1

Temat: darmowe konto bankowe

Czy ktoś wie, czy jest jeszcze gdzieś darmowe konto bankowe? Wkurzyłam się, jak zobaczyłam, że w moim banku znów podnieśli opłatę. Chętnie bym się gdzieś przeniosła.

2

Odp: darmowe konto bankowe

Konto internetowe jest darmowe, np w mbanku

3

Odp: darmowe konto bankowe

Konto w mBanku nie jest już darmowe. Tam jest opłata 4 zł za kartę bankomatową jeżeli nie wyda się podczas zakupów określonej kwoty.
Ale rzeczywiście mBank ma jedną z lepszych ofert jeżeli chodzi o konta osobiste.
mBank ma również kilka ciekawych promocji jak chociażby 2% zwrot na konto, za płatność kartą.

Ostatnio edytowany przez alinka29 (2015-09-02 06:27:27)

4

Odp: darmowe konto bankowe

A kto nie zrobi takiej płatności w ciągu całego miesiąca? Ja mam tam konto i nigdy nie zapłaciłam za kartę.

5

Odp: darmowe konto bankowe

Ja mam konto e-direct w pakiecie Standard:
- żadnych opłat za prowadzenie (w innych pakietach 10, 20 zł)
- żadnych opłat za wydanie karty, za wznowienie karty po upływie terminu ważności, za posiadanie karty też nic, mam kartę Visa electron
- żadnych opłat za wydanie tokena i żadnych za wydanie nowego, bo co jakiś czas wymieniają  (chyba że się go zgubi/zniszczy przed czasem wymiany, wtedy 100 zł za nowy)
- wypłata w bankomacie: powyżej 400 zł za darmo, poniżej 400 zł prowizja wynosi 1,50 zł
- nie trzeba mieć regularnych wpływów, można nawet nic nie mieć na koncie.

Mi to konto w pełni odpowiada, ale jeśli kogoś interesuje:
- zarabianie na zgromadzonych środkach
- możliwość wzięcia debetu
to to konto się do tego nie nadaje, ale bank ma także inne rodzaje kont oraz inne pakiety, tyle że o nich już opowiedzieć nie potrafię.

Ja na swoim nie zarabiam, ale i nie tracę. Z racji bardzo nieregularnych przypływów w pełni mi odpowiada. Minusem mogłoby dla kogoś być, że placówka stacjonarna jest tylko w Warszawie, bo to bank internetowy, ale dla mnie to bez różnicy, bo do banku nie chodzę i tak. Operuję jedynie przez internet, dokonuję transakcji kartą w sklepach, aptekach, lokalach.

Podsumowując... korzystam z tego konta od czterech lat i nie mam nawet najmniejszych zastrzeżeń i za nic nie płacę. Dostałam już drugą kartę i token. Co roku na urodziny dostaję kartkę z życzeniami, za każdym razem inną  smile
Kiedy wybierałam konto zaczytywałam się w regulaminach wielu innych i nie znalazłam dla siebie niczego lepszego. Dodatkowo w jakimś dodatku finansowym do jakiejś nudnej u poważnej gazety znalazłam ranking kont osobistych. Konto e-direct było w nim na pierwszym miejscu, co ostatecznie przekonało mnie, mimo że już byłam na nie zdecydowana.

6

Odp: darmowe konto bankowe

ja opisze jak to wygląda w Inteligo. Mam je od wielu lat i nie zapłaciłem ani złotówki. Wymagane jest tylko obrót kartą debetową za 100zł co jest bardzo mało. Jedyna wada to wypłaty z innych bankomatów niż PKO za 5zł. Problematyczna jest też obsługa w banku ponieważ to konto internetowe.

7

Odp: darmowe konto bankowe

[quote=pozyczkasa.pl]ja opisze jak to wygląda w Inteligo. Mam je od wielu lat i nie zapłaciłem ani złotówki. Wymagane jest tylko obrót kartą debetową za 100zł co jest bardzo mało. Jedyna wada to wypłaty z innych bankomatów niż PKO za 5zł. Problematyczna jest też obsługa w banku ponieważ to konto internetowe.[/quote]

Płaci się w tym banku nie tylko za wypłaty z innych bankomatów, płaci się także za wypłaty poza województwem w którym się mieszka. Co do problematyczności obsługi w banku - graniczy ona z cudem - usłyszałam "sama może to pani zrobić/sprawdzić/złożyć dyspozycję"

8

Odp: darmowe konto bankowe

Poszukaj w sieci - znajdziesz tam aktualne porównanie darmowych kont bankowych we wszystkich bankach. Może się przyda.

9

Odp: darmowe konto bankowe

Nie dość , że bank obraca naszymi pieniędzmi i nieźle na tym zarabia, to jeszcze miałabym mu płacić za konto? Wolne żarty...

