1

Temat: Czarne złoto

hej hej! podobno czarne złoto występuje w wielu kosmetykach ale od jakiegos czasu szukam, przeglądam na półkach w drogeriach składy i nie znalazłam niczego takiego. mówiła mi o tym moja kosmetyczka przy okazji rozmowie o mojej bardzo suchej skórze. nie dopytywałam sie bo myślałam że znajde to w pierwszym lepszym sklepie ale nie znalazłam hmm zapytam sie ją nastepnym razem ale może wy wiecie?

2

Odp: Czarne złoto

O czarnym mydle to słyszałam, ale czarne złoto to po raz pierwszy widzę...

3

Odp: Czarne złoto

“Czarne złoto” to potoczna nazwa borowiny, czyli osadu powstałego w wyniku obumarcia i rozkładu roślin podwodnych. Pozytywnych właściwości borowiny rzeczywiście jest mnóstwo: od przeciwbólowych i przeciwzapalnych, przez antycellulitowe, wyszczuplające i odmładzające, aż po redukujące stres i napięcie.  W kontekście skóry suchej, borowina głęboko nawilża, wygładza i uelastycznia. Jeśli chodzi o zawartość borowiny w kosmetykach, znajdziesz ją w produktach: borowinowym SPA czy maśle borowinowym.

4

Odp: Czarne złoto

Ahaaa a ja szukałam tego czarnego złota bo myślałam zę to fachowa nazwa, w sumie mogłam poszukac sobie co to właściwie jest, zacmienie totalne wink a gdzie to masło można kupić? Juz mi sie nie chce przeszukiwac wszystkich drogeri w mieście wink

5

Odp: Czarne złoto

W takie produkty można się zaopatrzyć w większości aptek w kraju, przede wszystkim w sieci aptek  oraz w niektórych sklepach zielarsko-medycznych. Istnieje też możliwość złożenia zamówienia online.

6

Odp: Czarne złoto

Aaa no borowina to bardzo dobry składnik. Słyszałam, że jest świetna na cellulit.

7

Odp: Czarne złoto

Z czarnych kosmetyków używam peelingu z aktywnym węglem, bo oczyszczanie skóry to podstawa zwłaszcza latem, gdy pocimy się bardziej...

8

Odp: Czarne złoto

ja tylko słyszałam o nanozłocie i że dobrze na skórę trądzikową działa

9

Odp: Czarne złoto

Ogólnie kosmetyki z tym dodatkiem mają dobre opinie, ja używałam maski ze zlotem na twarz i była ok.

10

Odp: Czarne złoto

Na pewno złoto jest lepsze niż cgemiczne dodatki i konserwanty w kosmetykach