1

Temat: Wiek emerytalny a zdolność do pracy

Wyobrażacie sobie pracować do 67 r..z? Ja nie, bo widzę, jak pokolenie moich rodziców funkcjonuje w wieku 60+, to nie jest wiek na odpowiedzialną pracę i eksploatowanie organizmu, który już zaczyna zmagać się z chorobami nie pozwalającymi nieraz wstać rano z łóżka...

2

Odp: Wiek emerytalny a zdolność do pracy

Może wygram wreszcie w lotto i nie będę musiała już pracować:) A wtedy wiek emerytalny zupełnie mnie będzie mnie dotyczył:)

3

60 lat to powinna być górna granica  - po niej pracownik nie jest wydajny, łatwiej się myli, a są liczne zawody, gdzie precyzja i skupienie decydują nieraz o życiu ludzi...

4

Nie wyobrażam sobie siebie żyjącej w wieku 60 lat...:) A co dopiero siebie pracującej...

5

Visana, mam podobnie, chyba że zmienię otoczenie. Moi rodzice jeszcze nie są w wieku emerytalnym i już stan zdrowia nie pozwala im podejmować zwykłego wysiłku fizycznego, a wzrok pracować w pełni wydajnie przed komputerem na przykład. Stworzyli wokół siebie warunki, w których się choruje i umiera. Nie dbają o to, co jedzą, nie dbają o to czym oddychają, nie leczą się na połowę schorzeń, na które leczyć się powinni. Dzięki nieudanej instalacji ciepłowniczej zatruli mnie trzy lata temu i trują w dalszym ciągu. Siada mi pamięć, sprawne myślenie, siostra ma problemy z układem oddechowym, ciągłe bóle głowy wykańczają mnie, ojca... i oni NIC z tym nie chcą zrobić. Prosiłam, tłumaczyłam, nic. Słyszę tylko, ile wydali na piec, jakby to był jakiś argument.

Zachować sprawność w wieku podeszłym można TYLKO I WYŁĄCZNIE dbając o siebie, o swoje zdrowie. Mój ojciec używa do chleba smalcu i wszystko odgrzewa na plastrach słoniny, zatyka sobie żyły, a potem mierzy ciśnienie i łyka piguły na serce. Matka nie korzysta z pralki elektrycznej, bo uparta jak osioł i moczy te ręce w wodzie, a potem bolą dłonie, bolą nogi od stania. Brak mi słów do tych ludzi.

6

Dlatego uważam, że już teraz należy zacząć odkładać na swoją przyszłość. A są ku temu przecież sposoby i możliwości. Nie ma co liczyć na to, że ZUS zapewni nam godziwe emerytury. Demografii nie da się oszukać. Jeżeli osób przebywających na emeryturze jest coraz więcej, a osób przebywających na rynku pracy coraz mniej - to nie miejmy złudzeń.
Najlepiej odkładać we własnym zakres. Nawet drobne sumy odkładane co miesiąc w perspektywie kilkunastu lat potrafią wygenerować spory majątek. Gdzie inwestować? Odsyłam [url=https://www.union-investment.pl/inwestor-indywidualny]tutaj[/url]. Można tam znaleźć trochę więcej informacji na ten temat.

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2016-09-08 07:54:09)

7

Jestem przekonana, że takie odkładanie we własnym zakresie jest najlepszym rozwiązaniem. Nigdy nie powinno być jedynym, bo dywersyfikacja źródeł finansowego zabezpieczenia jest bardzo ważna, trzeba być elastycznym i przygotowanym na zmieniające się warunki, ale nigdy nie można powierzyć całej naszej przyszłości w jedne ręce, zwłaszcza te nie nasze.

8

Niektórzy już po 40. roku życia tracą energiczność i chęć dokształcania się potrzebną w niektórych zawodach.

9

Tak, mnie to chyba też dopadło neutral już

10

Znam takich, którzy w wieku 20 lat już ją stracili big_smile