101

Odp: sałatki

grzybki marynowane ... takie kupne octowe
bo u mnie na marynowane to mówi się na tkie grzybki które robi sie samemu są ciągnące sie i tez kwaśne ....

102

Odp: sałatki

no marynowane - miałam na myśli samemu robione w zalewie octowej, z listkiem, gorczyca itd

103

Odp: sałatki

[quote=Kolorowapani]Chcecie przepis na sałatkę NIEBO W GĘBIE - znika ze stołu w ciągu 5 minut?
Proszę:

- słoik selera konserwowego
- puszka ananasa
- puszka kukurydzy
- 15 dag szynki wiejskiej lub babuni
- 1/2 pora
- majonez, pieprz
- żółty ser w kostce kawałek gdzieś 5x5 cm
- moga być np 2 jajka jeszcze

Oczywiście wszystko drobno kroimy, wędlinkę w paseczki ale żółty ser ścieramy na tarce o grubych oczkach. Dodajemy dwie łychy majonezu, pieprz. Pychota![/quote]

Popieram .Pychota! jadłam ,robiłam i wszystkim smakowała!

104

Odp: sałatki

[quote=a.filipowska]można też prostszą - jajka, groszek,pieczarki, majonez, sól, pieprz

Ja robię zimą zamiast z pieczarkami to z grzybkami marynowanymi - próbowałyście?[/quote]


Dobry pomysł z tymi grzybkami marynowanymi - ale jaja muszą być, ja dodaję nawet po 4 jajka, dużo pora, jabłuszko i sporo pieprzu.

105

Odp: sałatki

Marynowane lubię tylko pieczarki, a to i tak nie za często, bo mi na to żołądek nie pozwala.

106

Odp: sałatki

a znacie taką sałatkę - gyros ? Ona tez jest pyszna, mogę dać przepis jeśli tu nie było, a chyba nie widzę...

107

Odp: sałatki

ja to jestem kiepska w nazwach... gyros nie znam (nazwy przynajmniej)

108

Odp: sałatki

Gyros jest pyszna:

składniki:

- pierś z kurczaka podwójna
- przyprawa do kebabu, gyros
- pół słoiczka ogórków konserwowych
- pół słoika papryki konserwowej
- puszka kukurydzy
- mała główka kapusty pekińskiej
- majonez, keczup, pieprz

przygotowanie:

piersi z kurczaka pokroić w drobniutką kosteczkę i smażyć na oleju wraz z tą przyprawa gyros. Drobno w kostkę pokroić ogórki, w paski kapustkę, w kostkę paprykę. Do wielkiej najlepiej przezroczystej michy wsypywać na przemian: troszkę mięska, na to ogóreczki, kukurydza, papryka, kapustka i koniecznie polać obficie keczupem i majonezem, i znowu mięsko itp, na wierzch duuuzo majoneziku i keczupu. Naprawdę życzę smacznego!

109

Odp: sałatki

właśnie widziałam w sklepie przytprawę gyros (zawsze z nią sałatki) ale i jest przyprawa kebab - która jest lepsza ....

110

Odp: sałatki

Jadłam tą sałatkę jest pyszna a jeszcze jak się zrobi warstwowo to fajnie też wygląda

111

Odp: sałatki

no właśnie - warstwy bardzo ładnie się prezentują w salaterce.

112

Odp: sałatki

a ja mieszam - bo chociaż to moze i brzydko wyglada- ale nałoży Ci się wszystko a tak ... toto u mnie dzieciaki wybierają mięso i ... jedz suchą kapustę z warzywami

113

Odp: sałatki

Ja układam warstwami (przynajmniej na początku) po kilku nałożeniach już nie ma warstw!

114

Odp: sałatki

Jak się wymiesza to przechodzi cała sałatka smakiem

115

Odp: sałatki

[quote=Kolorowapani]Gyros jest pyszna:

składniki:

- pierś z kurczaka podwójna
- przyprawa do kebabu, gyros
- pół słoiczka ogórków konserwowych
- pół słoika papryki konserwowej
- puszka kukurydzy
- mała główka kapusty pekińskiej
- majonez, keczup, pieprz

przygotowanie:

piersi z kurczaka pokroić w drobniutką kosteczkę i smażyć na oleju wraz z tą przyprawa gyros. Drobno w kostkę pokroić ogórki, w paski kapustkę, w kostkę paprykę. Do wielkiej najlepiej przezroczystej michy wsypywać na przemian: troszkę mięska, na to ogóreczki, kukurydza, papryka, kapustka i koniecznie polać obficie keczupem i majonezem, i znowu mięsko itp, na wierzch duuuzo majoneziku i keczupu. Naprawdę życzę smacznego![/quote]


pychota smile

juz pisałam ten przepis wcześniej tongue

Co do meiszania - na talerzu to wole pomieszane smile

116

Odp: sałatki

Bardzo lubię gyrosa, we wszystkich możliwych wariacjach na ten temat.

117

Odp: sałatki

gyros - Tak! tak! tak!

118

Odp: sałatki

spoko ta sałatka, od "zwykłej" z kurczakiem różni się pewnie tą mieszanką??
nie kupowałam nigdy tej mieszanki gyros, może się skuszę ....

119

Odp: sałatki

Pyszna ! i te piersi z kurczaka ,mieszanka - palce lizać!

120

Odp: sałatki

[quote=justyna]spoko ta sałatka, od "zwykłej" z kurczakiem różni się pewnie tą mieszanką??
nie kupowałam nigdy tej mieszanki gyros, może się skuszę ....[/quote]


taka w lidlu za 8 zł z kurczaka - przyprawine smile tylko podgrzac smile

121

Odp: sałatki

w sam raz coś dla mnie tongue
wrzucić do mikrofali i wcinać tongue

122

Odp: sałatki

chyba wolę zrobić sobie sama :-)
takie gotowe zostawiam na naprawdę krytyczną sytuację...

123

Odp: sałatki

Ja ogólnie sałatki najbardziej lubię robione w całości samemu. Są dla mnie najlepsze.

124

Odp: sałatki

Do gyrosa stosuję te przyprawe gyros.

125

Odp: sałatki

Gyros lub kebab - są podobne, ale.......sekret tkwi w niuansach.