1

Temat: Styl eko

Zapraszam do dyskusji osoby, które interesują się ekologią, stylem życia wege, ochroną zwierząt. Podpowiedzcie jak można zmieniać swoje otoczenie w lepsze miejsce do życia.

2

Odp: Styl eko

ja od lat segreguję śmieci, nie wyrzucam odpadów niebezpiecznych typu żarówki, leki czy baterie do zwykłych śmieci, a jak jestem w lesie to nie śmiecę i nie hałasuję. Trzeba zacząć od prostych spraw, wtedy przyjdzie czas i chęci na większe działania ekologiczne.

3

Odp: Styl eko

U mnie w domu segregacja śmieci sprawnie działała jeszcze zanim została narzucona. W tej chwili segregacja obowiązuje na całym osiedlu i bardzo dobrze.
Naprawdę można wprowadzić w życie drobne zmiany, których efekt będzie w dłuższej perspektywie wielki, jak choćby noszenie zakupów w torbach wielokrotnego użytku. Moim zdaniem bardzo ważne, oprócz edukowania, jest wprowadzanie zmian odgórnymi zarządzeniami, jak na przykład zobowiązanie krajów unijnych do ograniczenia produkcji i sprzedaży plastikowych toreb.

Mam ekologicznych rodziców. Tato z wykształcenia leśnik, a mama miłująca ogród, warzywka i owoce bez chemii. W przydomowym ogrodzie mamy mnóstwooooo dobrych rzeczy. Przetwory i mrożonki na zimę są robione każdego roku. Troszkę swoją własną postawą wpoili mi niektóre zasady związane z ekologicznym stylem życia i jestem im za to wdzięczna.

4

Odp: Styl eko

Popieram:) Nie rozumiem ludzi, którzy nie dostrzegają losu zwierząt wokół siebie, sama je dokarmiam smile

5

Odp: Styl eko

Mój sąsiad opiekował się 20 bezdomnymi kotami smile

6

Odp: Styl eko

W sezonie grzewczym ludzie palą w piecach czym popadnie... Myślę, że na kominach powinny być czujniki toksyczności, które by blokowały przepływ dymu w razie przekroczenia  bezpiecznego poziomu. Gdyby takim palaczom śmieci zadymił się dom raz i drugi, to może by się oduczyli palić plastikowe opakowania, z których jest najwięcej zanieczyszczeń...?

7

Odp: Styl eko

Też bardzo tego nie lubi8ę. Zwłaszcza, jak wpada taki dym do domu przez okno.

8

Odp: Styl eko

Znam to. U mnie na osiedlu aż się kłębi z niektórych domów. Powinny być kontrole, bo to jest naprawdę nie do wytrzymania sad to osadza się wokół domów, to się wdycha, zostaje w ziemi, w której rosną potem warzywa.
Rozumiem, że ludzi nie stać na opał, ale bieda nie upoważnia do łamania prawa, trzeba znaleźć inne rozwiązanie. Co więcej, dwa tutejsze śmierdzące domki nie należą do biedaków. Jakie oni mają wytłumaczenie?

9

Odp: Styl eko

Palenie oponami to był "hit" jak były mrozy -30 stopni.. Ludzie nie mają wyobraźni, co taki dym robi z płucami...

10

Odp: Styl eko

Ja segreguję śmieci, opiekuję się bezpańskimi zwierzętami, a w piecu palę wyłącznie drewnem. Dodatkowo staram się zaopartywać tylko w zdrową, nie przetworzoną żywność u znajomych rolników. Ostatnio sąsiad postawił sobie tunele_foliowe i rozpoczął całoroczną produkcję, więc podejrzewam, że będzie mi łatwiej, bo zdrowa żywność będzie zaraz obok smile

Ostatnio edytowany przez Kaja6 (2016-10-27 08:53:05)

11

Odp: Styl eko

Brawo Kaja! smile

Ja marzę, żeby się wyprowadzić z tego domu, zanim dostanę pylicy płuc, bo niestety mój pokój jest zlokalizowany w miejscu, w którym kłęby pyłu walą przez drzwi z ojcowej piwnicy, gdzie licho wie, co się dzieje.

12

Odp: Styl eko

Uważam, że ekologia jest bardzo istotna dlatego, że od niej zależy często nasze zdrowie i losy naszej planety.
Warto dbać o to by mieć jak najlepsze powietrze zdatną do picia wodę itp rzeczy. Rzeczy niby zwyczajne, ale bardzo istotne. Ja wkręciłam się w ekologię i dużo czasu spędzam na czytaniu artykułów o wpływie polityki na środowisko.

13

Odp: Styl eko

Mówimy o ekologii, ale produkujemy coraz więcej odpadów, a segregacją mało kto się przejmuje... Politycy za nas tego nie zrobią, każdy w swoim domu musi wprowadzić ekologiczne podejście do życia.

14

Odp: Styl eko

Ja od dawna segreguję śmieci, a odpady bio zawożę na działkę na kompost, tak że staram się jak najmniej oddziaływać na obciążenie planety...

15

Odp: Styl eko

Nie każdy ma działkę....