1

Temat: Kredyt na mieszkanie

Czy warto wziąć kredyt na mieszkanie?
Bo oszczędności nie mam, a chciałabym kupić  większe mieszkanie. Co sądzicie  kredycie polecacie go?

2

Odp: Kredyt na mieszkanie

Bez wkładu własnego to raczej trudno o korzystny kredyt...

3

Wiele osób bierze kredyt na mieszkanie, właściwie niewiele osób kupuje mieszkania za gotówkę. Idźcie do doradcy kredytowego i zapytajcie jakie macie szanse na kredyt. A później poszukajcie mieszkania, proszę: https://tabelaofert.pl/mieszkania/gdansk

4

Słuszna uwaga. Warto korzystać z pomocy doradcy.

5

ja skorzystałam i wiem, że na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić na taki kredyt sad

6

No niestety mało kogo stać na kupno mieszkania za gotówkę, ale podczas brania kredytu trzeba być bardzo ostrożnym, nawet jeśli bierzecie w znanych bankach. Ja radzę skonsultować umowę z kimś kto ma pojęcie na temat prawa i obowiązujących przepisów. Takiej porady może udzielić nawet adwokat online, trzeba tylko się wcześniej skontaktować, przesłać umowę. Więc komfort i wygoda przede wszystkim.

7

Myślę, że kredyt na mieszkanie to czasami jedyna szansa na to by mieszkać we własnych czterech kątach. Wiem, że u nich https://kredyt123.pl/upadlosc-konsumencka jest bardzo ciekawa oferta kredytów hipotecznych. Warto też zajrzeć do ich artykułów bo czasem są bardzo ciekawe i pomocne smile

8

Z wzięciem kredytu raczej ciężko, banki bardzo się pilnują, ale przy tym najlepiej byłoby mieć jakiś porządny wkład własny, bo inaczej nie liczyłabym na wiele. A co do pożyczek - stanowczo odradzam.

9

Jeśli interesują was dobrej jakości kredyty mieszkaniowe czy innego rodzaju może szybkie kredyty ? To oferta kredytowa, pożyczek pozabankowych jest według mnie najlepsza w dzisiejszych czasach. Szybkie chwilówki ? Widzieliście to oprocentowanie ! Mówię stanowczo NIE ! Tylko pożyczki pozabankowe są najlepszą opcją. Brałem ich już wiele i np. firma Aasa udziela ekspresowe kredyty online w 15 minut  które warto rozważyć. Zero ukrytych kosztów, możliwość wydłużenia spłaty do 5 tygodni, firma rewelacyjna !

10

Dzięki za wszystkie sprawdzone porady i opinie smile Na pewno się przydadzą big_smile

11

Mnie załamuje, że nawet w banku koszt kredytu to z 60%, bo pożyczamy np. 200 tys, a oddać musimy ze 320... Czyli kupujemy półtora mieszkania, a dostajemy jedno, za to wszystko płacąc nie tylko dodatkowe pieniądze, ale też stres, czy będzie praca i pieniądze na kolejną ratę, czy może bank zlicytuje mieszkanie, które naprawdę będzie nasze  dopiero po spłaceniu całego kredytu...

12

A no tak niestety jest... Do tego jeszcze wkład własny...

13

I w pakiecie dostajemy sąsiadów za ścianą, wszechobecne kupy na trawniku pod blokiem, przepełnione kosze na śmieci i poczucie, że jesteśmy zamknięci w klatce...

14

Ja uważam, że lepiej uzbierać parę groszy i ewentualnie resztę pożyczyć. Nie brałabym kredytu na całe życie. Sama obecnie zastanawiam się nad rozwiązaniem tego problemu bo bardzo spodobały mi się takie apartamenty na sprzedaż warszawa i myślę poważnie nad zakupem takiego mieszkania. Myślę jednak, że uda mi się je kupić z oszczędności.

15

pokażcie mi dzisiaj osobę, która bez kredytu jest w stanie kupić sobie mieszkanie.

16

A tak swoją drogą – rozważasz możliwość zakupienia nieruchomości z dopłatą rządową Mieszkania dla Młodych? Pytam, bo ostatnio moja znajoma skorzystała z tego programu i to na prawdę duży zastrzyk finansowy: http://geogrupa.pl/pl/mieszkania-dla-mlodych . Bardzo ważne, że przystąpić do takiego dofinansowania mogą zarówno osoby samotne, jak i single – a wysokość wsparcia zależy od ich sytuacji życiowej. Dla przykładu: dla bezdzietnych małżeństw i singli jest to 10%, a 15% dla małżeństw i osób samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko, 20% w przypadku dwójki dzieci, a trójki - 30%. Oczywiście MdM jest obwarowany pewnymi limitami np. zależy od wielkości nieruchomości, ceny za metr kwadratowy ale polecam przeczytać o tym nieco więcej w internecie. Może więc skorzystasz z takiej pomocy Państwa?

17

Wkład własny jednak musi być, bo inaczej może być ciężko ze zdobyciem kredytu. Sama właśnie odkładam na mieszkania toruń. Chciałabym już być na swoim. smile

18

najlepiej byłoby pójść do kolki banków, porozmawiać z doradcami i wybrać potem najkorzystniejszą ofertę.

19

Ja oszczędzam od kilku lat na mieszkanie we Wrocławiu i mam już prawie 30 tysięcy wkładu własnego. Liczę po cichu na to, że rodzinka, znajomi mi pomogą i jeszcze ze 20 tysi by pożyczyli. Z tym już mogłabym iść do banku i wikłać się w kredyt na przykład na 15-20 lat, a nie 30 czy 40. Zainteresowanym mogę polecić artykuł na temat mieszkań we Wrocku - http://www.powierzchniehandlowe.com.pl/ … wroclawiu/ . Ciekawie opisany temat mieszkań deweloperskich, osobiście chciałabym mieszkać na Promenadach Wrocławskich. Nie dość, że blisko centrum, to jeszcze wokół tereny zielone.

20

Teraz od stycznia KNF wprowadziła zmiany i trzeba mieć 20% wkładu własnego, a kredyt można wziąć maksymalnie na 35 lat. Najpierw polecam sprawdzić różne banki i ich ofertę. A przed zakupem mieszkania koniecznie sprawdź też dewelopera, najlepiej w big sa, choćby tu https://erif.pl/ - to moim zdaniem podstawa, bo w big widać, czy deweloper ma zadłużenie.

21

na pewno trzeba to dobrze przeanalizować i porównać dokładnie wszystkie oferty.

22

No niestety nie ma juz programu Mieszkanie Dla Młodych. Znaczy sie cos tam jest ale zostało już bardzo mało pieniedzy i wszystko jest już w zasadzie zarezerwowane smile

Jesli mogę cos doradzić to będzie to kontakt z firmą doradczą Szczególnie jesli nie orientujecie się w firnansach. Doradca porówna wszystkie oferty kredytów i podsunie Wam najkorzystnieszą opcję. Poza tym załatwi wszystkie formalności związane z kredytem hipotecznym ( a trochę chodzenia z tym jest....).
Dobrą ofertę doradczą ma moim zdaniem openfinance:
http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/open-finance/

Ostatnio edytowany przez lenne (2017-06-30 12:47:47)