1

Temat: Gdzie na ferie w góry

Cześć. Chciałabym zabrać w tym roku dzieci gdzieś w polskie góry. Jaką miejscowość polecacie?

2

Odp: Gdzie na ferie w góry

[quote=justa31]Cześć. Chciałabym zabrać w tym roku dzieci gdzieś w polskie góry. Jaką miejscowość polecacie?[/quote]

Może Białka Tatrzańska ? Jest spokojnie, niedrogo oraz widoki bajeczne. Na miejscu wiele dobrych stoków.Znajduje się tam również świetna atrakcja a mianowicie termy.  Odwiedziłam wiele term w Polsce bo lubimy z męzem takie miejsca ale termy w Białce szczególnie przypadły mi do gustu. Może nie są takie duże ale mają kilka miłych stref, możliwość zjedzenia obiadu oraz niedrogie spa ( zwykle pozwalam sobie na masaż albo dwa).

3

Odp: Gdzie na ferie w góry

Zakopane  i okolice są tak zatłoczone że wolę Słowację...

4

Odp: Gdzie na ferie w góry

Tatry mogą być faktycznie troszkę zatłoczone. A Beskidy? Istebna, Ustroń, Szczyrk - tam jest naprawdę ładnie.

5

Odp: Gdzie na ferie w góry

Uwielbiam Beskidy! Są idealne na weekend z rodziną.

6

Odp: Gdzie na ferie w góry

ja słyszę ferie w górach to mam tylko jedno skojarzenie - Zakopane smile

7

Odp: Gdzie na ferie w góry

Właśnie, bo widzę, że są tu osoby, które bywają w Tatrach. Chciałam zapytać o jakieś sprawdzone miejsca noclegowe w Zakopanem lub Kościelisku. Aż wstyd się przyznać, ale pierwszy raz będę w górach. Mieszkam na północy kraju i jakoś nigdy nie było mi po drodze wink. Teraz postanowiłam wybrać się na ferie i nadrobić zaległości smile. Szukam więc jakichś fajnych pensjonatów lub apartamentów.  Standard naprawdę wysoki, aż dziw, że ceny takie niewygórowane. Nie wiecie, jak z obłożeniem? Pewnie już zarezerwowane wszystko, w końcu mamy sezon. Coś o podobnym standardzie znacie w okolicach?

8

Odp: Gdzie na ferie w góry

Jak dla mnie najlepszym miejscem jest Bukowina Tatrzańska.

9

Odp: Gdzie na ferie w góry

Jadę na narty do Szklarskiej Poręby:)

10

Odp: Gdzie na ferie w góry

Brawo za pomysł! W Szczawnicy jest pięknie! Byłam lata temu.

11

Odp: Gdzie na ferie w góry

Rok temu byłam w Kotlinie Kłodzkiej i bardzo mi się podobało. Mogę polecić miejscowość Zwardoń. Stamtąd jest łatwy dojazd zarówno do większych miast jak i samych gór smile

12

Odp: Gdzie na ferie w góry

Polecam Bystre za Baligrodem w Bieszczadach, zarówno latem, jak i zimą.
Kilka ośrodków, domki, pokoje, basen kryty, basen odkryty, sauny, knajpki, wypożyczalnia rowerów, korty tenisowe, wyciąg narciarski, rezerwat przyrody, trasy piesze i rowerowe o różnym stopniu trudności, również dla dzieci i osób starszych.

Wybieram się tego lata, jak dobrze pójdzie. Nie było mnie tam ponad 10 lat, a kiedyś jeździłam co roku.

13

Odp: Gdzie na ferie w góry

Szklarska Poręba jest idealna:)

14

Odp: Gdzie na ferie w góry

A może na Słowację:) Byłam już dwa razy i polecam:)

15

Odp: Gdzie na ferie w góry

Popytaj może znajomych w tym temacie?

16

Odp: Gdzie na ferie w góry

Gdziekolwiek byś nie pojechała w górach trzeba mieć odpowiednie ciuchy i buty. Na tym nie warto oszczędzać bo tego typu rzeczy służą bardzo długo. Jeżeli nie wiesz za bardzo gdzie kupić to wszystko to polecałabym zajrzeć do nich [url]https://trekmondo.pl/spiwory-i-maty/[/url] bo mają ogromny wybór i bardzo  dobre ceny. Myślę, że będziesz zadowolona z zakupów w tym miejscu tym bardziej, że mają bardzo dobre ceny smile

17

Odp: Gdzie na ferie w góry

Świeradów Zdrój i apartamenty Sun&Snow, polecam kolejkę gondolową, wyciągi narciarskie. Warto odwiedzić Czarci Młyn, wodospad Kwisy. Fajnym miejscem jest Pracownia piernikowa Isabell, można zapisać się na warsztaty wypiekania słodkich ciasteczek smile

18

Odp: Gdzie na ferie w góry

Zakopane to obecnie zbytnia komercja. Już nie ma takiego klimatu jak 10 lat temu. A szkoda. W tym roku jadę z Wytwórnią Wypraw do Bukowel. Blisko i tanio. Co prawda to Ukraina, ale zachodnia część. Spokojna. Sam ośrodek jest bardzo fajny, duży i cenowo bardzo przystępny. Jazda z rodziną w tym przypadku za bardzo nie nadwyręża budżetu smile

19

Odp: Gdzie na ferie w góry

Do Karpacza bym pojechała w lutym z dzieciakami, ale czy pandemia pozwoli...?

20

Odp: Gdzie na ferie w góry

Wisła albo Zakopane, jeszcze się zastanawiam.

21

Odp: Gdzie na ferie w góry

Właśnie wczoraj przeczytałam reportaż o trujących uzdrowiskach i miejscowościach turystycznych. Wracamy do palenia węglem, więc w takim Zakopanem, Rabce, Szczawnicy itd. będzie znów dziesięciokrotne przekroczenie norm stężenia pyłów zawieszonych, więc można jechać się podtruć na ferie.

22

Odp: Gdzie na ferie w góry

A ja jadę do Zakopanego, może akurat będzie wiało ☺

23

Odp: Gdzie na ferie w góry

Udanych ferii w takim razie. I pogody, która pozwoli pokorzystać z pięknej okolicy. smile