1

Temat: Choroba Parkinsona

Znajomy rodziców, 61 lat, całe życie aktywny umysłowo, właśnie dowiedział się że ma tę chorobę... Otoczenie i on zaskoczeni, ale choroba już ma oznaki, drżenie ręki i kłopoty z wykonywaniem różnych czynności, jest wolniejszy. Czy macie kogoś w otoczeniu kto choruj na to? Jak się leczy ? Czy są jakieś sposoby żeby cofnąć jej rozwój?

2

Odp: Choroba Parkinsona

Ja tylko o tym słyszałam, że to jest powolne obumieranie mózgu, papież Jan Paweł II na to chorował. I nie ma znaczenia czy ktoś jest aktywny umysłowo, po prostu to może być genetyczne, albo po prostu ma się pecha...

3

Odp: Choroba Parkinsona

Słyszałem, że jest to bardzo trudna choroba w leczeniu. Chorują na nią zazwyczaj osoby starsze, mają drżenie rąk, problemy z wykonywaniem różnych codziennych czynności. Bardzo trudno zatrzymać tą chorobę.

4

Odp: Choroba Parkinsona

Dobre rezultaty uzyskamy stosując olej CBD, warto poczytać o tym.

5

Odp: Choroba Parkinsona

Znam człowieka z tą chorobą - kiedyś był kierownikiem w dużej firmie, więc praca umysłowa na co dzień, a jednak i tak zachorował... Więc to nie jest tak, że kto mało używa mózgu, ten jest w grupie ryzyka. Gdzieś czytałam, że częste picie mleka zwiększa to ryzyko, ale to chyba zależy od organizmu - jednemu zaszkodzi, a innym nie. Kiedyś mleko pili wszyscy, a jednak choruje mały odsetek...

6

Odp: Choroba Parkinsona

Są badania, że mleko przyczynia się do rozwoju tej choroby, ale myślę że to indywidualna sprawa, po prostu dany organizm jest podatny i przy dodatkowych bodźcach zachoruje, a inny mnie.

7

Odp: Choroba Parkinsona

Nie ma jednego powodu, po prostu jeden jest podatny na zachorowania, a inny nie....