10

Odp: darmowe konto bankowe

Dokładnie. A co z osobami, które mają nieregularne wpływy na konto? Z jednej strony posiadanie konta jest dla nich warunkiem, jaki muszą spełnić, aby otrzymać wynagrodzenie za np. usługę wykonaną przez Internet w ramach umowy o dzieło, bo do ręki nie dostaną, a  z drugiej mogą przez jakiś czas potem nie mieć żadnych wpłat na konto, a płacić za nie trzeba. Kiepsko. Nie dość, że się nie zarabia, to jeszcze zadłużyć się można big_smile

11

Odp: darmowe konto bankowe

Najlepsze jest to, że bank nie informuje osób, które mają lokaty i do nich założone konto (żeby móc wpłacić te pieniądze na lokatę), że po wycofaniu lokaty powinny swoją decyzją zamknąć konto. I po paru latach okazuje się, ze konto jest na minusie, bo comiesięczne opłaty są naliczane, ale klienta o tym się nie powiadamia...

12

Odp: darmowe konto bankowe

Ja się zastanawiam czy faktycznie są jakieś darmowe konta?I żeby nie było żadnych narzuconych ilości transakcji ani wpływów.

Ostatnio edytowany przez ellam (2015-09-27 12:20:59)

13

Odp: darmowe konto bankowe

W różnych bankach to jest różnie, zwykle albo trzeba mieć stałe wpływy, np. pensję, albo jakąś sporą kwotę na lokacie

14

Odp: darmowe konto bankowe

Zależy co potrzebujesz aby w tym koncie było-jakie opcje są dla Cibie najwazniejsze. Dla mnie np. to, że w każdym bankomacie mogę wypłacać za darmo jest chyba najważniejszą opcja. No i jeszcze darmowe przelewy przez internet też są przydatna opcją. więc mam te opcje .

15

Odp: darmowe konto bankowe

Dla mnie ważną opcją jest powiadamianie SMS o przelewach przychodzących, w moim banku 1 SMS kosztuje 30 gr

16

Odp: darmowe konto bankowe

Przydatna rzecz. Wiem coś o tym, bo kiedy czekam na wpłatę, kilkukrotnie muszę się logować i wpisywać te szyfry ich tongue

17

Odp: darmowe konto bankowe

Ja mam konto tylko do przelewania wynagrodzenia, więc nie muszę się logować ani mieć SMS-ów, bo 1. dnia miesiąca i tak wypłata jest zawsze na koncie:)

18

Odp: darmowe konto bankowe

Idea Bank ma darmowe, ja mam tam konto, nie narzekam. Ostatnio nawet mieli taką promocję, że płacili za korzystania z konta, nazywało się to "premiowanie za bankowanie", można było zyskać do 900 zł rocznie, ale nie wiem czy to jeszcze aktualne, musicie zerknąć na stronę.

19

Odp: darmowe konto bankowe

Jak pensja wpływa na konto albo ktoś ma lokaty na określoną kwotę, to banki nie pobierają opłat w większości. Co innego konta firmowe, tu bank potrafi pobierać nawet prowizję za wypłatę gotówki z kasy.

20

Odp: darmowe konto bankowe

W moim obecnym banku także zaczęli naliczać mi opłatę za prowadzenie konta, posiadanie karty i z tego względu chciałabym zmienić nie tylko rodzaj konta, ale także bank.  Sprawdzałam porównywarki, sprawdzałam także ręcznie oferty różnych banków.

21

Odp: darmowe konto bankowe

Dzisiaj opłaty za posiadanie karty to już czyste złodziejstwo smile Przez cztery lata bank, w którym mam konto nie zażyczył sobie ani za karty, ani za tokeny, ani za prowadzenie konta.

22

Odp: darmowe konto bankowe

Chyba masz tam jakieś znajomości....;)

23

Odp: darmowe konto bankowe

Nieee smile Po prostu wybrałam opcję dla biednych big_smile Konto, na którym nic nie zyskuję, ale i nic nie tracę, na które nie muszę nic wpłacać, ale i debetu zrobić nie mogę (i bardzo dobrze).

24

Odp: darmowe konto bankowe

Ja mam konto w banku, który aby było darmowe, zażyczył sobie stałych comiesięcznych  wpływów...

25

Odp: darmowe konto bankowe

[quote=kaweczka]Idea Bank ma darmowe, ja mam tam konto, nie narzekam. Ostatnio nawet mieli taką promocję, że płacili za korzystania z konta, nazywało się to "premiowanie za bankowanie", można było zyskać do 900 zł rocznie, ale nie wiem czy to jeszcze aktualne, musicie zerknąć na stronę.[/quote]

Z tego co wiem, to jest to oferta dla firm, a konkretnie dla nowych klientów. smile Na stronie jest nadal, więc zakładam, że aktualna i rzeczywiście bardzo korzystna. Znajomy się załapał i nawet już mu jakieś premie pospływały. smile