1

Temat: Nauka czytania dla dzieci

Wiecie może w jaki sposób mogę nauczyć swoją pociechę czytać? Znacie jakieś materiały?

2

Odp: Nauka czytania dla dzieci

Najlepsze są elementarze i książeczki z literkami

3

Odp: Nauka czytania dla dzieci

Poszukaj może książeczek w księgarni. Wiem, że mają tam specjalnie selekcjonowane pozycje dla dzieci. Książki od nich rozwijają zainteresowania, pomagają rozwiązać problemy dziecka itp. Może do nauki czytania też coś mają.

4

Odp: Nauka czytania dla dzieci

Dzieci przez zabawę bardzo dużo się uczą. Sprawdź sobie maty piankowe .  Ja akurat nie szukam z literkami, ale pewnie i takie są.  Mnie zainteresowały z cyferkami i figurami geometrycznymi. Nawet nie wiem kiedy moje dziecko nauczyło się liczyć do 10. Teraz próbuje pisać na kartkach cyferki  patrząc na wzór na macie.

Ostatnio edytowany przez beata33 (2017-04-02 16:04:38)

5

Odp: Nauka czytania dla dzieci

Wg mnie bardzo fajnym pomysłem na wspieranie umiejętności czytania i pisania u dziecka są takie zestawy zabaw. Z tego, co widziałam, to właśnie rozwijają też umiejętności matematyczne, ćwiczą kreatywność, a nawet rozwijają inteligencję emocjonalną. Jeśli chodzi o czytanie, to warto rzucić okiem na zestawy dla dzieci w wieku 2-6 lat.

6

Odp: Nauka czytania dla dzieci

Fajne są pomoce dydaktyczne do nauki, np. literki do układania czy książeczki z naklejkami do uzupełniania brakujących liter w wyrazach.

7

Odp: Nauka czytania dla dzieci

najlepiej jak najszybcej

8

Odp: Nauka czytania dla dzieci

Można zacząć już z 3-latkiem, niech poznaje pierwsze literki poprzez zabawę