1

Temat: Motywacja pracownika.

Jakie macie podejście do tematu motywacji pracownika?Co Was jako pracowników motywuje najlepiej?Czy tylko i wyłącznie pieniądze?Czy także świadczenia socjalne jak karty sportowe czy tez opieka zdrowotna (np:[url]http://www.salve.pl/Okulistyka,70,0,11[/url]) Czy służbowy telefon lub laptop jeszcze w jakiś sposób są dla was zachętą do lepszej i bardziej efektywnej pracy?

2

Odp: Motywacja pracownika.

Jako pracownik najlepiej czuję się zmotywowana, gdy mam zapewniony spokój, nikt mi nie utrudnia pracy i nie przeszkadza. Inaczej odechciewa mi się wszystkiego...

3

Odp: Motywacja pracownika.

Mnie motywuje to że mogę coś zrobić dobrze mogę na przykład wykonać powierzone mi zadanie na wysokim poziomie. Zawsze to robię również dla firmy i dla siebie a co najważniejsze że wiem że mogę dostać dobre pieniądze na koniec miesiąca więc w jakimś stopniu to tez dobra motywacja do pracy. Najlepsze tez że mamy wczasy pod grusza bardzo dobrze wypłacalne więc to też jest dobra motywacja. Innych socjałów nie mamy ale i tak jest dobrze wink Motywować się trzeba bo bez tego nasza praca nie będzie miała żadnego celu i sensu nie będzie nam się chciało tam chodzić nawet.

4

Odp: Motywacja pracownika.

Mnie motywują pochwały, a nie krytyka...

5

Odp: Motywacja pracownika.

Mnie tak samo. Niestety niektórzy pracodawcy myślą, że lepiej motywować pracownika "kijem", nie "marchewką".

6

Odp: Motywacja pracownika.

Ważne jest motywowanie pracownika, moim zdaniem najlepszą motywacją jest premia pieniężna.
Równie ważna jak motywacja pracownika jest jego dyskretna kontrola. Można to zrobić za pomocą specjalnego oprogramowania [url]http://www.spypc.pl/[/url] Szczególnie warto sprawdzać pracowników nowych do których nie ma się jeszcze zaufania.

7

Odp: Motywacja pracownika.

Uważam ,że premia jest mile widziana, ale dobre słowo według mnie także się liczy:)-pochwała.

8

Odp: Motywacja pracownika.

Rzućcie okiem na art [url]http://poradnikpracownika.pl/-motywacja-do-pracy-czyli-co-nas-napedza-do-dzialania[/url]. Są w nim wymienione najważniejsze czynniki motywujące do pracy. Przyznam, że autor idealnie trafił w moje postrzeganie tematu motywacji w pracy.

9

Odp: Motywacja pracownika.

Premia zawsze motywuje, jednak dla mnie osobiście najważniejsza rzeczą która mega mnie motywuje do działania jest możliwość ciągłego rozwoju i ciągłego szlifowania własnych umiejętności wink Mój szef nawet nie wie, że szkolenia na które mnie wysyła dają mi takiego kopa do działania że szok. poznanie ludzi z branży, trochę szkolenia, trochę rozrywki - idealne połączenie smile

Kolejną kwestią jest to, czy pracownicy chcą zostać zmotywowani i chcą zmienić swoje życie, bo nie oszukujmy się,żeby kogoś zmotywować do działania trzeba zmienić jego życie i jego przyzwyczajenia. Czytając w [url=http://urodaizdrowie.pl/forum/topic/2419/czy-chcesz-zmienic-swoje-zycie/page/3/]innym temacie[/url]   na tym forum jak wiele ludzi chce zmienić swoje życie, co prawda nie tylko zawodowe, ale także, dochodzę do wniosku że pracodawcy maja bardzo wielkie pole do popisu. Gdyby tylko chcieli z niego tak na prawdę skorzystać, było by super big_smile

10

Odp: Motywacja pracownika.

Moi pracownicy od dawna dostają małe premię, ale to przestało przynosić efekty i przestali sie starać tak jak starali się wcześniej. Z tego powodu zaczęłam szukać innych form motywacji pracowników i trafiłam na tą stronę [url]http://www.edenred.pl/pl/karty-podarunkowe-ticket-dla-ciebie[/url] , na której można zamówić karty podarunkowe dla pracowników. Czytałam już opinię o takich kartach i wiele pracodawców bardzo pozytywnie się o nich wypowiada. Mam ogromna nadzieje, ze dzięki nim wszystko wróci do stanu poprzedniego.

11

Odp: Motywacja pracownika.

Ja kiedyś szukałam specjalistów od motywacji i czytałam naprawdę różne [url=http://mojawalka.crazylife.pl/2015/11/24/opinie-mateusz-grzesiak-moje-zmiany-i-moje-zdanie/]opinie Mateusz Grzesiak[/url] okazał się najbardziej sensownym coachem jakie udało mi się znaleźć.

