1

Temat: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

Od dłuższego czasu tylko mu fastfoody w głowie, chipsy i słodycze. Co robić?

2

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

Szkoda że dopiero teraz na to wpadłaś, ktoś mu wcześniej pokazał, że istnieją fast foody i teraz jest problem... U dzieci, które od początku mają wprowadzane warzywa, a fast food jest od święta, ten problem nie istnieje...

3

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

Znam ten ból - mój w fastfoodach zasmakował, gdy kilka razy był na urodzinach kolegów w... mc Donaldzie. W ogóle co za moda robić tam urodziny, ale na to już wpływu nie miałam.
Ale z tematem poradziłam sobie szybko - zaczęłam robić domowe hamburgery i tortille przemycając w nich wszystko co zdrowe - warzywa, mięso, ryby czy jajka. Co więcej - zawsze staram się robić ciasto, czy piec chleb sama  można zaopatrzyć się w doskonałą mąkę), a młody, mimo, że zajada fastfoody (które tak naprawdę wcale nie są "fast"), odżywia się zdrowo.

4

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

Czy z owocami jest podobny problem? Jeśli tak, przygotuj mu jakieś dobre ciasto, a zobaczysz, że zacznie je wcinać. Fajny przepis na ciasto z agrestem dała mi koleżanka.

5

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

mcDonald, najgorsze co może być, jak dziecko posmakuje jedzenie typu fast food, to jedzenie domowe jest czyms gorszym i wtedy trzeba się nastarać, aby dziecko jadło zdrowo. A z warzywami, moze blendować je, może zupy krem?

6

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

Rób warzywne koktajle albo warzywne kotlety! Albo... frytki z cukinii... To zawsze jest dobre oszustwo big_smile

7

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

też bym postawiła na zupy krem. Marchewkę kochają wszyscy więc może jakaś surówka marchewka ananas, chipsy z jarmurzu.
6-latkowi można kupić książkę typu cecylka knedelek i zaproponować by zaczął gotować swoje jedzenie

można też spróbować domowych alternatyw dla fastfoodów - pieczone frytki czy bataty, burger ale domowy w bułce włąsnego wypieku, z kotletem z soczewicy (dużo białka+błonnik) z warzywami etc. Niech się młody narobi np z ojcem - bez podjadania. To później będzie chętniej sięgał po warzywa

8

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

Dobry pomysł z tą alternatywą dla fast foodów tylko pytanie czy 6 latek to zaakceptuje i przestawi się z chipsów i innego śmiecia. Przypomina mi się jak kiedyś koleżanka chciała namówić swoje dziecko do jedzenia czekolady tylko gorzkiej zamiast mlecznej. No nie udało się...

9

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

niestety warzywa muszą być od małego, bo inaczej nie zacznie, mój 6 latek ma różnie,
czesem je czasem nie, czasme sam prosi o warzywo bo mówi że chce być zdrowy , rozmawiam z nim o tym, ze trzeba , nie możan unikać,
nie jemy codziennie mięsa więc warzywa muszą być

10

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

Zawsze mozesz go wkręcic w np. kuchnie azjatycką gdzie nawet fastfoody opieraja sie w wiekszosci na warzywach.

11

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

> Zoomie napisał/a:

> Zawsze mozesz go wkręcic w np. kuchnie azjatycką gdzie nawet fastfoody opieraja sie w wiekszosci na warzywach.

Wkręcać dzieciaka w kuchnię azjatycką, pozdro xD

12

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

Swoim dzieciom daję soczki które sama wyciskam . Wcześniej jak dzieci były mniejsze, to soki rozcieńczałam wodą. Teraz już nie. Oczywiście soki traktuję jako uzupełnienie diety. W takim soku mogłam  dać warzywa, których nie lubią. Najważniejsze, że moje dzieci rosną zdrowo. Witaminy w sokach robią swoje, więc polecam pić soki bez względu na wiek zwłaszcza w dobie pandemii.

13

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

A owoce, z których są wyciskane te soki dla dzieci, skąd pochodzą? Bo jeśli z produkcji przemysłowej, to niewiele taki sok jest wart, zawiera dokładnie  to , czym były pryskane owoce, a to jest sporo oprysków w okresie wegetacji, niektórzy twierdzą że nawet kilkadziesiąt!

14

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

Od początku podawania dań stałych trzeba nakłaniać to będzie to dla dziecka oczywiste, że się je warzywa:)

15

Odp: Jak nakłonić 6 latka do jedzenia warzyw?

Jak od początku dziecko je warzywa to nie trzeba go potem przekonywać