1

Temat: Ból pod świeżą plombą przy naciskaniu na ząb trzonowy

Miesiąc temu wymieniłam dwie duże plomby w lewych 6-tkach, bo bolało przy nagryzaniu, ale niedawno to się zaczęło powtarzać. Czy jest się czym niepokoić i zgłosić się  do poprawki? Może ktoś miał podobny problem?

2

Odp: Ból pod świeżą plombą przy naciskaniu na ząb trzonowy

Problem może tkwić pod miazgą zęba, która już wyglądała na zdrową, a jednak coś się tam dzieje. Ja bym poszła z tym do poprawki, żeby nie okazało się za jakiś czas, że masz je do leczenia kanałowego.

3

Odp: Ból pod świeżą plombą przy naciskaniu na ząb trzonowy

Może też być po prostu, że plomba jest głęboka i tak po prostu się dzieje, bo trochę może przy gryzieniu podrażniać coś... mi się tak zdarzyło, też myślałam, że jakaś dziura będzie a jednak nie, udało się i nie mam pod plombą absolutnie nic! Polecam wybrać się do dentysty, niech ci zrobi prześwietlenie i okaże się co się stało, tylko przy prześwietleniu możliwe jest zobaczenie co się stało.

4

Odp: Ból pod świeżą plombą przy naciskaniu na ząb trzonowy

Nie wiadomo czy to nie są jakieś większe powikłania? może od razu pójdź do chirurga.

5

Odp: Ból pod świeżą plombą przy naciskaniu na ząb trzonowy

Coś jest nie tak i niech to sprawdzą ,reklamacje złóż ,bo nie powinno boleć .

6

Odp: Ból pod świeżą plombą przy naciskaniu na ząb trzonowy

Idź tam i reklamuj ,bo po żadnym założeniu plomby ząb nie powinien boleć

7

Odp: Ból pod świeżą plombą przy naciskaniu na ząb trzonowy

Może jest nadwrażliwość i jakaś przerwa miedzy zębem a plombą, dostaje się tam jedzenie, tworzy się stan zapalny, a potem ząb boli...

8

Odp: Ból pod świeżą plombą przy naciskaniu na ząb trzonowy

Moim zdaniem to początek próchnicy pod plombą, jeśli minęły 2 lata gwarancji to trzeba robić drugą...

9

Odp: Ból pod świeżą plombą przy naciskaniu na ząb trzonowy

Może dentysta zapomniał włożyć podkład między ząb a plombę albo włożył go za mało...??

10

Odp: Ból pod świeżą plombą przy naciskaniu na ząb trzonowy

U mnie też to się zdarzyło, po prostu ząb był z tych wrażliwych...

11

Odp: Ból pod świeżą plombą przy naciskaniu na ząb trzonowy

Ząb po leczeniu musi dojść do siebie, a ból i stan zapalny często jest wstępem do zagojenia zęba.