1

Temat: Lokata bankowa? Jaka?

Jeśli macie oszczędności i chcielibyście je zainwestować, to polecam Wam lokatę bankową Jednak podczas wybierania lokaty najważniejsze znaczenie ma nie tylko to, jak wysokie jest oprocentowanie, ale również inne czynniki.  Ważne jest, np. to, czy konieczne jest założenie konta, jaka jest minimalna i maksymalna kwota, którą można wpłacić na lokatę. A także liczy się czas jej trwania.

2

Odp: Lokata bankowa? Jaka?

A może lokata z funduszem..?

3

Odp: Lokata bankowa? Jaka?

a ja Wam mówię, że te lokaty nie są wcale takie korzystne. Zarabia się an nich grosze.

4

Odp: Lokata bankowa? Jaka?

Zawsze można jeszcze pobawić się w pożyczanie innym osobom i na tym zarabiać. Zawsze na procencie też się zarobi i przy okazji komuś pomoże wink

5

Odp: Lokata bankowa? Jaka?

Fundusz wiąże się z ryzykiem - zwykle inwestycja w fundusz musi być na znacznie dłuższy okres niż towarzysząca jej lokata. Dostajemy dobrze oprocentowaną lokatę na powiedzmy 5% na 3 miesiące, a fundusz na 2 lata, gdzie możemy stracić w przypadku skrajnych wahań większość kapitału.

Moim zdaniem najlepsze są klasyczne lokaty, np. dla nowych środków. Nie wiele jest dzisiaj lokat, które chronią przed inflacją.

6

Odp: Lokata bankowa? Jaka?

Na lokacie raczej nie można dużo zarobić, ale można "{pokonać" inflację, także i tak warto. Radzę sobie na bieżąco porównywać oferty w porównywarce lokat bankowych.

Ostatnio edytowany przez sanqi (2018-07-06 10:39:09)

7

Odp: Lokata bankowa? Jaka?

Dobre są lokaty krótkoterminowe,  wkładasz tam pieniądze, po krótkim czasie wyjmujesz więcej!

8

Odp: Lokata bankowa? Jaka?

Obecne oprocentowanie ok. 1% nie zachęca do lokat, bo inflacja to 7% więc nawet tracisz trzymając kasę w banku, nie dość że nie zarabiasz...

9

Odp: Lokata bankowa? Jaka?

To smutne, że dopiero inflacja zmusiła banki do podniesienia stóp na lokatach. Czyli dopóki mogą to żerują na klientach. Najlepiej nie trzymać gotówki w banku jeśli jest słabe oproc. i nie dawać im zarobić naszym kosztem!