1

Temat: Szara i przesuszona skóra

Czy to może mieć podłoże w naszym zdrowiu czy raczej jest związane z niewłaściwą pielęgnacją skóry?
Jak można zadbać o to, żeby wyglądała choć trochę lepiej?

2

Odp: Szara i przesuszona skóra

Najczęściej jednak w zdrowiu, w tym co jemy, czym oddychamy. Ja lubiłam łykać Capivit Hydro Control, choć oprócz ogórecznika zwierał wit. A i E, które przecież można dostarczyć sobie wraz z jedzeniem. Na przesuszenie może mieć wpływ pielęgnacja, np. używanie kosmetyków przeciw pryszczom, ale szara skóra to wydaje mi się, że bardziej wynika z tego, co wewnątrz.

3

Odp: Szara i przesuszona skóra

Też mi się wydaje, że taka ziemista, szara cera jest związana np. z niewłaściwym odżywianiem.
Może czas zmienić nawyki żywieniowe właśnie i zacząć się trochę więcej ruszać, pić więcej wody? Na pewno nie zaszkodzi też zadbać o skórę od zewnątrz i wybrać się do kosmetyczki. Ostatnio z ciekawości sprawdzałam co ma w ofercie Wyspa Piękna – gabinet kosmetyczny z Wrocławia - może ktoś kojarzy albo nawet mieszka w okolicy.
Tam polecają zabiegi kwasami owocowymi. Jesienią to jest podobno hit, który świetnie wpływa na skórę i odsłania jej młodsze warstwy, dzięki czemu wygląda się trochę "zdrowiej". Nie wiem jak to nazwać smile

4

Odp: Szara i przesuszona skóra

Kolor podchodzący pod siny może też świadczyć o podtruciu metalami ciężkimi.

5

Odp: Szara i przesuszona skóra

Teraz nawet w jedzeniu jest pełno zanieczyszczeń, przecież nie wiemy czy kupiona  marchewka albo jabłko nie rosło przy ruchliwej drodze... Nawet  ekologiczne produkty  mogą je zawierać, przecież powietrze nie stoi w miejscu, tylko przenosi różne zanieczyszczenia

6

Odp: Szara i przesuszona skóra

No i trzeba pić dużo wody.

7

Odp: Szara i przesuszona skóra

Szara skóra może mieć wiele przyczyn. Wydaje mi się, że głównym powodem jest niewłaściwe odzywianie, pielęgnacja i małe ilości wody. Zainwestuj w jakiś dobry balsam do ciała - widziałam że mają kosmetyki z naprawdę dobrym składem. Poza tym zmień dietę i pij minimum 1,5 litra wody dziennie. Jeśli to nie przyniesie rezultatów wtedy udaj się do lekarza. Być może to anemia lub jakaś inna choroba.

8

Odp: Szara i przesuszona skóra

W przypadku skóry i nie tylko dobrze wszyscy mówią - wszystko zaczyna się od tego jak się odżywiamy. Polecam [url=http://pieknojestwtobie.com/jak-pielegnowac-cere-odpowiednie-nawilzenie-i-dieta/]tutaj[/url] poczytać jak zadbać o cerę na co dzień. A od siebie dodam, że nie jest żadną tajemnicą, że zdrowe żywienie, to głównie kwestia dostarczenia odpowiedniej ilości witamin. Czyli wiadomo - dużo warzyw, owoców, ryby i tym podobne. Do tego można się wspomóc jakimiś suplementami oraz kosmetykami, ale wszystko i tak zaczyna się od odpowiedniego żywienia i jeśli się tego nie zmieni, to żadne preparaty na dłuższą metę nie pomogą wink

9

Odp: Szara i przesuszona skóra

Oczywiście, że przesuszona skóra może być wynikiem złej diety. Do tego dochodzi jej niewłaściwa pielęgnacji i problem gotowy. Sama mam suchą i wrażliwą skórę. Dlatego u mnie podstawą pielęgnacji są balsamy do ciała. Z tego co wiem, to serię balsamów wypuściła ostatnio firma INDIGO. Tutaj [url]https://indigohomespa.com/pl,pielegnacja-ciala,balsamy-do-ciala.html[/url] widać, że jest tego sporo i można wybrać coś zgodnego z własnymi potrzebami.

10

Odp: Szara i przesuszona skóra

Polecam olejek arganowy do twarzy

11

Odp: Szara i przesuszona skóra

Najważniejsze jest odpowiednie nawilżanie skóry. Zacznij stosować odpowiedni balsama zobaczysz różnice. Ważny, aby go stosować regularnie. Tylko dzięki temu skóra będzie cały czas nawilżona.
Zacznij pić dużo czystej wody, to wzmocni skórę od wewnątrz.

12

Odp: Szara i przesuszona skóra

Ogólnie też mam suchą skórę, ale pracuję przy komputerze i poza pracą jeszcze trochę siedzę, no i twarz mam bardzo tłustą. Mało tego, włosy też bardzo mi się przetłuszczają po takim siedzeniu. Jak zredukować wpływ komputera, działającego tak na mnie? mad

13

Odp: Szara i przesuszona skóra

Myślę, że jeśli skóra jest szara i wygląda na zmęczoną, to głównie wina diety, możliwe też że palenia. Dużo wody, owoców i warzyw powinno pomóc. I oczywiście ograniczenie a najlepiej rzucenie używek.

14

Odp: Szara i przesuszona skóra

Rzuć palenie i udaj się do dermatologa

15

Odp: Szara i przesuszona skóra

może być związane i z jednym i z drugim, dlatego zawsze trzeba dbać o całość

16

Odp: Szara i przesuszona skóra

Nie wolno też wystawiać się na ostre słońce, bo ono degraduje skórę najbardziej...

17

Odp: Szara i przesuszona skóra

Sucha skóra jest problemem często dotyczącym osób zdrowych, a zwłaszcza w starszym wieku. Od kilkunastu lat zauważyłam mocne przesuszenie skóry, ale bardzo pomogły kosmetyki. Dobrałam idealnie i dzisiaj mam cerę promienną i elastyczną, chociaż bardzo wymagającą regularnej pielęgnacji.

18

Odp: Szara i przesuszona skóra

Maseczki z dodatkiem cytrusów świetnie działają na szarą cerę!