12

Odp: Motywacja pracownika.

Nie muszą to być pieniądze. W mojej firmie funkcjonuje ten sposób motywacji pracowników [url]http://sodexomotywacja.pl[/url] i  on rzeczywiście działa. Wszystkim spodobał się program efektywnościowy i nagrody big_smile Dorośli też są żądni nagród wink

13

Odp: Motywacja pracownika.

A ja tak sobie myślę, że poza pochwałami, pracodawca powinien zafundować swoim pracownikom także nieco rozrywki. Świetną opcją mogą być tutaj np. warsztaty gotowania, bądź gry scenariuszowe, dostępne w ofercie MC Team [url]http://mcteam.pl/oferta/eventy/imprezy-integracyjne-wewnatrz/itemlist/category/101-gry-scenariuszowe.html[/url] . Sama bardzo chętnie wzięłabym udział w takich eventach.

14

Odp: Motywacja pracownika.

Mnie motywuje to, że ktoś w pracy we mnie wierzy, ufa mi, wysyła mnie na szkolenie, dba o mój rozwój. Sama wiele szukam w temacie szkoleń i nieraz wynajduję ciekawe tematy, jak ten [url]http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-sie-skoncentrowac-czyli-rozpraszacze-naszego-skupienia/,[/url] bo wbrew pozorom wskazówki, zawarte w tekście pomagają nie tylko w pracy, ale i w życiu prywatnym.

15

Odp: Motywacja pracownika.

Dokładnie od czasu do czasu warto organizować imprezy integracyjne i zadbać o dobrą atmosferę w zespole. Możecie sie wybrac do [url]http://www.hotelfajkier.pl/[/url] i zagrać w jakąś gre zespołową, to bardzo dobry sposób na przełamanie lodów smile

16

Odp: Motywacja pracownika.

Albo w paintball, można tam  bez konsekwencji dołożyć nielubianemu koledze wink

17

Odp: Motywacja pracownika.

Pochwały i pieniądze potrafią zmobilizować wink

18

Odp: Motywacja pracownika.

A to na pewno. Do tego oczywiście jakieś zniżki, na przykład kartę sportową. W zarządzaniu czymś takim przyda się [url=http://motivizer.pl/o-motivizer/]system motywacyjny zamieszczony na motivizer.pl/o-motivizer[/url]. Zerknijcie! To zarówno ułatwienie dla pracodawców, jak i pracowników. Co ważne, jest tam też wewnętrzny sklep, z którego można skorzystać.

19

Odp: Motywacja pracownika.

[quote=rizzoli33]Pochwały i pieniądze potrafią zmobilizować wink[/quote]

zgadza się, to jest bardzo podbudowujące.

20

Odp: Motywacja pracownika.

Zgodzę się, ale nie do końca. Jeżeli w pracy panuje kiepska atmosfera to chyba nic nie pomoże.

21

Odp: Motywacja pracownika.

[quote=Hera]Zgodzę się, ale nie do końca. Jeżeli w pracy panuje kiepska atmosfera to chyba nic nie pomoże.[/quote]
No też tak myślę, dlatego w naszej firmiewraz z [url]http://finetunes.pl/[/url] organizujemy co jakiś czas imprezy integracyjne, żeby zespół był bardziej zżyty i ze sobą współpracował. Jak ludzie się lubią to chętniej sobie pomagają.

22

Odp: Motywacja pracownika.

Tak jak pisze Hera, jeśli jest zła atmosfera to motywacji niestety brakuje. Trzeba znaleźć przyczynę takie stanu. Może po prostu pracownicy są przydzieleni do nieodpowiednich zadań, przez co się frustrują? W takim wypadku można pomyśleć o  coachingu mocnych mocnych stron [url]http://taisjalaudy.com/zarzadzaj-w-oparciu-o-mocne-strony/[/url] . Uważam, że on ma szanse rozwiązać ten problem

23

Odp: Motywacja pracownika.

To akurat prawda. Trzeba pomyśleć o tym, co odpowiada za złą atmosferę.  Aczkolwiek takie systemy kafeteryjne potrafią pracowników zmotywować. To popularne rozwiązanie w wielu firmach. Jest kilka takich systemów, które warto mieć w swoich przedsiębiorstwach. Tam są omówione na najpopularniejsze.

24

Odp: Motywacja pracownika.

[quote=sabbrina]Mnie motywują pochwały, a nie krytyka...[/quote]

Nie dziwię się wcale. Nawet w poradniku [url]http://sodexomotywacja.pl/blog/5-najlepszych-sposobow-na-motywowanie-pracownikow/[/url] jest akapit poświęcony temu, że należy zauważać sukcesy pracowników i je odpowiednio nagradzać. Naprawdę dużo lepiej by było, jakby wszyscy pracodawcy w ten sposób postępowali

25

Odp: Motywacja pracownika.

Super smile Dzięki wielkie za fajne info smile