1

Temat: Wycinka drzew w Borku Fałęckim

Witam, czy wiedzieliście o tym, że wycięto Borek Fałęcki, a na jego miejscu mają stanąć bloki!? Jestem w totalnym szoku, bo bardzo dobrze znałam to miejsce i uważam, ze było tam pięknie, a już na pewno uważam, że takie miejsce powinno być chronione w sposób szczególny. Ja wiem, że teraz się pozmieniały przepisy i nawet byłam za tym (bo uważam, że niedorzecznością był fakt, że ludzie nie mogli postawić domu na swojej prywatnej działce w takim miejscu jak chcieli, bo np. stało tam stare drzewo, a urzędnik nie pozwolił go wyciąć). Ale wycinka lasów to już jest przesada! I co, może teraz zaczną wycinać Parki Narodowe, miejsce się przecież kiedyś skończy!

2

Odp: Wycinka drzew w Borku Fałęckim

mnie serce pęka jak widzę te powalone drzewa i smutno mis ie robi na myśl o tych wszystkich zwierzętach, które straciły schronienie sad

3

Odp: Wycinka drzew w Borku Fałęckim

Taki proceder kwitnie wszędzie, gdzie deweloperzy zobaczą kawałek miejsca pod bloki...

4

Odp: Wycinka drzew w Borku Fałęckim

Czasem drzewa po prostu trzeba wyciąć bo zagrażają bezpieczeństwu. Nieraz już były wypadki śmiertelne bo drzewo spróchniało i się nagle przewróciło

5

Odp: Wycinka drzew w Borku Fałęckim

Trzeba się zrzeszyć i działać. Lokalna społeczność może wiele. Sama, jako członkini lokalnej grupy przyrodniczej, sympatyzuję ze stowarzyszeniem, które podejmuje odpowiednie kroki, by ocalić drzewa w naszym mieście. Wiem też, że w wielu miastach takie społeczności organizują się, zwłaszcza na Facebooku. Piszą pisma, odwołania, wcale nie muszą przykuwać się łańcuchami do drzew, po prostu zawsze znajdzie się wśród ludzi ktoś, kto lepiej zna się na przepisach i może coś zdziałać, a w społeczności łatwiej na przykład zbierać podpisy.

6

Odp: Wycinka drzew w Borku Fałęckim

Należy głośno przeciwdziałać niszczeniu okolicznej przyrody! Nie mogą wygrywać deweloperzy i ich pieniądze!