certyfikat zatwierdzający bardzo dobry stan techniczny urządzenia IPL, po zapewnieniu poddać się bezpiecznemu oraz skutecznemu zabiegowi smile
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez GANC-SERVICE (2013-03-07 20:14:44)

10

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

No tak, pytając o certyfikaty będziemy wręcz podświadomie "zmuszać" te salony by się o nie ubiegały... I kto będzie z tego miał zysk? Po pierwsze raczej nie klient, a autor powyższego posta, mam wrażenie... smile

11

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Głównym celem firmy GANC-SERVICE  jest zwrócenie uwagi na problem globalny, jaki mamy na rynku usług z wykorzystaniem technologii IPL. Serwis wprowadza rozwiązanie, a wybór, gdzie skorzystają Państwo z usługi zostawiamy pod indywidualną decyzję.

12

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Takie certyfikaty to dobry sposób żeby uczulić salony na podniesienie jakości usług... Niech wiedzą ze ktoś im patrzy na ręce.. Pamiętacie aferę z przestarzałymi łóżkami do opalania w solariach? Tak się działo bo nikt tego nie sprawdzał

13

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Warto było poczytać na ten temat to i owo.

14

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Czy korzystałyście może z dobrodziejstw lasera.Jesli tak to proszę  podzielcie się swoimi spostrzezeniami ,oraz opiszcie na czym polegał zabieg laserem .


Witam!

Podrzucam trochę informacji o zabiegach laserem w zakresie fotoodmładzania ;-)

IPL (Intense Pulse Light), czyli intensywny impuls światła.

Aparat IPL potocznie jest również nazywany „laserem IPL” choć nie jest laserem w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Światło lasera jest, spójną i uporządkowaną w jednym kierunku wiązką światła o jednej długości fali. Aparat IPL natomiast wytwarza impuls niespójnych fal świetlnych o szerokiego spektrum, które w związku z ich różną długością mogą być absorbowane przez określone chromofory zawarte w tkankach (melanina, hemoglobina). Tkanki zawierające poszczególne chromofory zostają uszkodzone w efekcie zjawiska fototermolizy selektywnej czyli bez uszkadzania sąsiednich tkanek

W medycynie estetycznej i kosmetologi IPL należy już do starszych technologii chociaż w dalszym ciągu jest powszechnie stosowany. Fakt ten zawdzięcza zapewne swojej wszechstronności.

Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy redukuje objawy starzenia się skóry: poprawia jej elastyczność, redukuje drobne zmarszczki, zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, „pajączki”, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze. Jest również pomocny w leczeniu trądziku młodzieńczego.
Chociaż Aparaty IPL można z powodzeniem stosować do ww problemów to jednak pod względem skuteczności znacznie ustępują one specjalistycznym laserom medycznym.

Pozdrawiam
Derma-Clinic

15

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

U mnie to się przyda za jakieś 2-3 lata najwcześniej nie chcę przyzwyczajać cery do "poprawek", żeby za wcześnie się nie rozleniwiła i nie zaczęła za szybko starzeć...

16

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Z zabiegu fotoodmładzania korzystała moja mama, była na 5 wizytach w Yasumi epil. Przyznam szczerze, że nie wierzyłam w to, że to coś da. Okazało się, że jest lepiej niż by się mogło wydawać. Nie dość, że pozbyła się zmarszczek, to zniknęły jej przebarwienia z twarzy i dzięki temu skóra wygląda o wiele, wiele młodziej...

17

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Naprawdę, ma teraz twarz 30-latki?...

18

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

[quote=Size_36]Naprawdę, ma teraz twarz 30-latki?...[/quote]

Może nie 30-latki, bo aż tak to nie działa, ale naprawdę fajnie wygląda. Sama też na pewno skorzystam z takich dobrodziejstw, jak będę musiała. Oczywiście wszystko z umiarem, żeby się w tym wszystkim nie zapędzić. Ja myślę na razie wybrać się na peeling kawitacyjny do Yasumi epil, ponoć działa rewelacyjnie na skórę.

19

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Też muszę coś zrobić ze swoją cerą po zimie...

20

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Zabieg fotoodmładzania faktycznie daje świetne rezultaty. Poprawia koloryt skóry, dodaje jej blasku, niweluje niedoskonałości - jest przy tym bezpieczny np. harmony xl należy do takich sprzętów, który z powodzeniem daje radę w tej kwestii.

21

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Moja koleżanka z pracy zrobiła zabieg fotoodmładzania . Mówiła że zabieg był prawie bezbolesny bo przed zabigiem nałożono jej żel o właściwościach wychładzających.Skóra po zabiegu była lekko obrzęknięta i zaczerwieniona a po kilu dniach zaczęła sie lekko złuszczać.Pierwsze efekty były widoczne po dwóch seriach.Wykonała cztery zabiegi i wyglada dużo lepiej.

22

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Pewnie, że korzystam, ale nie do odmładzania tylko depilacji laserowej, chodzę do nowoczesnego gabinetu w Lodzi -  , myślę jednak że z innych zastosowań lasera też skorzystam bo to bardzo przyjemne i efektywne smile

23

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Hej dziewczyny, ja ostatnio myślę o laserowym usuwaniu tkanki tłuszczowej. Jestem z Warszawy i szukam dobrego miejsca. Tirenka5, twoja znajoma była zadowolona z obsługi oraz zabiegu ?

24

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

bardzo dobre zabiegi wykonują tylko kosmetolodzy

25

Odp: Fotoodmładzanie zabiegi laserem

Bardzo fajny wątek. Szukałem długo rozwiązania moich zagwostek i w końcu pomogliście. Dziękuję serdecznie!